Magán betegbiztosítás

Több
12 éve 10 hónapja #4938 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Kőszőnőm a válaszodat neked is és astarának is!

Tudod most én dolgozom délelőttőnként a panzioban, de most hogy felkért egy kiscég a masszirozásra igy nekem is a válallkozoit kell elkezdenem megcsináltatni.
Igy tehát csak a maszek marad a biztositások kőzül , páromnak is az van.
de ilyen őregen biztosan sokat fognak kérni :angry: biztositási dijjat.
Mostmár lassan minden kiderül és ellintéződik , szerintem juniusban már biztossan mindent tisztán fogok én is látni.munkaügyben is és minden másban is.
Kőszőnőm nektek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33964 Írta: marlév
marlév válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Sziasztok!

Visszaolvasgattam ezt a fórumot és bár elég régik a bejegyzések,de azért felmerült egy kérdés bennem.
Hátha változtak azóta itt a jogszabályok is.
Én állami biztosítónál vagyok (TKK).A férjem viszont privátba van,mert hosszú ideje vállalkozó.
Most lenne arra lehetőség,hogy felvenné egy cég alkalmazottnak.
Ha nem éri el az éves bruttója az 52 ezer Eurót alkalmazottként,akkor lehet állami biztosított??
Vagy erre már nincs lehetősége?


Köszönöm a válaszokat előre is.
További szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33972 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia marlév,
csak kivételesen van rá lehetöség. Feltételek: max. 55 éves életkor, az utolsó öt évben nem volt kötelezö betegbiztosított, és legalább egy évig a jövedelme (alkalmazottként) a törvényes határ alatt marad. Ez 2013-ban évi bruttó 52.200.-€, 2014-ben 53.550.- lesz.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #38935 Írta: uszzol
uszzol válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Privát Krankenversicherung esetén hogyan igazolom Magyarországon a
"Az Európai Unió más tagállamában fennálló biztosítási jogviszony"-om, hogy ne kelljen EHO-t fizetnem pl. lakáskiadás esetén Mo-on?

A NAV oldalán ezt írjak:
"Igazolásul a biztosítás helye szerinti tagállam illetékes hatósága által kiadott A1-es igazolás szolgál, vagy bármely, kizárólag az adott tagállam illetékes hatósága által kiadott olyan hivatalos igazolás is megfelelő, amely tanúsítja a másik tagállambeli biztosítási jogviszony tényét."

A1-es nyomtatványt nem tud kiállítani egy PKV (csak a gesetzliche KV), csak egy igazolást amit ő ad ki (de ő nem hatóság?) - elég az is a NAV-nak, van valakinek tapasztalata erről?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!