SunSet Blvd. információkérés

Több
10 éve 8 hónapja #32767 Írta: gabpap
gabpap válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Most várom a szerződést: Tehát nyilván írásban kapom ami szóban elhangzott. Ha mást tartalmaz, nyilván nem megyek bele. Pályakezdő, de nem gyagya vagyok. :)
Szlovák bejelentés, szlovák minimálbér, nem írtam, hogy MO-i. Szlovák adózás, így nem tudom, hogy jött ki ez a netto. Kérdezték a bérigényemet, felmértek és ezt adták meg.
Heti egy szabadnap, vagy két fél.
Köszönöm, hogy felhívtad ezekre a figyelmet. Nem védem ezt a céget, hiszen írásban még nem láttam semmit, ezért is várnám a velük való tapasztalattal rendelkezők véleményét is.
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32768 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Szia Deco,
Csak reagáltam Gabi válaszára:"a pihenőhónapomban minimálbérre leszek bejelentve Szlovákiában,és azután adózom". Nem írta,hogy Németországban adózik !
Most 40 fok van,de a hátamon nekem is áll a szőr a pániktól,le is írtam-kérlek,olvasd el !!Én sem értem,hogyan vezetik meg a kislányt ilyen eszement dolgokkal. Kívételesen egyetértünk,köszönöm,hogy így írtál !Csak kilencedik éve dolgozom és élet BD-ban(ahogyan Te szoktad írni).és Svájcban,de ilyent-és ebbe beleugrani??!!Mi fog ebből kisülni,csak az égiek tudják.
Üdv.Kortárs !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32775 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

gabpap, irj legyelszives egy beszamolot majd hogyan sikerült., ha mar mindenkeppen szlovak alkalmozottkent probalkozol nemetorszagban. Erdekes infonak nezünk elebe ugy hiszem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32778 Írta: gabpap
gabpap válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Na, azért miattam nem kell pánikolni. Elhiszem, hogy nagyon-nagy tapasztalattal rendelkeztek, Ti régóta kint lévők, de nem vagyok kislány, aki miatt aggódni kellene. Nem írtam sehol, hogy biztosan ezzel a céggel fogok dolgozni, ha mégis igen, leírom a tapasztalataimat, amit én is vártam volna itt, a néhol ironikus, kioktató szavak helyett.
Nem kívánok hosszú ideig Németországban dolgozni, letelepedni, csak a kezdő tőkét kívánom megszerezni az alapítványomhoz, hogy mozgássérült gyerekeket tudjak fejleszteni itthon.
A másik dolog, hogy apukám magyarként, egy francia cég alkalmazottjaként dolgozott Dublinban és a franciáknak adózott. Szóval nem értem a kiakadást, létezik olyan, hogy a munkáltató országában adózol, a munkavégzés helye pedig más ország.
Üdv, Gabi
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32790 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Szia Gabi,szögezzük le az alábbiakat,és kiszálltam,többet nem aggódom érted:
1.Te magyar állampolgár vagy.
2.Szerződés nélkül,szóbeli tényközlés alapján dolgozol egy Magyarországon működő szlovák vállalatnál-ha odaér a szerződésed.
3.Megsértődtél,hogy több idősebb kolléganőd,és ismeretlen jóbarát (Decotex) nem helyeselte maradéktalanul a munkába állásod körülményeit.
4.Ez egy olyan fórum,ahol bármit megkérdezhetsz-az etikett szabályinak betartásával-,és BÁRKI BÁRMIT válaszolhat,az etikett szabályainak betartásával.
5.Ha nem felelnek meg a segítő válaszok:ki lehet szállni a társalgásból,és lehet menni a saját fejed után.nem te vagy az első,aki azt teszi,utáni meg hallgat.
6.Nyugalom,nem foglak több tanáccsal zavarni.
7.Apukád magyar-francia-ír verziójából kimaradt Szlovákia.
Majd rájössz,miért más a szituáció.
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32793 Írta: gabpap
gabpap válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Szia Mari,

szögezzük le az alábbiakat:
1. valóban magyar állampolgár vagyok, bár ezt nem tudom honnan vetted, nem írtam sehol.
2. nem dolgozom sehol, semmilyen szóbeli megállapodás alapján, egyenlőre érdeklődés szintjén tartok.
3. nem sértődtem meg, nem állok munkában, csak nem tettszik a kioktató stílusod, Decotex írásával egyébként semmi bajom.
4. ezzel egyetértek
5. segítő választ nem kaptam részedről, csak kioktatást, naná, hogy a saját fejem után megyek
6. nem zavarsz a nem tanácsaiddal, szórakoztató a szöveg nem értésed
7.miért más, nem értem, nem vagyok nacionalista
8. nem találtuk meg a közös hangot, de szerintem erről nem én tehetek. Ettől függetlenül sok sikert neked is a továbbiakra!
Téma zárolva.