Német adóbevallás

Több
11 éve 3 hónapja #27668 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Hallo, Deco
Az adóbevallást illetően előbb utóbb magunk fogjuk csinálni, mint tettük azt otthon is. De mivel ez lesz az első itteni bevallásunk, emiatt gondolom nem árt ha egy kicsit felhomályosítják az embert. Mégis csak más, ha valakinek kérdéseket tudsz feltenni, megbeszéhetsz dolgokat. Ezt egy szoftwaerrel nem igazán lehet. Aztán majd belenövünk.

Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27671 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Akkor ha van kulfoldon barmilyen penzugyi befektetesed, akar egy sima kamatozo betet Mo.-on. stb.. MI van a kulfoldi reszvenyekkel? (sima ceged juttatas akar) Devizaugyletek?

Látszik, hogy nem nagyon kapisgálod a dolgokat! Mondom, nekem mindegy, hogy ki mit csinál! Az osztrák részvényeink és egyéb jövedelmünkhöz (külföldön) semmi köze a német államnak! Ezek az adott országban adóznak. Az EU-n belül van a kettös adózattás ellen elöirás. Ha itt fizetsz adót, akkor csak az itteni jövedelmeddel kell foglalkoznod! Egyébként mit gondolsz, hogy egy itteni (BRD) adószakértö mennyit ért mondjuk az osztrák (részvenyekböl szarmozó) adózáshoz**? Pl. nekem van bérlemenyek kiadásából (néha) provizióm, Mo.-on! Ki az a hülye, aki ezt itt a BRD-ben feltünteti, és mi köze van ehez a német államnak? (A magya állam meg nem tudja megadóztatni, mert a pénzforgalom nem Mo.-on történik......csak a bérbeadás, pl. turistáknak.)

Te Mahlzeit! A hülyék azok valahol máshol állnak sorba!

** Ausztriában van kamatadó. Ez azt jelenti, hogy bárminek a hozadéka
(pl. kamat) után azonal levonják az adót, tehát ami lusz van, az már nettó!

Ahelyett, hogy asztalt csapkodsz es teleszorod a topicot ISMETELTEN FALS es MEGTEVESZTO informaciokkal, csak ugy a vita kedveert, 5 perc alatt kiderithetted volna, hogy a vilag nem hozzad igazodik. Bar a tenyek soha nem zavartak. Megkeresed a neten a kettos adoztatast elkerulo egyezmenyt Mo. es Nemetorsz. kozott es megvilagosodsz. Bar megjegyzem, a fenti es lenti informaciokat nem eloszor es nem masodjara irom. Azt is leirtam parszor, hogy az infokat nem az ujjambol szopkodom, hanem az eddig felmerult kerdeseket mind megkerdeztem a PWC nemet es magyar adotanacsado irodajatol! A PWC meg nem apropenzzel gurigazik es nem a sarki konyvelo. Bar lehet szamodra hihetetlen, de a konyveles egy szakma, az a minimum, hogy tisztaban vannak a kettos adoztatast elkerulo szabalyozasokrol. KOnyvelot pedig nem a sarki kozertben keressuk, hanem megkeressuk azt az irodat ahol van az a tudas ami relevans a helyzetunkre.

Es igen, meg a bankszamla adataidat is atadjak a hatosagok egymasnak ill. az ingatlanod adataidat is. Sot a nemet allam megadoztathatja a magyar ingatlanodat is. Sot igenyt tarthat a magyar szamlan elhelyezett kamatod utan BRD-ben fizetendo kamatadora is! (Bizonyos esetben) Mindezeket 2011 Juliusatol fokozottan figyelve. Valoszinuleg apropenzzel nem foglalkoznak, de ha egyszer bekerulsz egy adoellenorzesbe, ugy megvagnak, hogy siras lesz a vege. A vilag pedig arra tart, hogy mindezeket az infokat egy szep nagy keresheto adatbazisban fogjak tarolni EU-n belul elerhetoen barmely orszag adohivatalanak. (Azt is leirtam mar, hogy igen Ausztria egy kicsit kivetel, ok nem adnak ki adatokat a szamladrol, csereben DUPLA kamatadot szednek. Na es ez is valtozik par ev mulva)

