Diplomák és képesítések elismerése

Több
8 éve 7 hónapja #39635 Írta: zolfek
zolfek válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Sziasztok,

Lehet átsiklottam felette, ezért gondoltam megkérdezem itt:

Magyarországon megszerezett felsőoktatási végzettségeket, mennyire vesznek vagy nem-vesznek semmibe németországban. Akár munkahely keresés szempontjából, deee most ami igazán érdekel az a tovább tanulás. Itthon mester képzés előtt megálltunk, és odakint szeretnénk folytatni.

Tudjuk hasonló helyzetből folytatni, vagy esetleg visszalépéssel fogjuk kezdeni?
Illetve odakint ez milyen előnyökkel jár - olvastam olyanokról hogy magasabb kezdőpozíció is lehet, vagy akár magasabb bér igaz ez?

Nekem webprogramozói OKJ-s, és programtervező informatikus Bsc. papírom van. Páromnak pedig biológia Bsc.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #39636 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Mielőtt válaszolna valaki! A munkahelyes vonalon már kaptál választ (lényege kb. hogy nem papírra kapsz magasabb bért vagy bármilyen bónuszt mint pl. Magyarországon ahol a nem létező nyelvtudásról szóló papír feltétel vagy néhány ezer + HUF havonta!!!) itt:
www.iranynemetorszag.com/forum/nemetorsz...i.html?start=6#39318
Szóval ha valaki arra reagálna akkor ott tegye! ;)
A diploma vonalat illetően pedig áthelyeztem a hozzászólásodat ebbe a topikba. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #39638 Írta: zolfek
zolfek válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Emlékszem a válaszra természetesen, csak "itt" mintha másokat is láttam írogatni, ezért gondoltam 1 úton hátha tudok több emberi vélemény bezsebelni. De a tanulmányi irány érdekel :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #39641 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Pont azert vezettek be ezt a Bolognai rendszert a BSC es MSC-vel, hpogy atjarhatoak legyenek az egyetemek. Ettol fuggetlenul egy MSC-re ugyanugy vannak felveteli kriteriumok. Egy jobb egyetemre nyilvan a jobb BSC-sek kozul fognak valogatni. Meg kell nezni mi a szak es hol akar az ember tanulni. Az egyetemek honlapjan ott vannak az altalanos felveteli feltetelek..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 7 hónapja #39644 Írta: zolfek
zolfek válaszolt a következő témában: Diplomák és képesítések elismerése

Tudom hogy ezért vezették be, csak valahogy nehéz benne hinni hogy valamit amit behoztak MO-on az "működik" is tényleg. Tehát akkor ilyen téren érvényes az hogy van átjárás. Remek, ez jó hír.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!