Élettársi viszony

Több
9 éve 8 hónapja #37121 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élettársi viszony

gejza írta: Ez utóbbit meg csak azért tettem be, mert ha jól olvasom, akkor már nem igaz Deco kedvenc témája, miszerint csak a házasság számít (az élettársi viszony nem) pl. az adózás szempontjából....

Jellemzően a biztosításnál hívja fel a figyelmet rá ahol azért el is megy a lecsóba (jó) néhány ezres éves szinten ha valakik megrekedtek a "párom" szinten!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja #37151 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Élettársi viszony

gejza írta: Ez utóbbit meg csak azért tettem be, mert ha jól olvasom, akkor már nem igaz Deco kedvenc témája, miszerint csak a házasság számít (az élettársi viszony nem) pl. az adózás szempontjából....

Tudod, a német nagyon furfangos. Az adózásnál ugyanis nagyon is számit, hogy ki kivel lakik egy háztartásban. Söt az öröklésjogban is van ilyen kitétel. Aztán nagyon nézik ezt a szociális juttatásoknál mert ha X Pista együtt lakik Y Mariskával s van 7 gyerekük, akkor bizony a Harz 4-es segélynél nagyon is megnézik, hogy ki kaphat, s akkor nem számit, hogy házasok vagy sem, mert akkor a háztartás összejövedelme számit. Söt, ha a gyerek nagykorú, de otthon él, akkor nincs esélye ilyenre ha a szülök dolgoznak..... Szóval ki van ez találva!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37165 Írta: Szikra
Szikra válaszolt a következő témában: Élettársi viszony

Sziasztok!

A tények a következőképpen voltak esetünkben:

Élettársként is mehettem Integrationskursra a Volkshochschuléba, de nem ők fizették, csupán támogatást kaptam rá. Így olcsóbb volt. Sajnos eleinte nem kérdeztünk rá, mert a magyarok többsége azt mondta, nem jár nekem, és én balga nem jártam utána, hallgattam a félinfokra. Ez TILOS! :)
Semmiféle Freizügigbescheinigung nem létezik már Baden-Württemberg tartományban, elküldtek minket a hivatalból azzal, hogy már nem adnak ilyen papírt.

Egyedül a betegbiztosítás lógott a levegőben élettársi kapcsolatban (amúgy 150 €-ra jön ki havonta a legtöbb biztosítónál az önálló fizetéskor).
Már házasként simán bevett a férjem biztosítója.

Az Arbeitsagenturhoz suli után mentem el, de elég felesleges volt, mivel nem vagyok jogosult támogatásra. Kábé ugyanolyan a rendszer felépítése, mint Magyarországon. Melójavaslatokat küldtek levélben, de azok a neten is fent vannak, nem tudtak érdemben segíteni.

Mindenkinek sok sikert a német léthez! :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!