Felmondás utáni teendők

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #15784 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

prosperus írta: Üdv rad es hazad nepere Deco Uram,
hat ennyi erövel, amit Te itt elöadsz, mar kinyithatnal egy "Einwanderer Beraterbürot", ami nem lenne eppen olcso.Remelem meg is lesznek hallgatva jo tanacsaid, ami sokszor egy teljes oldal szülemenye.Hut ab!

Bocs' a bibliai méretű expozéért, de nagy helyzet az az, hogy egy egy emberke 2-3 tőmondatban 16 kérdést is képes feltenni, s mivel annyira különbözik az otthoni felfogás az itteni helyzet és a kijvők álmai, hogy néha magam is kételkedem, hogy komolyan gondolják e amit kérdeznek! Pláne ha gyerekes naivitással tűzdelik meg! Mivel amikor mi kijöttünk (1989) nekünk se internetünk, se semmi segitségünk nem volt, nagyon jól tudom hogy mennyi nehézségen mentünk át! Ezért gondolom mindig, hogy inkább 2 infóval többet leírni, mint egyel kevesebbet!

Amúgy sem hisz nekem a többség, de hát ez már az ő bajuk!
Viszont ha 100 kivándorlóból csak 5 megszivleli amit írok, már megérte!
Nagyon sokan sajnos teljesen félreinformáltak, s jobb egy kicsit
megijeszteni, mint, hogy mindent rózsásnak s szuper könnyűnek lefesteni
a dolgokat, az itteni életet, s munkát!!


Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy nem csak Mo.-ról érkeznek
ide az emberek, így a választéka a munkadónak irgalmatlan nagy!!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #24963 Írta: janikata
janikata válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Sziasztok! Remélem jó helyre írok, több fórum témát végig olvastam, de ez tűnt a legelfogadhatóbbnak. A történet és a kérdésem a következő.
2012 január 19. óta van kint Németországban munkaviszonyom. Egy gyárban dolgozom, betanított munkásként, tűrhetően keresek. De nem is ez a lényeg. Ha minden jól megy 2013 január -februárjában új helyre költözöm. Viszont, az új helyen nekem még nem lesz állásom. Mi a teendő azután, hogy felmondtam a mostanin? Elmegyek az adott (ahova költözni fogok) város job centerébe, bejelentkezem. ( vagy esetleg abba a job centerbe kell bejelentkeznem ahol jelenleg élek?) Ha én mondok fel, kapok e valami juttatást addig mig (sűrgősen) nem találok az adott helyen egy állást. Elküldenek e valami képzésre (nyelv, szakmai ect...) vagy csak akkor ha abszolúte nem tudok németül, és csak akkor, ha nekem mondtak fel? Ne értsetek félre, én nem a segély miatt érdeklődöm, nem szándékozom magam eltartatni a német állammal. Csak jó lenne tisztában lenni a dolgokkal mielőtt ugy döntök, hogy felmondok ?!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 5 hónapja #24988 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Janikata beküldte:

Mi a teendő azután, hogy felmondtam a mostanin? Elmegyek az adott (ahova költözni fogok) város job centerébe, bejelentkezem. ( vagy esetleg abba a job centerbe kell bejelentkeznem ahol jelenleg élek?)

A mostani, helyi Jobcenterbe kellene bemenned, a felmondás előtt 3 hónappal! Szóval minél hamarabb (most októberben). Elmagyarázod nekik, hogy elköltöznél, és csak december végéig van állásod!

Ha én mondok fel, kapok e valami juttatást addig mig (sűrgősen) nem találok az adott helyen egy állást.

Ha most nem mégy be a munkaügyibe, akkor 3 hónapra letiltást fogsz kapni (Sperre), jelen esetben, ha szerencséd van, akkor egy bizonyos összeget mégis megítélnek neked.
Aztán persze 9 hónapig, az év hátralévő részében meg fogod kapni a munkanélküli segélyt.

Elküldenek e valami képzésre (nyelv, szakmai ect...) vagy csak akkor ha abszolúte nem tudok németül, és csak akkor, ha nekem mondtak fel?

Ez a te érdeked is! Ne haragudj, de ez nálam nagyon kiveri a biztosítékot! A világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy a németet tanuld (és nem csak alap vagy középfokig), mindegy, hogy hány éves vagy, és mennyit dolgozol!
A nyelvtanfolyamon a munkanélküliek ingyen vehetnek részt (a B1-es szintig).
Az egyéb továbbképzési lehetőség megkapásához igen szerencsésnek kell lenni. Általában csak olyan emberek kapnak Bildungsgutschein-t, akiknek férjük/ feleségük német állampolgárságú.
Sajnos. Persze a remény hal meg utoljára. Talán ha bizonyítod, hogy mindent megteszel boldogulásod érdekében. Szóval fejleszted magad, és nem csak ülsz csodára várva..
Cselekedj, bizonyíts, meglátod szép jövőd lesz!
Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25029 Írta: janikata
janikata válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Kedves Maya, köszi a válaszod, nagy hasznomra lesz. Ami nálad kiveri a biztosítékot, ahhoz csak annyit fűznék, minden erőmmel azon vagyok, hogy ne csak középfokig jussak a némettel. Állandó jelleggel nyelvtanfolyamok után kajtatok ( ami kedvező árfekvésű, és a munka mellett is tudok járni) Mivel jelenleg a munkám nem engedi, januártól ha az új városban leszek próbálkozom tovább, nem adom fel...megcsinálom, önerőből...erre tanítottak. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #40163 Írta: pathaj
pathaj válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Sziasztok!

Remelem jo helyre irok :)

Adott egy erdekes esemeny egy kozvetito cegen keresztul dolgoztam egy gyarban talaltam egy jobb es biztosabb allast, ezert nov. 20al beadtam a kozvetito cegnel a felmondasom, aznap a fonokom ugy jott ki a szallasra higy a cegnel azonnali hatallyal felmondtak nekem....mindegy igazabol nem is erdekel csak az hogy errol papirt nem kaptam, probaidos voltam, belett igervhogy nov 15. Korul megkapom az addig besolgozott kb 3 heti penzt, szerintetek szamitsak ra vagy felejtsem el?

Elore is koszi :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
7 éve 5 hónapja #40164 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás utáni teendők

Kedves Pathaj!
Ha van jogvédelmi biztosításod akkor érdemes a dologgal foglalkozni.
Ha nincs felejtsd el! Próbaidő alatt fel lehet azonnali hatállyal is mondani
és nem kell még csak indokolni sem! Ha volt rendes szerződésed akkor
a 3 hetet fizetniük kell! (Elvileg) Ha viszont arra utaznak hogy "úgy sem
tudsz semmit csinálni" akkor lehet hogy nem fizetnek!

A jogvédelmi biztosítás megemlítése is már segíthet, ha van!
(Rechtschutz) Ha nincs, akkor ez jó nagy szívás lesz, szerintem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!