Az alapszabaly adozas tekinteteben pedig az, hoyg magyar allampolgar MO.-on mindent adozik. Ha olyan orszagbol szarmazott beveteled ahova nincs kettos adoztatast elkerulo egyezmeny, akkor bizony hivatalosan Mo.-on es a masik orszagban is. Ha van ilyen egyezmeny, akkor az egyezmeny rendelkezik arrol, hogy milyen feltetelek eseten hol adozik az illeto es az orszagok milyen adatokat oszthatnak meg es milyen egyeb adonemeket vethetnek ki. Es a Nemet allamnak nagyon is koze van a magyar beveteleidhez es forditva. Mert legjobb esetben is mint Mo.-on adozott bevetel, No-ban adomentes, de BRD-ben ADOALAPNOVELO bevetelkent veszik figyelembe. Rosszabb esetben Nemetorszagban adozod le a magyar beveteleidet is (ha esetleg nemet belfoldi adoilletekesseguve valtal a 183napot meghalado itt tartozkodas, lakcim es "az ide kotodo leterdekek kozpontaja" idekot). Es ez a "leterdek kozpont" a kiskapu. Es ezeket az infokat nem fogod kideriteni az 5kopekes programoddal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27672 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

zigeuner írta: Hallo, Deco
Az adóbevallást illetően előbb utóbb magunk fogjuk csinálni, mint tettük azt otthon is. De mivel ez lesz az első itteni bevallásunk, emiatt gondolom nem árt ha egy kicsit felhomályosítják az embert. Mégis csak más, ha valakinek kérdéseket tudsz feltenni, megbeszéhetsz dolgokat. Ezt egy szoftwaerrel nem igazán lehet. Aztán majd belenövünk.

Üdv

A kikoltozes koltsegeire figyelj. BArmi ami kotheto a te kikoltozesedre, majd vegul a csalad kikoltozesehez es van rola szamlad, leirogathato az adoalapodbol. Repjegy, utazasi koltseg, koltoztetes koltsege, uzemanyag etc..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27679 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

mahlzeit írta: Es a Nemet allamnak nagyon is koze van a magyar beveteleidhez es forditva. Mert legjobb esetben is mint Mo.-on adozott bevetel, No-ban adomentes, de BRD-ben ADOALAPNOVELO bevetelkent veszik figyelembe. Rosszabb esetben Nemetorszagban adozod le a magyar beveteleidet is (ha esetleg nemet belfoldi adoilletekesseguve valtal a 183napot meghalado itt tartozkodas, lakcim es "az ide kotodo leterdekek kozpontaja" idekot). Es ez a "leterdek kozpont" a kiskapu. Es ezeket az infokat nem fogod kideriteni az 5kopekes programoddal.

Te Mahlzeit! Miért nem figyelsz! Nos, ha egy kicsit is pontosan olvasnál, emlitettem hogy Mo.-on NEM KÉPZŐDIK jövedelmem az ingatlan kiadásból és eladásból! Irjam le németül? Ausztriában meg a bank megadóztatja a kamatokból (és egyébből) szármozó pluszt! ÉRTED ÍGY? S majd ecsetld kisokos, hogy a magyar vagy a német állam hogyan szándékozik ellenőrizni a jövedelmemet ITT ?
Nekem van egy olyan érzésem, hogy Te a megfélelmitett és elkábitott banki kuncsaftokhoz tartozol, amiknek pl. a magyar devizahiteleket is osztogatták! Ébredj fel Mahlzeit! Egyébként Mo. és a BRD között van törvényes megegyezés a kettős adózás elkerülése érdekében, de ehez azt kéne valakinek biznyitani, hogy nekem van magyarországi bevételem! Most mi lesz? Ilyen nincs! (papiron)?

