Magyarországi műtét német biztosítással

Több
9 éve 2 hónapja #38354 Írta: csadéc
csadéc válaszolt a következő témában: Magyarországi műtét német biztosítással

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem.
December 31-ig volt munkaviszonyom Magyarországon, így TB-t is csak addig fizettem. Január 1-je óta csak német KKH biztosításom van. A problémám az hogy van egy tervezett térdműtétem január 7-én, és nem tudom hogy a német biztosító fizeti-e ezt, ha igen akkor van-e valami tennivaló ( bejelentési kötelezettség ), esetleg kell-e kiegészítő biztosítást kötni? A családom jelenleg Magyarországon él, esetleg a feleségem TB kártyájára is megcsinálják-e a műtétet? Esetleg jobban járok ha Németországban csináltatom meg? Nem egy nagy műtétről van szó, csak egy porc darabot vesznek ki. Max 1 éjszakát kell kórházban tölteni ( legalábbis Magyarországon ).
Megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni ebben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja #38360 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarországi műtét német biztosítással

csadéc írta: Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem.
December 31-ig volt munkaviszonyom Magyarországon, így TB-t is csak addig fizettem. Január 1-je óta csak német KKH biztosításom van. A problémám az hogy van egy tervezett térdműtétem január 7-én, és nem tudom hogy a német biztosító fizeti-e ezt, ha igen akkor van-e valami tennivaló ( bejelentési kötelezettség ), esetleg kell-e kiegészítő biztosítást kötni? A családom jelenleg Magyarországon él, esetleg a feleségem TB kártyájára is megcsinálják-e a műtétet? Esetleg jobban járok ha Németországban csináltatom meg? Nem egy nagy műtétről van szó, csak egy porc darabot vesznek ki. Max 1 éjszakát kell kórházban tölteni ( legalábbis Magyarországon ).
Megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni ebben.


Két nagyon egyszerü lehetöséged van.
Kérdéseddel fordulj a KKH-hoz, vagy a magyar TB-hez.
Gyakorlatilag a KKH-nál vagy biztositva s nem a magyar TB-nél nem de az operációt nem beszélted le velük. A nejed biztositása rád nem vonatkozik (szerintem).
(Én itt operáltatnám magam, s nem Mo.-on!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csadéc

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zegna31
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 2 hónapja #38361 Írta: zegna31
zegna31 válaszolt a következő témában: Magyarországi műtét német biztosítással

Én, úgy tudom, hogy a magyar Tb megszüntetése után, még érvényben van a magyar Tb ( passzív, de mégsem az tudom ez hülyén hangzik), ha jól emlékszem 45-napig. Valóban meg kell kérdezned a német Tb-t, hogy mennyit áll külföldi sürgősségi ellátással a német tb-re.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38399 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Magyarországi műtét német biztosítással

Kedves Zegna!

A németországi biztosítási kártyáddal csak sürgősségi ellátásokra vagy jogosult Magyarországon. Mivel az életvitel központja azonban Magyarországon van, az E106-os nyomtatványon keresztül teljes ellátási jogosultságot szerzel Magyarországon is.

Teendőid a következők:

1. A német betegbiztosítótól beszerzed az E106-os nyomtatványt kitöltve és aláírva
2. ezt leadod az OEP-nél

Máris zöld utat kapsz ezáltal a tervezett térdműtétedhez! Sok sikert!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zegna31, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!