Német adóbevallás

Több
9 éve 10 hónapja #36351 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

"Studium-ot csinálok, de 2012 óta nincs tandíj Baden Württemberg-ben."


Hát hiába no, tagadhatatlanul rothad az a nyugati kapitalizmus.... :hyper:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #36969 Írta: zsuhev
zsuhev válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok!
Most szántam rá magam, hogy megcsináljam az adóbevallást visszamenőleg is. A Finanzamtból hoztam el formanyomtatványokat.
1. Olyan kérdésem lenne, hogy ha nincs számlám, akkor ne is próbálkozzak pl munkaeszközökkel, ruházattal, ilyesmi?
2. Ill. a 2012-es nyomtatványon ahol kitöltöm, h hány km-t utazok a melóba, ott kérik a rendszámot. Az probléma lehet, hogy én magyar rendszámú autóval járok???
3. Ki kell tölteni, hogy heti hány napot dolgozom és hogy adott kilométert abban az évben hány napon tettem meg. Ezt kell valamivel igazolni?
Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #36972 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szia Zsuhev!

A kérdéseidre a válasz:

1. Ez attól függ, milyen munkakör, melyik adóhivatal. Szerintem mindenképpen érdemes felkeresni adótanácsadót, Lohnsteuerhilfeverein-t, akik tudnak neked segíteni szakszerűen abban, mik a lehetőségeid (átalányelszámolás pl.), amikre te nem is gondolnál.

2. rendszámot nem kell megadni, esetleg tankolási számlákkal igazolhatod a munkábajárást, de a 0,30€/km elszámolásához nem szükséges igazolás... Bizonyos esetekben akár az oda-vissza utakat is elszámolhatod.

3. Nem kell igazolnod semmivel a munkábajárás napjaid.
Itt viszont kiszámolhatod:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Csak óvatosan a számolással, mert lehet, hogy kevesebbet hozol ki, mint amit elszámolhatnál. Itt is általában függ attól az elszámolható napok száma, hogy milyen módon számolod el a munkábajárást. Tehát pontos számokkal nem szeretnék dobálózni, mert komolytalan lenne a személyes helyzeted ismerete nélkül.

Üdv. Mariann
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuhev

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37888 Írta: limbohinto
limbohinto válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Hali,sziasztok.egy kis infóra lenne szükségem.csütörtökön szólt a "berater" hogy gond van,visszadobták a bevallásom,menjek el hozzá majd kedden.de mivel dolgoztam csak ennyit tudtunk beszélni.most esz az ideg hogy mi lehet,mi szokott ilyenkor történni. . . .visszadobják,újra kell csinálni,vagy már késő és nem lehet tenni semmit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37889 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szia Limbohinto!

Sajnos nem tudok neked választ adni, mert nem írtad konkrétan, milyen értelemben "dobták vissza" a bevallásodat. Nagy valószínűséggel további adatokra, igazolásokra van szükségük. Ez esetben a tanácsadódnak kell válaszlevelet írnia (ha felhatalmaztad), illetve kontaktálnia az adóhivatallal.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37890 Írta: limbohinto
limbohinto válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Hali.köszi a választ.kicsit bonyolult de megpróbálom leirni érthetően,bocsi ha nem sikerül.egyedül vagyok kint,a családom szerbiában.de van magyarországi bejelentett lakcime a feleségemnek.mind a ketten szerb és magyar állampolgárok vagyunk.általában január-februárban 1.adókategóriába raknak vissza,amig nem hozom az "estg" igazolást lehitelesítve,akkor vissza tesznek 3.adókategóriába.na most a ,"steuerberaterom" a szerb cimet adta be,a magyar helyett.azt irták hogy nem stimmel a cim.közben a adószaktanácsadó ünnepekre elutazott,majd csak kedden jön vissza.addig idegbeteg leszek,úgy érzem.ilyen dolog miatt el szokták utasítani,vagy csak lakcimigazolás kell,vagy nem tudom.számláim mind rendbe,rendszerezve,hazautalások mindig bankon keresztül hogy nyoma legyen a kivonaton,hazautazások mindig kártyás fizetéssel hogy az is látszódjon a kivonaton és a pályamatricák is mellékelve.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!