Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 7 hónapja #23939 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Nata!
A kérelmed kap egy iktatószámot a Familienkasse-tól, de nem kell a gyerekekre ilyen számot igényelni. A nyomtatványon belül kérdezik a TAJ-számukat. Lehet, hogy ez zavart meg? :( Szép estét!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • remalom
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24061 Írta: remalom
remalom válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok érdeklődni szeretnék ,hogy hol lehet a gyerekre családi pótlékot intézni és mi kell hozzá és lehet e igényelni kiegészítő családi pótlék vagy azt nem én és a feleségem németben dolgozunk be vagyunk jelentve és van lakcímünk is köszönöm a választ! sajnos elég gyengén beszélünk németül!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24062 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

remalom írta: sajnos elég gyengén beszélünk németül!

Nem baj. Szerencsére magyar nyelven megtalálhatod itt a válaszokat. A kiegészítőre is külön topik van. Használd a keresőt ! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: remalom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szoszi74
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24189 Írta: szoszi74
szoszi74 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Hát muszáj hozzászólnom, hátha valaki tud tanácsot adni vagy éppen okulnak az én példámból és megspórolhatnak (1,5!!! évet). 2011 februárjában (fontosak a dátumok!) adtam be az igénylésemet a német Kindergeldre. Én élek csak itt, a lányom (15 éves) otthon maradt a nagyszülőkkel. Most, gondolom lesz, akit kiráz a hideg, hogy szívtelen és hanyag anya vagyok, de ez nem az a a témakör, ahol magyarázkodnom kellene. A lényeg: sem én, SEM a gyerekem nem bánta meg. Vissza a témához: tehát beadtam az igénylést, azt tudtam, hogy nem lesz rövid folyamat, de ezt???? Pár hét múlva kaptam egy levelet, hogy a gyerek szül.anyakönyvi kivonatát és a magyar hivataltól egy igazolást küldjek el nekik. Mivel én No-ban voltam, a hivatal és az anyakönyvi kivonat otthon, irány a skype! El is intézték otthon, fordítással mi egyébbel, gyorspostával kiküldték, ez mind nem kevés pénzembe került. Időközben a 400 euros állásom helyett találtam egy teilzeites állást, amiről tájékoztattam a Familienkasset, bízva abban, hogy ez pozitív benyomást kelt bennük. Akkor még küldtek egy levelet, hogy igazoljam, van biztosításom, a munkáltató rendesen bejelentett és a régi munkahelyem megszünéséről is küldjek igazolást! Ok, nem gond, futkosás, papírok intézése, posta. Ezeket is elküldtem, akkor pedig jött egy levél (holott én már megírtam, hogy semmi kapcsolat nincs az apával), hogy küldjem el a nevét az apának, címét, a munkáltatója nevét és igazolást, hogy ő nem kap semmit a gyerek után otthon. Ekkor már 2012 májusánál tartottam. Ismételten megírtam, hogy nem tudunk róla semmit, a MÁK igazolást újra elküldtem (német fordításban), hogy születésétől fogva a gyereknek, egyedülállóként kapom a csp-t. Ismét futás a postára, levél feladva. Pár hét elteltével megint jön egy levél, hogy küldjek igazolást a munkahelyemről! Ok, betudtam annak, hogy májusig tartott a fix szerződésem, de véglegesítettek, úgyhogy probléma nélkül kikértem az igazolást. Ismét posta, levél küldve. Egy-két hét: újabb levél! Minden rendben, DE mivel foglalkozik az édesapám otthon, honnan kapja a jövedelmét? Küldjek igazolást! Gyors rohanás skype, apukám nyugdíjas, anyukám felhívta a nyugdíjfolyosítót (1 órás telefon!!!), de ők csak magyar papírt tudnak adni. Jó, lefordíttatjuk, nem gond. De az legalább 2 hét, úgyhogy kértem új határidőt, ezekre hivatkozva. Ez már 2012 júliusban volt. Augusztusban készültünk haza, úgyhogy a július 30-i határidőt átkértem augusztus 20-ra. Közben kiderült, hogy a nyugdíjas igazolványon német nyelven is szerepel, hogy az illető nyugdíjas. Bingóóó! Ez aug. első hetében volt. Anyukám ismét futott a postára, gyorspostával feladta (ez kb. otthonról 1000,- Ft) Megérkezett, összekészítettem a paksamétát, indulnék a postára, előtte megnéztem a postaládát, hát kaptam tőlük levelet! Felbontottam... ELUTASÍTVA A KÉRELMEM!!! Bizonyos paragrafusokra hivatkozva, a lényege: nem egy lakcímen lakunk Mo-on! Mi van???? Egy lakcímen vagyunk mindannyian otthon! Na, ezt már nem lehetett levélben intézni, irány a hivatal! Időközben otthon is elvonták a csp-t, lassan 1 éve sehonnan nem kaptunk semmit. De apukám megigényelheti a nürnbergi központban a német csp-t. Elmentem a Familienkassehoz: ott megerősítették, hogy igen, ez valóban így van! Na, de az a pont, hogy nem egy lakcímen vagyunk? Nem az a lényeg, hölgyem, hanem az, hogy én itt vagyok életvitelszerűen, a gyerek meg otthon, de ne aggódjak, mert a nagypapa megigényelheti. Ja, megint másfél év?! Nem, dehogy, hívjam fel Nürnberget, ott majd pontosan tájékoztatnak. Ja, még azt is hozzátették, hogy új törvény ez Németországban, mivel én az ismerősömre hivatkoztam, hogy ő egy fél évvel előttem(!!!) igényelte meg és pik-pak megkapta úgy, hogy apuka-anyuka itt, a gyerek otthon a nagymamával. Jó, feldúlva haza, hívás Nürnberg. Nagyon készséges volt a hölgy, elmondtam az egész cirkuszt, hogy 2011 februárjától min mentem keresztül, mennyibe került. Tátva maradt a szája, mivel ezt a törvényt 2010 februárjában hozták!!! És az ismerősöm??? Arra ő sem tudott magyarázatot adni. De ez már nem is érdekelt! Akkor már ömlött belőlem a szó, hogy a gyerek most megy középiskolába, ez legalább 300 euro induló és még hol a többi??? Ja, még hozzáteszem, hogy az ismerősömnek még egy "rendes" munkája sincs, évek óta 400 eurosba nyomja. Se biztosítás, se semmi! Nyugodjak meg, elküldi a nyomtatványt nekem, mivel apukám nem fogja tudni kitölteni német nyelven. Persze ismét posta, mert időközben lett nyomtatónk, scannelhetnénk is, de az aláírás eredetiben kell. Ok, mindezt megoldottuk. Postáztam kb 1 hónapja. Közben írtam a MÁK-nak is, hogy elutasítottak, most oda kell igazolásokat küldenem, hogy otthon is van tb-m, mert egyébként 0,- Ft a csp. Még jó, hogy a munkaügyi központból nem jelentkeztem ki véglegesen! Nem kapok semmit, de a tb-met fizetik. Mindez hanyagságból történt, el is felejtettem, de most jól jön. Hát itt tartok egyenlőre! Se táska, se lámpa! A gyerek viszont napi szinten tájékoztat, hogy anya, még ezt kell befizetni, amazt kell befizetni a suliban, bérlet mi egyéb. És természetesen ott van még a megélhetése is! Eszik, iszik, fürdik, létezik. De ezt senki meg nem kérdezte, hogy én ezt miből finanszírozom az 500 euros albérletem és az 1100 euros fizetésem mellett! Nagyon kíváncsi leszek mi lesz ebből! Ha történik valami, szívesen folytatom! Sok sikert mindenkinek, remélem szerencsésebbek lesztek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24277 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!
Jó nagy kálvárián mentél keresztül, nem irigyellek érte! Azt már másoktól is olvastam itt a fórumon, ha nem egyértelmű a dolog, tehát: apa, anya, gyerek...akkor mindig elcsúszik valamin! Akik házasságban élnek és a gyerek közös, akkor hamar elintéződött. Azt viszont nem értem, hogy van az, hogy otthon is van tb-d meg No-ban is? Ezt az eus oldalakon leírják, hogy miféle büntetésekre számíthatunk, ha ezt megjátsszuk....???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24293 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

