Kerékpárral Németországban

Több
8 éve 11 hónapja #39210 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

Jön egy új cool cucc. Halfbike :)

Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39273 Írta: majki64
majki64 válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

Sziasztok!
Nekem van egy országútim(Rennrad) amit még nem használtam az idén. Nem tudom, hogy mely utakat használhatom?
Otopályán biztos nem! :chuckle:
Országúton hol szabad kerékpározni?
Esetleg hol tudok a kerékpárosokra vonatkozó szabályoknak utána nézni?

üdv majki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39289 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

majki64 írta: Sziasztok! Nekem van egy országútim(Rennrad) amit még nem használtam az idén. Nem tudom, hogy mely utakat használhatom? Otopályán biztos nem! :chuckle: Országúton hol szabad kerékpározni?Esetleg hol tudok a kerékpárosokra vonatkozó szabályoknak utána nézni?


Természetesen az autópálya a vicc!

Ahol van kerékpár út, ott kötelező ezt használni! Ahol nincs ilyen ott a főútvonalat használhatod, ha (HA!!) műszakilag a bicaj megfelel az előírásoknak! (Lámpák, fékek, macskaszem, stb.) Ha ilyen nincs mert pl. sok versenykerékpáron** nincs még sárhányó sem, nem hogy világítás, akkor ezzel nem mehetsz a közúti forgalomba!
csak zárt pályán vagy erdőben....

Ilyen** kerékpárral még egy városi (nappali) forgalomba sem vehetsz részt!
(Ha baj van rád húzzák a balhét!)
INFO
INFO

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39324 Írta: majki64
majki64 válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

DECOTEXT írta:

majki64 írta: Sziasztok! Nekem van egy országútim(Rennrad) amit még nem használtam az idén. Nem tudom, hogy mely utakat használhatom? Otopályán biztos nem! :chuckle: Országúton hol szabad kerékpározni?Esetleg hol tudok a kerékpárosokra vonatkozó szabályoknak utána nézni?


Természetesen az autópálya a vicc!

Ahol van kerékpár út, ott kötelező ezt használni! Ahol nincs ilyen ott a főútvonalat használhatod, ha (HA!!) műszakilag a bicaj megfelel az előírásoknak! (Lámpák, fékek, macskaszem, stb.) Ha ilyen nincs mert pl. sok versenykerékpáron** nincs még sárhányó sem, nem hogy világítás, akkor ezzel nem mehetsz a közúti forgalomba!
csak zárt pályán vagy erdőben....

Ilyen** kerékpárral még egy városi (nappali) forgalomba sem vehetsz részt!
(Ha baj van rád húzzák a balhét!)
INFO
INFO


Köszi a linkeket!
Náluk is(Mo.) vannak ilyen szabályok, de még is kint vannak a versenybicajosok.
Németországban a környékünkön is látok sok versenybicajost. Igaz azt nem néztem, nem láttam, hogy van e világítása, de hogy sárvédője nem volt az biztos! :chuckle:

üdv majki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39338 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

majki64 írta: Náluk is(Mo.) vannak ilyen szabályok, de még is kint vannak a versenybicajosok. Németországban a környékünkön is látok sok versenybicajost. Igaz azt nem néztem, nem láttam, hogy van e világítása, de hogy sárvédője nem volt az biztos!


A törvényhozó toleráns, de gondolj arra, hogy itt Németországban a forgalom nagyobb és gyorsabb!
Persze, hogy itt is látsz versenybicajos száguldozókat, de hidd el az ilyen az első kamionig megy csak amelyik esetleg nem veszi észre..... Ráadásul nem kis sebességgel közlekednek az ilyenek. Én magam is bringázom mostanában de csak kényelmesen, viszont én is már majdnem kentem el biciklist kocsival, csak azért mert a tükörben nem láttam, s a következő pillanatban elszáguldott, vagy 30-40 kmh-val mellettem, hogy majdnem súrolta a kocsit! Amikor a tükörbe néztem nem volt ott...!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39339 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

DECOTEXT írta: Persze, hogy itt is látsz versenybicajos száguldozókat, de hidd el az ilyen az első kamionig megy csak amelyik esetleg nem veszi észre.....

Ők öngyilkos hajlamúk, én csak "szupermeneknek" :laugh: hívom az ilyeneket vagy legalább is azt képzelik magukról, hogy azok. Persze néha kiderül, hogy mégsem. Az ilyen öngyilkos bringások kezet foghatnának a gyilkos hajlamú sofőrökkel. Egyiknek sincs semmi keresnivalója az utakon!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!