Ungarische Autobahn Inkasso GmbH

Több
9 éve 3 hónapja #38335 Írta: AF Recruiting
Ungarische Autobahn Inkasso GmbH téma létrehozva AF Recruiting által

„Méghogy autópálya-matrica Magyarországon :D Áhh neidegesíjjéfel, hát német rendszámos kocsim van már, azzal úgysem tudnak mit kezdeni, szóval vagány leszek és nem veszek!„

Lenyűgöző! Mármint a kérkedés az gyengeelméjűséggel :D

Sokat abban a tévhitben vannak, hogyha vásárolnak egy német rendszámos autót, akkor már övék a világ. Igen valóban sokkal könnyebb az adminisztráció, hamarabb el lehet intézni a dolgokat, söt, még olcsóbb is ( bár ez relatív, mivel az autó költözés esetén mindig át kell jelenteni, esetleg új rendszámot csináltatni, nem beszélve a horribilis kötelező felelősségbiztosításról, illetve egyéb „hivatali“-költségekröl. De hát nem baj az, az már nem számít XD

Azonban térjünk a lényegre: egy kedves ismerősöm (most nem írom le, hogy rólad van szó Nagy Márton :D ) a kiírás elején olvasható mondattal akarta bebizonyítani, hogy ö márpedig vagány lesz, és tojik a matricára (persze az osztrákot megvette, ott nem mert szarakodni, de a magyart már 12 Euróért megspórolta).

Hazautazott Magyarországra, nem is történt semmi kb 2 hónapig. Egyszer csak érkezett egy levél az alábbi feladótól: UNGARISCHE AUTOBAHN-INKASSO GMBH …nah erre varrjál gombot! Már a cég neve is überbrutál :D

Régebben valóban gondot okozott a magyarországi közútkezelő társaságnak a külföldiek által elkövetett „nem veszek matricát“ esetekből eredő összegek behajtása. Persze már anno is sikerült ez, azonban akár évekig is el lehetett húzni a befizetést. Azonban találékony ember a magyar: alapítottak egy német céget, aki átveszi az eseteket a hatóságoktól és német vállalat lévén ha a felszólításra nem fizetsz, azonnal behajtásra adhatja a dolgot! Minő menő akció! Persze a cégnek stílusosan van magyar és német ügyvezetője, hogy mindkét oldalról sikeres legyen ez az internacionálé együttműködés.

Nevén nevezve a gyermeket, a megspórolt kb 12 ájró matrica Marcinak 128 „eurázsiai-dollárjába“ került. Fizetési határidő 1 hónap, azután behajtás elég rövid időn belül! Persze többletköltségért lehet részletfizetést kérni…Szóval ekkora szuper jó kis vállalkozást csak egy örült találhat ki! És mivel GmbH, természetesen, hogy profitorientált! Szóval biztos lehetsz benne, hogy jobb, ha veszel matricát!

Ja és egy kis mellékes infó: ha a német-osztrák határon már megakarod venni mind az ausztriai , mind a magyar matricát, akkor ha megakarsz spórolni egy dupla-sorbanállást vidd be a kocsid papírjait, mert a kedves ügyintéző csak annak alapján adja ki a magyar matricát ( Felesleges pökhendiskedni, hogy „de bemondom a rendszámot, az is elég nem?“…ezt a kört már lefutottam, hiába mondtam a hétdiplomás kasszásnak, hogy magyar vagyok, és otthon elég a rendszám is…megint sorba kellett állnom:D )

De még valami: társakat keresek egy magyar cég alapításához, a neve: „Osztrák (később már lehet német is ) Autópályadíj Behajtó Kft…szerintetek jó üzlet lesz ? :D :D :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #40277 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ungarische Autobahn Inkasso GmbH

Nekem több mint 35 éve van külföldi rendszámú kocsim! Feltétlenül ajánlom MINDENKINEK (a vagányoknak is!), hogy minden közlekedési előírást tartsatok be Magyarországon (is)! Nem csak a "sógornál" kell matrica hanem bizony Mo.-on is! Amit én ugyan nagyon furcsának tartok az az, hogy a kiváltott magyar autópálya matricánál a rendszámot is kérik amihez SEMMI KÖZE elvileg egy benzinkutasnak, de mivel sok a trükköző** így ez is érthető!

**Áttetsző fóliára ragasztják és másnak is odaadják. Ennél csak azt nem értem, hogy 1 gépjármű, s 1 matrica. Ha másra átruházom akkor is csak 1 gépjármű van az utakon a kifizetett pénzért, tehát nem károsítok senkit, de szerintük igen! Abban igazuk van hogy ha nem fóliázik valaki, akkor a másik is vesz matricát, de így nem lesz kihasználva az egyik! Ez plusz nekik, s kár az autósnak!
MINDEGY!

Vegyen mindenki matricát német kocsival is, mert Flensburgba megérkezik a birság és akkor többe lesz!

Egyébként csak úgy megjegyzem, hogy van Mo.-on is úgy nevezett "szakaszos mérés" mint az osztrákoknál! Én kaptam egy ilyen birságot 130 euróról! Az osztrák is így mér! Bemér Bécsnél és bemér Linznél! Ez 184,5 km amit, ha 1 óra alatt teszel mag akkor túllépted a 130-kmh-t. Ez bizony birság fotó nélkül! A csipogó radarjelző a mobiltelefonon nem ér sokat! :D

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!