szoszi74 írta: De ezt senki meg nem kérdezte, hogy én ezt miből finanszírozom az 500 euros albérletem és az 1100 euros fizetésem mellett! Nagyon kíváncsi leszek mi lesz ebből!!

Kedves Szoszi!
Ne haragudj, hogy nem tudok ebben melléd állni, mert Te magad váltottad ki az egész káoszt! Egy huszárvágással mindent megoldhattál volna! Ha a gyermeked veled költözik id ki a BRD-be és kezdettől fogva nem levelezel a hivatalokkal hanem személyesn intézel mindent!
Bocs' de, hogy miből fizeted a dolgaidat az magánügy, ezért ezt nem is fogják kérdezni!!


UI: most gondolj csak bele mi lenne a német állammal, ha mindenki aki idejön a külföldön élő gyerekei után kaszirozhatná a családipótlékot! (Kindergeld) Garantáltan jönne tömegesen olyan kisbbség, akiknek sokszor 8-10 gyereke is van! Itt elevezne egy 400 eurós munkahelyen, s közben etetné a pereputtyot otthon, a német állam terhére! Beláthatod, hogy ez egy kicsit húzós lenne még a jóléti német társadalomnak is! S gondold, csak meg, hogy hány helyen él ilyen szapora kisebbség az EU-ban: cseheknél, szlovákoknál, románoknál, lengyelekné, stb.l és hát Mo.-on is!

Az viszont előttem is egy rejvény, hogy miért fizetsz otthon TB-t, ha állítólag itt be vagy jelentve. Ilyen sok a pénzed!?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!