Kijelentkezés Magyarországról

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37340 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Az sem releváns infó, hogy 20 x éve, hogy volt. Az már a múlt! Az sem, hogy 10 éve, hogy volt. Másként. Most meg így van.
Leírtam, mit kell (ha kell) elintézni " kijelentkezés " címén a továbbiakban a belinkelt törvényből idézve írjatok csak kételkedő hozzászólást különben nem jelenítem meg! Kösziiiiiiiiiiii
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37342 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

zsuáld írta: Kedves Németországban élő magyarok :)

Nagyon megörültem az oldalnak...
Most készülünk férjemmel és kisgyerekünkkel Németországba, ....

... szeretnénk azért bejelentkezni anyósomékhoz, ha őket látogatnánk hazatérések alkalmával valamint azon ügyek miatt aminek elrendezése (számlák pl., autónk, mert kivisszük ) csak azt követően zárul, amikor már kint vagyunk.
Útleveleket megigényeltük (3 hónapnál tovább kívánunk kint lenni). ... majd a személyi igazolványunkat adjuk le, elveszik. Kapunk egy új lakcímkártyát ... ez lesz érvényes az útlevelünkkel.
Mert hogy két eu-s tagállamban nem lehetünk állandó lakcímmel. ...
Na most akkor mit is kellene tennem?
Előre is köszönöm, ha válaszolnátok.


Kedves Zsuáld!

Örülök elhatározásodnak :clap:
Tisztellek és felnézek rátok. :)
Biztos úgy van minden, ahogy mondták, és úgy kell csinálni.
De akkor a leveledből miért veszem ki, hogy mégis csak tartasz a totális felszámolástól?
Kérdéseim:
ha végleg eljöttök, akkor minek is az anyóshoz a bejelentkezés?
1. Azért nem kell, ha majd Mo.-ra látogatok.
2. Autót (forgalmit, rendszámot) nem kell leadni? Úgy is át kell íratni a rendszámot. Hogyan akarod használni No.-ban magyar rendszámmal, ha nem is laksz Mo.-on, Nincs magyar igazolványod.
3. Milyen számlákat vársz még otthon? a házat is eladtad, már telek adót sem kell fizetned. Gondolom eladni csak úgy tudod, hogy az összes közüzemi számla kiegyenlítve. Az új "számla kibocsátóknak" add meg a német címedet.

ha személyit (fényképes) elveszik, kapsz egy fényképes lakcím kártyát? Ha nem, akkor mivel is igazolod magad bejelentkezéskor (vagy bármikor is) a német hatóságoknál (bankban is -- nekem semmi mást nem fogadott el a bankos csak a személyimet). Igaz a "közértben" a kártyás fizetésnél a fényképes jogsit is elfogadják.
Eu.-n belül nem kell útlevél, elegendő a személyi igazolvány.

Lehet, hogy a magyar jogszabályok szerint nem lehet két eu-s tagállamban állandó lakcímed, de...
Hogyan is van a Romániában, Szlovákiában, Kínában (nem Eu) stb. élő újonnan osztogatott kettős állampolgárokkal? Ők a kivételek? Nekik lehet itt is ott is lakcímük? (sok embert ismerek)
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37344 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Ha nem, akkor mivel is igazolod magad bejelentkezéskor (vagy bármikor is) a német hatóságoknál (bankban is -- nekem semmi mást nem fogadott el a bankos csak a személyimet).

Mi volt még nálad? :laugh: Útlevél tuti nem mert ez már vagy a harmadik hozzászólásod ahol úgy írsz, hogy az útlevelet következetesen "elfelejted". :angry:
Szóval: Útlevéllel fogja igazolni magát természetesen!!! Az pedig, hogy az unióban utazhatsz a személyiddel nem azt jelenti, hogy az útlevél nem 1000x jobb dokumentum bármilyen ügyintézéshez!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuáld
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37347 Írta: zsuáld
zsuáld válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: De akkor a leveledből miért veszem ki, hogy mégis csak tartasz a totális felszámolástól?
Kérdéseim:
ha végleg eljöttök, akkor minek is az anyóshoz a bejelentkezés?
1. Azért nem kell, ha majd Mo.-ra látogatok.
2. Autót (forgalmit, rendszámot) nem kell leadni? Úgy is át kell íratni a rendszámot. Hogyan akarod használni No.-ban magyar rendszámmal, ha nem is laksz Mo.-on, Nincs magyar igazolványod.
3. Milyen számlákat vársz még otthon? a házat is eladtad, már telek adót sem kell fizetned. Gondolom eladni csak úgy tudod, hogy az összes közüzemi számla kiegyenlítve. Az új "számla kibocsátóknak" add meg a német címedet.

ha személyit (fényképes) elveszik, kapsz egy fényképes lakcím kártyát? Ha nem, akkor mivel is igazolod magad bejelentkezéskor (vagy bármikor is) a német hatóságoknál (bankban is -- nekem semmi mást nem fogadott el a bankos csak a személyimet). Igaz a "közértben" a kártyás fizetésnél a fényképes jogsit is elfogadják.
Eu.-n belül nem kell útlevél, elegendő a személyi igazolvány.


