Utazás vonattal Németországban

Több
10 éve 5 hónapja #34128 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

gejza írta: Erre mindenki elöránt mindenféle újabb okoskodást, még nyolc "nekem sem kellett" típusú másik okosságot, majd még jön az is, hogy a "k. anyját a vasútnak, a jegy ki van fizetve és nyalja ki...". Tudjátok mit: csinálja mindenki, ahogy akarja, de ha vkinek tanácsot adunk, akkor az legyen már épkézláb, ne mi hozzuk szar helyzetbe, stb. (Konkrétan: a kalauznál gyenge érv lesz, miszerint olvastam a blogban, hogy Kovács XVI. Gézának is elég volt a pesti BKV-bérlet :clap: ). Na, UFF, utoljára szóltam ebben a témában.

:wait: A sok "okoskodásnak" köszönhetően meg lett a válasz a kérdésre is:
VISA vagy MasterCard illetve magyar személyivel történő regisztráció! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34129 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

gejza írta: Gondoljatok már pl. a repjegyre !! Az is névre szól, ott sem úgy van, hogy a nevemre szóló jegyet odaadom a Bélának, a Lufthansa (meg az összes többi) meg kapja be, hiszen ki van fizetve, miért nem mindegy, hogy ki utazik vele.... :


Azzal a "cseppnyi szépséghibával", hogy a repülőgépen mindig
van helyjegyed ugyebár, kapsz kaját, s ez benne a jegy árában,
mig a vonaton nem kötelező sem a helyjegy, sem a kaja..........!

(Én természetesen nem a kedvezményes vagy más csökkentett árú jegyekről beszéltem hanem az egy utas = egy teljesárú jegyről! Ha valamilyen kedvezmény van (nyugdijas, diák, stb) akkor az természetes hogy valamivel igazolni kell és névre szóló, de miért az X turista? Nos, most ennél a pontnál és is kiszáltam ebből a lerágott csontból!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34142 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Azzal a "cseppnyi szépséghibával", hogy a repülőgépen mindig
van helyjegyed ugyebár, kapsz kaját, s ez benne a jegy árában,
mig a vonaton nem kötelező sem a helyjegy, sem a kaja..........!


Ryanair, WizzAir, EasyJet, Germanwings - se kaja, se helyjegy, csak plusz píz ellenében...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38793 Írta: istgyu
istgyu válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, mert valami nem világos számomra.

Azt tudom, hogy a vonat nem olcsó mulatság Németországban, de neten csak IC árát találtam, 50 km
a táv (ahol barátaim élnek) viszont indul RE vonat is, de ennek az árát neten keresztül nem találtam meg, így nem tudom mi a tematikája. ICvel csak oda 19 euró lenne, és hát... :unsure:

Tehát ha valaki megmondaná, hogy van a Regional Bahn árazása, vagy kb mennyibe kerülne az az 50 km, megköszönném. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hete - 9 éve 2 hete #38795 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

istgyu írta: Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, mert valami nem világos számomra.

Azt tudom, hogy a vonat nem olcsó mulatság Németországban, de neten csak IC árát találtam, 50 km
a táv (ahol barátaim élnek) viszont indul RE vonat is, de ennek az árát neten keresztül nem találtam meg, így nem tudom mi a tematikája. ICvel csak oda 19 euró lenne, és hát... Tehát ha valaki megmondaná, hogy van a Regional Bahn árazása, vagy kb mennyibe kerülne az az 50 km, megköszönném.


Lehet, hogy erre nem lesz senkitől pontos válasz mert a tarifák nagyon különbözőek: LINK Szóval messze nem mindegy, hogy hol és milyen vonattal utazol, akkor sem ha RE/RB.
Minden automatánál megnézheted az adott helyen, hogy mi mennyi: LINK
Itt meg pontosan megtudhatod, hogy onnan ahonnan indulsz mennyi a jegy oda, ahova készülsz: LINK
Egy 50 km-es szakasz sokféle áron mehet, mert nem mindegy, hogy berlin és környéke esetleg Stuttgart vagy Hamburg......

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38796 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Csak a legegyszerűbb megoldást hagytad ki:

reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/dn?d...instieg-buchung_LZ01

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!