Adócsökkentő tételek

Több
10 éve 6 hónapja #33864 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Athena1985 írta: A Finanzamt fog segíteni, annó én is sokszor zaklattam őket, a végére elég jól ismertek:)


Személyesen, telefonon vagy e-mailben?

Mindenképp megírom, ha megtudok valamit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33876 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

vava írta: Személyesen, telefonon vagy e-mailben?Mindenképp megírom, ha megtudok valamit.


Ilyen dolgokban a legjobb ha személyesen mész be, mert az adott alkalomnál, ott helyben is eszedbe juthat valami, vagy amit esetleg kihagynál a levélből arra is rá tudsz térni! Készülj fel előtte pár nappal, egy cetlivel ahol pontosan sorba veszed amit meg akarsz tudni. Ez lesz a leghatékonyabb!

Ui: a levél vagy az e-mail meglehetősen személytelen, s könnyen lehet, hogy letudják frázisokkal mert nincs arra idejük, hogy a több ezer levelet feldolgozzák! Jobb személyesen!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34604 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Athena1985 írta: Ha adtak valami infót, írd meg kérlek ide is, mert jó tanulság:) Köszi!:)


Annyit mondott az ügyintéző a Finanzamtnál, hogy Ja, das können Sie machen.
Aztán hogy tényleg el is fogadják-e, az majd jövőre kiderül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37053 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Athena1985 írta: Annyit tudok, hogy régebben, amíg aktívan segítettem mások bevallását elkészíteni, csak számlabenyújtással lehetett igazolni a költözést és a kiköltözést sok esetben el sem fogadták (a legtöbben nem is tudták igazolni semmilyen számlával)... Ahogy olvastam, (bár most szedem össze ismét a tudásomat és egészítem ki az új infókkal), 2012-től elszámolható Pauschal is. Ha a WISO-ba nem tudod ezt beírni, nem jelenti azt, hogy nem is működhet, mivel látod, a fenti Urteil szerint a külföldről visszatelepültek számára is létezik ez az opció. A Finanzamt fog segíteni, annó én is sokszor zaklattam őket, a végére elég jól ismertek:) (nem is voltam szégyellős kérdések tekintetében). Szóval egy probát mindenképpen megér. Ha adtak valami infót, írd meg kérlek ide is, mert jó tanulság:) Köszi!:)


Ígértem, hogy megírom, ha tudok valamit. Végül kézzel töltöttem ki végül az adóbevallást, mert az Umzugskosten résszel a programban nem tudtam mit kezdeni.
Ez alapján kiszámoltam a Pauschale-t:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ezen kívül 2 utat is beírtam, mint Reisekosten für die Wohnungssuche (emaillel alátámasztva), ill. egy út volt a Reisekosten für den Umzugstag .
Ezzel kapcsolatban mindent elfogadtak, már át is utalták a visszajáró összeget.

Nekem is lenne egy kérdésem hozzád: A nagyszülőnek meg lehet téríteni az útiköltségét, mint Kinderbetreuungskosten, és így annak 2/3-át le lehet írni az adóalapból (tudom, keretszerződés kell hozzá, utalni kell stb.). Viszont mindenhol a 0,3 eur/km-t írják, de mi van akkor, ha tömegközlekedéssel (vonattal) jön? Ilyen esetben is lehet/kell a 0,3-mal számolni vagy a vonatjegy árát kell ilyenkor figyelembe venni?
Azért gondoltunk erre, mert mindketten dolgozunk, és lassan közeledik az ősz, bejön a rossz idő, többször lesz beteg a gyerkőc, és valószínűleg kell majd a segítség, ha nem akarunk táppénzre eljönni. Köszönöm a válaszodat előre is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37057 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

Szia Vava!
Szuper, ez a lehető legjobb, jogforrással számolni.:)
A Kinderbetreuung-gal kapcsolatban mindenképpen kössetek nagyszülőkkel szerződést, illetve legyen írásbeli megbízás, különben az adóhivatal visszadobhatja "fehlende Fremdüblichkeit" miatt. Itt kössétek ki, milyen módon fizetitek ki nekik az útiköltségeket. A 30 cent/km a szokásos eljárás, de erről persze az adóhivatal is akar akkor látni bizonyítékot: pl. átutalási megbízást. Ha a nagyszülők vonattal érkeznek, a vonatjegy mindenképpen a ti nevetekre szóljon, illetve a szerződésben/megbízásban szerepeljen: "Bahnfahrten zweiter Klasse werden in voller Höhe erstattet", vagy vmi ilyesmi. Ehhez igazolásként a jegyet és az adóhivatal hat nix zu meckern...

Itt hasznos összefoglalás egy adótanácsadótól:

Nr._9_Kinderbetreuungskosten.pdf melléklet nem található

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38614 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adócsökkentő tételek

mahlzeit írta: Egeszsegugyi szamlakat csak bizonyos osszeg felett lehet leirni. Az eves osszkereset adott szazaleka (nem tudom pontosan mennyi) felett kell lennie. A te 7600EUR-d okes de nehany 100EUR-t nem tudsz leirni. De ez fugg a keresettol.


Sajnos igy van. A 7600€ sem mind jött vissza, de egy jó nagy része. Most a nejem itteni fogászati költségei alacsonyabbak ugyan de sajnos a pauschallal elintézik. Azért nekünk nem lesz minuszunk, mert van "Zusatzversicherung" nála, s igy ök állják a sarat!
Most mar közel mindent kifizettek, s már csak 2-300 euron log valamilyen kétes, a fogorvos által kiállitott számla miatt, de ez is jönni fog, csak húzódik.

Az egésznél viszont "Vorkasse" volt. Nálam is amit annak idején le tudtunk részben irni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!