Nyugdíj kérdések

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11586 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

peteratde írta: Viszont mivel nyugdíjig már végi itt fogok (remélem dolgozni) majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy jogosult leszek a német öregségi nyugdíjra, ha viszont ezzel számolom , akkor kb 200 euró jön ki itteni nyugdíjra. Ha nem tévedek, akkor azok, akik a normális nyugdíj reményében jönnek ki dolgozni, és itt 8-12 évet dolgoznak 62 éves korukig, azok nagyot fognak csalódni. :(

Korrekt! A magyar időszakra csak a magyar állam fog folyósitani! Mi már ősszeszedtük az összes évünket itt és otthon! Pontosan ezt hozta ki a számitás!

A lényege a dolognak, és ez fair: ha valaki itt nem fizetett, akkor ne is kapjon ITT ezért, mert teljesen különbözik a befizetési rendszer! Képzeld csak el, hogy mi lenne. 40 évig valaki otthon 8 órában dolgozik, aztán nyugdijba megy és kijön. "Követelhetné" az itteni 40 évre járó nyugdijat, miközben a német 40 évig teljesen más értéket, s levonást fizetett, s ő is ugyan azt kapná! Honnan venné egy állam a pénzeket? Ezért van ez az EU nyugdijazás. A 30 év magyar munka után elismeri a német, a 30 évedet, de csak a maradék 10 után kapsz nyugdijat (Beitragsjahren) s a 10 év átlagkeresetét fogja 40-el osztani. (Tehát a pontok számitanak!) Ugyan igy a magyar is el fogja ismerni a 10 németet, de ott is a 30-at fogják 40-el osztani de csak a 30 éved után kapsz magyar nyugdijat. Igy tevődik össze az EU nyugdij! A jó ebben, hogy ha otthon élsz, szuperől ellehetsz, mert az álatald számolt 200 € hozzásjön a magyar nyugijadhoz!

;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11608 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Kedves DCT!
Először is köszönöm a válaszod, bár nem vagyok meggyőződve arról, hogy pontosan úgy fog történi a számítás menete, ahogyan írod, a lényeg, hogy abban teljesen egyet értek, hogy ez így korrekt, (írtam is valahol). Az eddig infókból én azt szedtem össze, hogy az EU állampolgárnak az az állam FOLYÓSÍTJA a nyugdíját, ahol nyugdíjasként letelepedik. Természetesen ezt az államok egymásközt elrendezik, tehát a Mo-i jogviszony alapján folyósított nyugdíjat a Magyar állam rendezi a Német állam felé.
Viszont én nem tartom valószínűnek, hogy haza költözöm, ha nyugdíjba vonulok. Ha minden igaz, még ebben az évben megveszem az appartmant, ahol lakom, és itt akarom leélni az életem.
Hogy később se nyomorogjak, takarékoskodni fogok, és vagy fizetek magán nyugdíjpénztárba, vagy egyszerűen tartalékot gyűjtök. Erre nézve szívesen fogadnék tanácsot.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11626 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

peteratde írta: 1./ Először is köszönöm a válaszod, bár nem vagyok meggyőződve arról, hogy pontosan úgy fog történi a számítás menete, ahogyan írod, a lényeg, hogy abban teljesen egyet értek, hogy ez így korrekt, (írtam is valahol).

2./ Az eddig infókból én azt szedtem össze, hogy az EU állampolgárnak az az állam FOLYÓSÍTJA a nyugdíját, ahol nyugdíjasként letelepedik. Természetesen ezt az államok egymásközt elrendezik, tehát a Mo-i jogviszony alapján folyósított nyugdíjat a Magyar állam rendezi a Német állam felé.

3./ Viszont én nem tartom valószínűnek, hogy haza költözöm, ha nyugdíjba vonulok. Ha minden igaz, még ebben az évben megveszem az appartmant, ahol lakom, és itt akarom leélni az életem. Hogy később se nyomorogjak, takarékoskodni fogok, és vagy fizetek magán nyugdíjpénztárba, vagy egyszerűen tartalékot gyűjtök. Erre nézve szívesen fogadnék tanácsot.


1./ A pillantnyi számolási rendszer igy van! Mi 3 éve kezdtük el összeszedni az össes éveinket (eddig tartott) Most minden a mai napig meg van! Azért is tudtam viszonylag pontosan leirni hogy hogyan kell számolni! Nálunk tavaj szeptemberben zárult le a dolog s meg van minden adatunk. (Hogy ez hogyan fog esetleg később változni az a jövő zenéje!)

