Adókategória váltás

Több
9 éve 1 hete #38878 Írta: végsán
végsán válaszolt a következő témában: Adókategória váltás

Helló! Szép jó napot kívánok !

Kiküldetésben dolgozom Németországban 2011.09.-től. A családom ( feleségem és kislányom ) 2012.04-től vannak kint, feleségem minijob-ban dolgozik. Azt szeretném megtudni, hogy munkakezdéstől 2013.09.-ig 1-es adóbesorolásban voltam majd ezután 4-es besorolásba kerültem, miért?
A négyes adókategóriánál a házastársak fizetése nem tér el nagyban, ehhez képest a mi fizetésünk között átlagban 1200 euró különbség van. Nem kerülhettem volna a 3-as besorolásba? Vagy melyik lenne a jobb? Adó visszaigénylésnél mi a kettő közötti különbség? Érdemes kérnem a 3-as besorolást ha lehetséges?

A választ előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hete - 9 éve 1 hete #38882 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adókategória váltás

végsán írta: Helló! Szép jó napot kívánok !

Kiküldetésben dolgozom Németországban 2011.09.-től. A családom ( feleségem és kislányom ) 2012.04-től vannak kint, feleségem minijob-ban dolgozik. Azt szeretném megtudni, hogy munkakezdéstől 2013.09.-ig 1-es adóbesorolásban voltam majd ezután 4-es besorolásba kerültem, miért?
A négyes adókategóriánál a házastársak fizetése nem tér el nagyban, ehhez képest a mi fizetésünk között átlagban 1200 euró különbség van. Nem kerülhettem volna a 3-as besorolásba? Vagy melyik lenne a jobb? Adó visszaigénylésnél mi a kettő közötti különbség? Érdemes kérnem a 3-as besorolást ha lehetséges?

A választ előre is köszönöm!


Ha házasok vagytok. akkor kérheted a 3. adókategóriat ha német munkaadód van! Házasoknál lehet azonban a 4 - 4 verzió is tehát ez most nem jogtalan, csak elönytelen! 1x egy évben lehet változtatni! Ha még idén nem valtoztattál akkor tedd meg!

Nem derült ki, hogy ki és milyen alapon változtatta meg valaki az adócsoportodat anélkül hogy erröl veled elözöleg ne konzultált volna?? Új mukaszerzödést kaptál? Változott a munkaadó? Változott a családi körülményed?

(Szerintem nélküled ez nem megy!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 napja #38959 Írta: majki64
majki64 válaszolt a következő témában: Adókategória váltás

Hogy ki változtat rajta? Ez jó kérdés! :)
Én az első másfél havi bérmemet Strkl 3-ben kaptam, majd a következőt 1-ben. Senki nem kérdezett meg. Aztán én kértem egy módosítást, amihez kellett otthonról az EU/EWR igazolás az előző évi keresetünkről. Ekkor a nejem és a gyerek Mo.-n voltak. Dec. 6.-án meg jött a határozat, hogy 3-ban vagyok. Család kiköltözött dec. 16.-án, annak rendje módja szerint bejelentkeztünk, majd nagy meglepetésre januárban 1-ben, februárban 4-ben voltam. Ekkor mentem be a Finanzamthoz.
Náluk nem látták a határozatot, amit kiadtak, ezért nem raktak háromba, de mivel közben a család is kijött, autómatikusan 4-be tettek. Azt mondta a nőszemély, hogy ez az áltolános, ha a család egyesül.
Akkor ott, gyorsan csinált egy új kérvényt, amit mindketten a nejemmel aláírtunk és most 3-5-ben vagyunk.
Ezt pusztán érdekesség képpen osztonám meg.
Ha valaki váltani szeretne, akkor a NAV-tól kell igazolás, az előző évi keresetéről. Azt nem tudom, hogy ha évek óta itt dolgozik, akkor mi van, mert csak nullásat tud kapni.

üdv majki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #40287 Írta: szeki75
szeki75 válaszolt a következő témában: Adókategória váltás

Sziasztok,
2017 júliusában házasodtam, váltani szeretném az adóbesorolásomat,egyesről,hármasra. Házasság után kb. 7 hónapig még egyes adókategóriában voltam besorolva. Kérdésem az lenne, mikor és hogyan kapom vissza az adó különbözetet? Válaszokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!