bribug esélyei

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37054 Írta: bribug
bribug válaszolt a következő témában: bribug esélyei

vava írta: Azok a gyerekek, akik szeptemberben töltik a 6. életévüket, még éppen iskolakötelesek itt, az októberiek már nem.
Azt, hogy vissza lehet-e esetleg tartani még egy évet, nektek kellene megérdeklődnötök, ha nem akarjátok még iskolába adni, de állítólag nem egyszerű elintézni.


Ez annyira nem jó hír,szeptember 23-án tölti a 6. évét,itthon azért maradt volna még ovis,mert közösségben kicsit félénk,nagyon ragaszkodó.Nem tudom,hogy oldható meg,de utána érdeklődünk,hogy milyen lehetőségeink vannak. Nem az iskolától féltem,bár igaz kissé aggaszt,hogy semmi nyelvtudással ennyire mélyvízbe kell fejest ugrani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37062 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: bribug esélyei

bribug írta:

vava írta: Azok a gyerekek, akik szeptemberben töltik a 6. életévüket, még éppen iskolakötelesek itt, az októberiek már nem.
Azt, hogy vissza lehet-e esetleg tartani még egy évet, nektek kellene megérdeklődnötök, ha nem akarjátok még iskolába adni, de állítólag nem egyszerű elintézni.


Ez annyira nem jó hír,szeptember 23-án tölti a 6. évét,itthon azért maradt volna még ovis,mert közösségben kicsit félénk,nagyon ragaszkodó.Nem tudom,hogy oldható meg,de utána érdeklődünk,hogy milyen lehetőségeink vannak. Nem az iskolától féltem,bár igaz kissé aggaszt,hogy semmi nyelvtudással ennyire mélyvízbe kell fejest ugrani.


Én Januárban rettegtem ettől. Nulla nyelvtudással 3 gyerekkel, új suli... Fél év telt el és mind a három teljesen megérti amit mondanak és közel folyékonyan beszélik a hétköznapi nyelvet...Bár nem a legjobb ha nagyon visszahúzódó, de hidd el nem kell őket félteni. Most már én is azt mondom. :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bribug, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37067 Írta: bribug
bribug válaszolt a következő témában: bribug esélyei

samchee írta: Én Januárban rettegtem ettől. Nulla nyelvtudással 3 gyerekkel, új suli... Fél év telt el és mind a három teljesen megérti amit mondanak és közel folyékonyan beszélik a hétköznapi nyelvet...Bár nem a legjobb ha nagyon visszahúzódó, de hidd el nem kell őket félteni. Most már én is azt mondom. :laugh:


ez a suli dolog elég meredeknek tűnik,de köszi a biztatást :) mennyi idősek a gyerekek,könnyen beilleszkedtek? tulajdonképp így is úgy is év közben csatlakozik.A tanév,mikortól meddig tart? sok kérdés felmerült bennem ,majd valahogy rendezem a gondolataimat :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37069 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: bribug esélyei

Olvasd át az
Iskolakezdés Németországban
és a
Beiskolázás
topikokat illetve használd a keresőt ! Köszi ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja #37074 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: bribug esélyei

bribug írta: Ez annyira nem jó hír,szeptember 23-án tölti a 6. évét,itthon azért maradt volna még ovis,mert közösségben kicsit félénk, nagyon ragaszkodó. Nem tudom, hogy oldható meg, de utána érdeklődünk, hogy milyen lehetőségeink vannak. Nem az iskolától féltem, bár igaz kissé aggaszt, hogy semmi nyelvtudással ennyire mélyvízbe kell fejest ugrani.

Kedves Bribug!
Ne a gyereket féltsd, ezek a kicsik, hetek alatt megtanulják a nyelvet! (HETEK ALATT!) Ez nem vicc! Inkább a saját német nyelvtudásod és szakmai képzésed miatt aggodj, ha még nincs! Kezdetben semmit nem beszélnek. Sokszor magyarul sem, aztán szinte varázsszóra elkezdenek kommunikálni! Ha rám hallgatsz, akkor azonnal beiratod elsö osztályba. Aztán ha nem megy, legfeljebb ismétli!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39221 Írta: evipul
evipul válaszolt a következő témában: bribug esélyei

Szia bribug,
bocsáss meg a tolakodásért, érdeklődnék, hogyan alakultak Nálatok a dolgok?
Kicsinyed beilleszkedése a suliba?
Munka Neked?
Köszönettel Évi -kicsit hasonló cipőben járunk, nagyon fontosak lennének az infok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!