Nyugdíjas betegbiztosítás

Több
9 éve 2 hete #38886 Írta: riffox
Nyugdíjas betegbiztosítás téma létrehozva riffox által

Sziasztok.
Én már három éve Németországban dolgozom, idén nyáron tervezzük hogy kiköltözik az egész család (feleségem és két gyermek). Itthon velünk él anyósom is, aki 64 éves és elég beteges. Itthon, egy már tíz éve fennálló betegség miatt rendszeresen vért kell kapnia, és elég drága gyógyszereket, amit saját zsebből nem tudnánk megvenni. Egyedül nem szeretnénk itthon hagyni.

A kérdésem az lenne, hogyha kiköltözne velünk, van-e arra lehetőség, hogy Németországban is biztosított legyen és hogy járna-e neki a kezelés?
Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38891 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Nyugdíjas betegbiztosítás

Az AOK-nal 167 euro / ho. Azt hogy az eletkora szerint hogy müködne, azt sajnos nem tudom. Tovabba fennall a veszelye, mivel nem munkakepes korban van, hogy a nem eppen olcso "betegsege" miatt nem fogjak biztositani, leven itt nem tett a közösbe.Nagyon jarjatok körül a dolgot, mert nagy bukta lehet belöle.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, riffox

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38906 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Nyugdíjas betegbiztosítás

riffox írta: Sziasztok.
Én már három éve Németországban dolgozom, idén nyáron tervezzük hogy kiköltözik az egész család (feleségem és két gyermek). Itthon velünk él anyósom is, aki 64 éves és elég beteges. Itthon, egy már tíz éve fennálló betegség miatt rendszeresen vért kell kapnia, és elég drága gyógyszereket, amit saját zsebből nem tudnánk megvenni. Egyedül nem szeretnénk itthon hagyni.

A kérdésem az lenne, hogyha kiköltözne velünk, van-e arra lehetőség, hogy Németországban is biztosított legyen és hogy járna-e neki a kezelés?
Köszönöm.


Be kell menni a magyar TB-hez es megkerdezni. EZ az INFO szerint Magyar nyugdijjaskent lehetoseg van, hogy kulfoldre koltozesnel a magyar TB fizessen eü ellátást. Kicsit furán hangzik, de elofordulhat.

Ha az Önnek nyugdíjat folyósító ország az alábbi listán szereplő országok valamelyike, Ön és családtagjai jogosultak arra, hogy az Önnek nyugdíjat folyósító országban és a lakóhelyük szerinti országban is (ha e kettő eltér egymástól) teljes körű egészségbiztosítással rendelkezzenek.


Magyarorszag rajta van a listan. Elmeletileg igy egy un. S1 igazolast (LINK) kell kerni a magyar TB-tol amivel Nemetorszagban fizetnek az orvosi ellatasat. Elmeletileg. A fenti infokat nem ellenoriztem vissza, de ha utanajarsz a magyar TB-nel akkor megoszthatnad, hogy valoban igy van e.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsoltiabéka, riffox

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38914 Írta: riffox
riffox válaszolt a következő témában: Nyugdíjas betegbiztosítás

Köszönöm a válaszokat, ha megtudok valamit, megírom.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!