Igen, azért valóban nem kell mert haza látogatunk.
Azért szeretnénk ideiglenesen bejelentkezni, mert az autónk, amit kiviszünk, azon van még hitelünk. Ha jól tudom, akkor kint fél év bejelentett munkajogviszony után leszünk hitelképesek, így majd akkor szeretnénk az autónkat értékesíteni és egy újat venni. Addig a banknak fizetjük tovább a havi törlesztőnket. Kifizethetnénk most is, de megnézve a fennmaradó tartozásunk értékét jobbnak látjuk ha még egy évig fizetjük. (árfolyamrés) Valamint ugye zajlik itthon a deviza botrány... bár ki tudja mi lesz a vége. Egy bankszámlánkat nem szüntettünk meg, pontosan e célból, arról utaljuk a fennmaradó részletünket. Ugyanez vonatkozik a mobilomra is, mivel jövő nyáron jár le a hűségidőm amin készülék is van, ott is jobban járok ha egy évig még fizetem a havi minimalizált csomagomat mint sem visszafizessem a készülékre vonatkozó díjat, gondolok arra az összegre, amennyivel olcsóbban vásároltam. (hűség) Ezért nem teljes a felszámolás. Ha jól informálódtunk az autónkat fél évig nyugodtan használhatjuk kint magyar rendszámmal, de a biztosítást, adót azt itt kell fizetnünk. Erre a számlánk, hogy az ilyen jellegű dolgainkat netbankon keresztül rendezzük. Továbbá az ezekkel kapcsolatos leveleinket szeretnénk ha anyósomék kapnák meg (nincs már ingatlanunk) ehhez szükséges férjemnek legalább bejelentkeznie. Közüzemi dolgok átjelentésénél természetesen helyben rendezzük a fogyasztásainkat, bár ez is sokszor múlik a szolgáltatókon, de nem erre gondoltam a folyó ügyeknél. Kint meg majd persze a kinti címünk alapján.

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a lakcímkártya nem fényképes :) DE! Rendelkezik személyi azonosító jellel. A fényképes dokumentum épp ezért az útlevelünk. Ezekkel igazoljuk magunkat. Keresztlányomék 2 éve költöztek ki, tanul, dolgozik, mehetett tavaly Berlinbe a Nagykövetségre útlevelet csináltatni. Egy kicsit úgy látom, hogy ez a személyi elvétel megriasztja az embereket. Személyivel Magyarországon élő magyar állampolgárok rendelkezhetnek. Külföldön letelepedett magyar állampolgárok (mert hát azok leszünk, ha ott élünk, dolgozunk, fizetjük a járulékokat) útlevéllel fogják igazolni személyüket. (ha visszajönnénk, netán, akkor újra kapunk személyi igazolványt. ) Megjegyzem, nekem is többen mondják ismerőseim akár Németországban él vagy Ausztriában hogy továbbra is rendelkeznek személyivel, lakcím kártyával, két állandó lakcímmel........ ezek a kételyek miatt kerestem fel az oldalt, semmi esetre sem azért, hogy okoskodjak, tájékozódni szeretnék és választ kapni azoktól, akik ezeken már keresztül mentek és tisztában vannak az eljárásokkal.
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37348 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Gergoo írta:

vbela64 írta: Ha nem, akkor mivel is igazolod magad bejelentkezéskor (vagy bármikor is) a német hatóságoknál (bankban is -- nekem semmi mást nem fogadott el a bankos csak a személyimet).

Mi volt még nálad? :laugh: Útlevél tuti nem mert ez már vagy a harmadik hozzászólásod ahol úgy írsz, hogy az útlevelet következetesen "elfelejted". :angry:
...

Útlevél tuti nem, mert 5 éve lejárt, és úgy gondoltam, ha nem megyek az Unión kívülre, akkor minek fizessek érte, ha van személyim. Horvátországban és Svájban is érvénes, de biztos még más országokkal is van megállapodásunk, de nem utazom oda.
Egyszerű vagy még sem?
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37350 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Egyszerű vagy még sem?

Egyszerű, persze. ;) Csak nem kéne úgy előadni a dolgokat mintha:
1. Személyi igazolvány egyenlő lenne az állampolgársággal
2. Nem lenne más személyazomosításra alkalmas igazolvány a világon
Érted már vagy mégsem? :P
Téma zárolva.