Németországi vízdíj

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
9 éve 5 hónapja #38211 Írta: Gabóca
Németországi vízdíj téma létrehozva Gabóca által

Sziasztok!

Vízdíjjal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni tőletek.
A férjem áprilisban költözött ebbe a lakásba, ahol most lakunk. Akkor egyedül volt, én április végén jöttem ki hozzá.
Azóta nem volt vízóra leolvasás egyszer sem.
Ez is évente egyszer van, mint a villanynál és a gázóra leolvasásnál?
Mi Bayern-ban lakunk, egy kis városban.
A vízdíjat a tulaj szokta kérni három havonként.
Az a furcsa nekem, hogy ebben a lépcsőházban, ahol lakunk, hárman vagyunk, és hiába van mindegyikünknek külön vízórája a pincében, ugyanannyit fizetünk mind a hárman.
Függetlenül a fogyasztástól.
Tudja valaki, hogy mennyi a víz köbméterenkénti ára?
Áfával, mindennel együtt?
Köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38213 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi vízdíj

A lokális vízárakat nálatok nem tudom, de, hogy a leolvasás hogyan megy azt igen!
Először is nektek kell a beköltözéskor az óra állást felírni s ezt írásban a bérbeadóval tudomásul vetetni. (Gáz és villany is!) Ez azért kell mert különben az előző bérlő fogyasztását is ki fogod fizetni. Ezután már csak az az átalány van, amit most von. Mindenkinek egyformán, s év végén lesz elszámolás az órák szerint! Feltétlenül ellenőrizd, hogy a fogyasztásnál csak akkor menjenek az óráid ha valóban fogyasztasz!(Gáz, és villany is!)**

Megjegyzés: jobb, ha Te kötsz külön a szolgáltatóval szerződést és nem a bérbeadónál fizeted a fogyasztásokat. Egyszerűen jelentsétek át a viz/gáz/villanyórákat a nevetekre. Ezt lehet mint bérlő! Így mindig a pontos fogyasztást fogod fizetni s nem kell közösködni!

"Közös óráknak túrós a háta!" :chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Gabryella, Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38215 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Németországi vízdíj

Szia Gabóca!

Ha van vízóra akkor beköltözéskor érdemes leolvasni, leírni. Nehéz lesz e nélkül bármilyen elszámolást csinálni illetve vitázni.
A mosókonyhában a mosógépeknek lehet külön órája is!
Tisztázni kell, hogy a NK (Nebenkosten) tartalmazza-e, vagy milyen mennyiségben tartalmazza a víz fogyasztást. Ha azt mondják, hogy egy átlagot tartalmaz, tessék megkérdezni, hogy az mennyi. Nem mindegy, hogy hány tagú a család. Ehhez tudni kell, hogy a németek nem csak a fűtéssel, de a vízzel is spórolnak. (hogy finoman fejezzem ki magam.)
Az egyenlő arányban osztás nem lehet igazságos, mindig lesz aki pórul jár vele, és az "pampogni" fog. (jogosan)

Szerintem nagyon drága itt Németországban a víz (főleg a csatorna). De régiónként, városonként változik. Itt ahol lakunk nagyon drága.
Külön van itt is a víz és csatorna díj. a víz kb 2 €/m^3 a csatornadíj sokkal több, kb 5€/m^3.
Lakásban biztos, hogy együtt kell fizetni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
9 éve 5 hónapja #38216 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Németországi vízdíj

Amikor a férjem ideköltözött a lakásba, természetesen leolvasták az összes órát, és a villany és a gázóra a nevére is került. Mindenről papír is született.
A vízórát nem lehetett, a tulaj elmondása szerint nem megoldható, mert ő a szomszéd házban lakik, és nála van a főóra. Állítólag a mellékórák találhatóak nálunk lent az alagsorban.
Csak furcsa nekem, hogy eddig mindannyian ugyanannyit fizettünk, igaz még egy év nem telt el, és azért kérdeztem, hogy a vízóra leolvasás hogy megy.
Ilyen esetben, hogy a mellékórák nálunk vannak, ki fogja leolvasni? Mert véleményem szerint a vízügyesek csak a fő órával fognak foglalkozni, és a tulaj fogja szétosztani a fogyasztás alapján???? Kérdések feszülnek bennem, főleg, hogy a tulaj egy 80 év feletti idős néni, aki igencsak "megéri a pénzét". Tudnék mesélni....
Ezért is kérdeztem, hogy mennyi a köbmétere, mert akkor egy sima szorzás.
Beköltözéskori adat és a jelenlegi közti különbség, megszorozva a köbméterenkénti áfás árral. Tiszta sor (lenne).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38218 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Németországi vízdíj

Gabóca!

Nézd meg a helyi (környék) vízszolgáltató cég(ek) árait a neten. pl: Googlizd ki: wasserversorgung ... (Berlin, Hannover, München, stb.)

Minden régióban, és tartományban más az ára, de kb: 2 € a víz és 4-5€ a csatorna plusz van még a havi alapdíj.. A kettő együtt 7 €/m^3. CIRKA!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja #38219 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi vízdíj

Gabóca írta: Amikor a férjem ideköltözött a lakásba, természetesen leolvasták az összes órát, és a villany és a gázóra a nevére is került. Mindenről papír is született. A vízórát nem lehetett, a tulaj elmondása szerint nem megoldható, mert ő a szomszéd házban lakik, és nála van a főóra. Állítólag a mellékórák találhatóak nálunk lent az alagsorban. Csak furcsa nekem, hogy eddig mindannyian ugyanannyit fizettünk, igaz még egy év nem telt el, és azért kérdeztem, hogy a vízóra leolvasás hogy megy. Ilyen esetben, hogy a mellékórák nálunk vannak, ki fogja leolvasni? Mert véleményem szerint a vízügyesek csak a fő órával fognak foglalkozni, és a tulaj fogja szétosztani a fogyasztás alapján? Kérdések feszülnek bennem, főleg, hogy a tulaj egy 80 év feletti idős néni, aki igencsak "megéri a pénzét". Tudnék mesélni.... Ezért is kérdeztem, hogy mennyi a köbmétere, mert akkor egy sima szorzás. Beköltözéskori adat és a jelenlegi közti különbség, megszorozva a köbméterenkénti áfás árral. Tiszta sor (lenne).


A víz árát a kérdezd meg a helyi szolgáltatónál! Ha a főóra után minden bérlőnek van (külön) órája
akkor azt hitelesíttesd! Ezután csak azt fizessétek amit ez az óra mutat! Ha több lakosnak van
egy órája az mindig pert jelent előbb utóbb mert még azt sem lehet hogy személyre átszámoljuk!
Mi takarékosak vagyunk de mondjuk öten, X Jenő meg a szeretőjével és és egész nap pancsolnak!
Az, hogy minden egyes fogysztó egyformán fizet az nem baj, ez csak előleg. Az elszámolás legyen
évvégén a saját órátok alapján!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!