Munkakeresésre 6 hónap

Több
9 éve 1 hónapja #38663 Írta: kovpet
Munkakeresésre 6 hónap téma létrehozva kovpet által

Sziasztok!Olvastam ,hogy 6 hónapra csökkentették a munkakeresésre szánt időt.Azt hallottam hogy ha ennyi idő alatt nem találok munkát,akkor kitoloncolhatnak az országból.Ti erről mit tudtok?Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38664 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkakeresésre 6 hónap

kovpet írta: Sziasztok!Olvastam ,hogy 6 hónapra csökkentették a munkakeresésre szánt időt.Azt hallottam hogy ha ennyi idő alatt nem találok munkát,akkor kitoloncolhatnak az országból.Ti erről mit tudtok?Üdv


EU állampolgárt nem toloncol ki senki! A megélhetésedröl viszont magadnak kell gondoskodni. Szociális juttatásokra csak hosszabb, járulékos munkaviszony után leszel jogosult.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38668 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Munkakeresésre 6 hónap

kovpet írta: Sziasztok!Olvastam ,hogy 6 hónapra csökkentették a munkakeresésre szánt időt.Azt hallottam hogy ha ennyi idő alatt nem találok munkát,akkor kitoloncolhatnak az országból.Ti erről mit tudtok?Üdv

Azt, hogy kell ertelmezni EUn belul, hogy kitoloncolnak? Oda utazol es ott elsz ahol akarsz EUs Schengen-i allampolgarkent.
Csakhogy 3 honap utan mar nem turistanak szamitasz. MAgyarul meg kell csinaldod a kotelezo adminisztraciokat. Lakcim bejelentes, adoszam, EÜ biztositas etc..
Senki nem fog hazazavarni, szabad jogod van it elni. Legfeljebb te magad megsz..hatod, ha nem renelkezel helyi EÜ biztositassal es a szokasos helyi egyeb dolgokkal. Ez pedig penzbe kerul. Ha nincs munkad akkor magadtol fogsz hazamenni, ha elfogyott az indulo toked.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38669 Írta: kovpet
kovpet válaszolt a következő témában: Munkakeresésre 6 hónap

Szia!
Már megcsináltam minden hivatalos dolgot,lakcímbejelentés,AOk(a férjem dolgozik és általa vagyok biztosítva).Természetesen keresek munkát,de mi van ha ez több lesz mint 6 hónap?Ezt a kitoloncolást nekem is mondta valaki,amit én se értek, azért kérdeztem meg!Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38671 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Munkakeresésre 6 hónap

kovpet írta: Szia!
Már megcsináltam minden hivatalos dolgot,lakcímbejelentés,AOk(a férjem dolgozik és általa vagyok biztosítva).Természetesen keresek munkát,de mi van ha ez több lesz mint 6 hónap?Ezt a kitoloncolást nekem is mondta valaki,amit én se értek, azért kérdeztem meg!Üdv

Hat ha a ferjed dolgozik itt, akkor mar elindultatok:) Minden megvan ami kell. Majd ha talalsz munkat akkor elkezdesz dolgozni:) Senki nem fog hazazavarni. Nincs semilyen 6honapos "kitoloncolas" EU schengeni allampolgaroknak.
EU-n kivuli allampolgaroknak nem tudom. Lehet vmi nem EUs allampolgaroknak van vmilyen szabaly amibol jott ez fals info.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!