2./ Ez pontosan igy is van! Ennél még lehet választásod is. Vagy azt, hogy a magyar állam küldje a német számládra (ez a legrosszabb) vagy beteszik otthon egy számlára fortintban. Ha otthon élsz, akkor meg forditva: megy egy euró számlára a német rész és kapod otthon a magyar nyugdijat, vagy: a német küldi a magyar számládra s ott fdorintban jelenik meg (szintén rossz!) A lényeg és ezen Te sem tudsz változtatni: mindegyik ország a maga részét fogja folyósitani! Hogy hova azt majd eldöntöd! (Mi magyar számlára küldetjük majd a forint nyugdijat és egy német eruós számlára megy majd a néet nyugij! A világon bárhol hozzáférünk (online) már most is, igy tök mindegy hogy hol élsz!

3./ Hááát. Nem tudom. Nekünk, ha nyugdijba megyünk 32 évünk lesz itt s kb. 10-15 otthonról, de mégsem tervezzük az itteni nyugdijas életet, mert itt sokkal drágább minden! Mi azt tervezzük, hogy vagy valamelyik déli államban (Görögország, Spanyolország, Málta, Thaifőld > Koh Samiu) vagy otthon leszünk. Már most nézegetjük azt a területet ahol jó az egészségügyi ellátás. (Eddig Magyarország a legutolsó helyen van, de nem kizárt hogy mégis haza megyünk egy osztrák betegbiztositással.) Otthon van egy sorházban egy lakásunk amit szuperül megcsinltunk.... kár lenne érte, mert tavaj rakattunk az egészbe szuper thermo ablakokat s igy alig kell füteni.....


Ha neked kevés itteni éved van, nem fogod tudni itt finanszirozni a nyugdijas életedet! Ezt azért még számold át egy párszor mielőtt ingatlant veszel! Inkább bérlej, s maradjon meg a pénzed! Később még mindig vehetsz valamit, ha esetleg javulna a helyzeted!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11629 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Kedves Dct,

köszönöm, hogy olyan részletesen válaszoltál a korábbi kérdésemre. Azóta is minden bejegyzést elolvastam, ami a nyugdíjjal kapcsolatban azóta született és egyetlen dolog volt csak, amit nem igazán értettem, mégpedig ez: "Mi 3 éve kezdtük el összeszedni az össes éveinket (eddig tartott) Most minden a mai napig meg van!" Pontosan mit értesz az alatt, hogy összeszedtétek az összes éveiteket és ez három évig tartott?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11635 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Szilvi írta: Azóta is minden bejegyzést elolvastam, ami a nyugdíjjal kapcsolatban azóta született és egyetlen dolog volt csak, amit nem igazán értettem, mégpedig ez: "Mi 3 éve kezdtük el összeszedni az össes éveinket (eddig tartott) Most minden a mai napig meg van!" Pontosan mit értesz az alatt, hogy összeszedtétek az összes éveiteket és ez három évig tartott?

Ez sok mindentől függöt, de főleg miattam! Irgalmatlan sok munkahelyem volt kb 22 éves koromig. Volt ahol csak 3-4 hónapot volt, ahol 4 hetet dolgoztam. Sőt nálam (fucsán) a 2 év gimi is beleszámitott, pedig csak ennyi volt és ott hagytam.....! Aztán a 25 hónap katonaság (nem 24 mert "ott is jógyerek voltam" és ráhúztam 1 hónapot) Szóval a nejem papirjai egy év alatt megvoltak, az enyém 2,5 évig tartott. Olyat is megtaláltak, hogy szerződéssel voltam egyszer Fenékpusztán ásatáson, mint diák!! Mivel azonban az otthoni hivatalok malmai kimondottan lassan őrőlnek, igy ezért tartott sokáig!

Ajánlom mindenkinek, hogy időben kezdje el a magyar (s a német) éveket összeszdni, mert amig nem komplett az egész nincs egy fitying sem! Igy azok akik majd csak akkor kezdik el, amikor nyugdijasak lesznek, számitsanak arra, hogy addig nem lesz pénz ami nincs meg minden!!! Nekünk még van jó 10 évünk a nyugdijig, mert még csak 55 évesek vagyunk.....(a német nyugdijról van szó). Mi a magyar nyugdijrendszertől semmit nem várunk, mert a rendszer szerintünk működésképtelen, s ezt már nem lehet sokáig fenntartani, hogy TB van és az egészségüggyel együtt van, s miközben a nyugdijasok egy fillért nem fizetnek az betegbiztositásra, ők azok akik a legjobban igénybe veszik ezt! Adót sem fizetnek, mint itt a BRD-ben. Ez előbb utóbb csődbe viszi Mo-ot!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #11637 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Szia Decotext!
Ezek szerint te nagyon kepben vagy ezzel. Hogyan kell elkezdeni a papirok összeszedeset, es milyen papirok kellenek?
Elkezdenem en is.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!