UI: sőt a fogorvosomnak sincs! Tavaj megcsináltattam az összes fogamat. Inplantátumok, stb. 7500 euron volt, komplett (alul s felül) és egy osztrák számlára ment a lé, zsebből fizetve, nem utalva, pedig mindent Mo.-on csinlát a doki! Jó nagy hülye mi? Na, most megyek aludni, ha kiröhögtem magam!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27680 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Es a Nemet allamnak nagyon is koze van a magyar beveteleidhez es forditva. Mert legjobb esetben is mint Mo.-on adozott bevetel, No-ban adomentes, de BRD-ben ADOALAPNOVELO bevetelkent veszik figyelembe. Rosszabb esetben Nemetorszagban adozod le a magyar beveteleidet is (ha esetleg nemet belfoldi adoilletekesseguve valtal a 183napot meghalado itt tartozkodas, lakcim es "az ide kotodo leterdekek kozpontaja" idekot). Es ez a "leterdek kozpont" a kiskapu. Es ezeket az infokat nem fogod kideriteni az 5kopekes programoddal.

Te Mahlzeit! Miért nem figyelsz! Nos, ha egy kicsit is pontosan olvasnál, emlitettem hogy Mo.-on NEM KÉPZŐDIK jövedelmem az ingatlan kiadásból és eladásból! Irjam le németül? Ausztriában meg a bank megadóztatja a kamatokból (és egyébből) szármozó pluszt! ÉRTED ÍGY? S majd ecsetld kisokos, hogy a magyar vagy a német állam hogyan szándékozik ellenőrizni a jövedelmemet ITT ?
Nekem van egy olyan érzésem, hogy Te a megfélelmitett és elkábitott banki kuncsaftokhoz tartozol, amiknek pl. a magyar devizahiteleket is osztogatták! Ébredj fel Mahlzeit! Egyébként Mo. és a BRD között van törvényes megegyezés a kettős adózás elkerülése érdekében, de ehez azt kéne valakinek biznyitani, hogy nekem van magyarországi bevételem! Most mi lesz? Ilyen nincs! (papiron)?

UI: sőt a fogorvosomnak sincs! Tavaj megcsináltattam az összes fogamat. Inplantátumok, stb. 7500 euron volt, komplett (alul s felül) és egy osztrák számlára ment a lé, zsebből fizetve, nem utalva, pedig mindent Mo.-on csinlát a doki! Jó nagy hülye mi? Na, most megyek aludni, ha kiröhögtem magam!

Miert kell mindig azt hinned, hogy a vilag korulotted forog? Kit erdekel te mit csinalsz? Ha nem venned eszre a fals infoidat javitgatom folyamatosan, hogy mas ne doljon be az eddigi tevhiteidnek. Az eredeti tema, az volt, hogy bonyolult helyzetekben, mint pl a kikoltozes eve, jobb ha az ember keres egy szakembert, mert...
CSapkodas helyett meg olvasd el mi van a kettos adoztatast elkerulo egyezmenyben. 3 perc alatt rajossz, mekkora zagyvasagokat irogattal eddig. Mindenkinek jobb lenne.

Annak akit erdekel, egy kis izelito arrol milyen informaciokat cserelnek ki a nemet es magyar hatosagok:

(1) A Szerződő Államok illetékes hatóságai tájékoztatni fogják egymást az Egyezmény rendelkezéseinek végrehajtásához, vagy az egyik Szerződő Állam, annak tartománya, politikai alegysége, vagy helyi hatósága által kivetett, bármilyen fajtájú vagy megnevezésű adóra vonatkozó belső jogszabályi rendelkezések végrehajtásához és érvényesítéséhez előreláthatóan fontos információról, amennyiben az ezek alapján való adóztatás nem ellentétes az Egyezménnyel.

Ergo: minden ber-jovedelem itt-ott, ingatlanok, bankbetetek..:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabrica
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #27825 Írta: Gabrica
Gabrica válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg Németországban dolgozom, de a 2012-es évben volt magyar jövedelmem is, illetve 1.5 havi német is. Több helyről kaptam infókat h igazolásokat, dokumentumokat be kell szerezni Mo.on is illetve itt kint is. Vki tudna nekem segíteni mégis hol és pontosan mit kell beszereznem illetve hogyan tovább ezekkel az iratokkal? Ugyanis bárkit kérdezek itt megakad a dolog. Tulajdonképpen a német adóbevallás menete érdekelne, mint olyan...köszönöm!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!