Ulmer Fleisch információkérés

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34844 Írta: masterdj1983
masterdj1983 válaszolt a következő témában: Ulmer Fleisch információkérés

Szia. Én is és apum is dolgoztunk az Ulmer fleisch nél. Egyikünknek sincs jó véleménye róla. Munka van dögivel de semmi több. Se bejelentés se Tb se Lakcím bejelentő. Egy német tulajdonú "BT" nek leszel a beltagja ami azt eredményezi h kötelességed lesz ellenben semmit se kapsz a fizetéseden kivül. Tehát szerintem ha van más lehetőség akkor arra menjetek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34851 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ulmer Fleisch információkérés

masterdj1983 írta: Munka van dögivel de semmi több. Se bejelentés se Tb se Lakcím bejelentő. Egy német tulajdonú "BT" nek leszel a beltagja ami azt eredményezi h kötelességed lesz ellenben semmit se kapsz a fizetéseden kivül. Tehát szerintem ha van más lehetőség akkor arra menjetek.


Nos, ezt azért megyarázd meg nekem, mert nem nagyon értem! Én vagyok itt az egyik legszkeptikusabb az ilyen dolgokkal szemben de ha egy BT (Betéti Társaság) tagjaként dolgozol akkor az olyami mint itt GbR, aminél a tagok gyakorlatilag önálló vállalkozók, akik egy céggé alakulnak. Ha Te tehát maszek vagy akkor nem a húskombinált a felelős azért, hogy bejelentesn, biztosítson vagy bármit id juttasson. Ez akkor a Te dolgod!Ez még Mo.-on is így van! Ha a húskombinált a BT-nek mindent legálisan kifizetett, akkor ők már a továbbiakban nem feleősek.

Szóval nem értem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34882 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Ulmer Fleisch információkérés

Nem csodálom, hogy a DECO sem érti. A német BT az pl. a KG (Kommanditgesellschaft), aminek ha ti beltagjai vagytok, akkor az miért "német tulajdonú"? Ha beltag vagy (lennél), akkor tulajdonostárs vagy MINDEN felelösséggel, így már legfeljebb német-magyar tulajdonú cégröl beszélhetnénk... Írtál alá társasági szerzödést? Amit a DECO mond az a GbR, kicsit más tészta, de a felelösség ott is egyetemleges, azaz stílszerüen a bárd alá tetted a nyakad, méghozzá önként!!! Innentöl kezdve viszont ne máson keresd a bejelentést meg az ilyesmit, majd még jól meg is büntetnek a hiányáért. Eszem megáll, hogy miket írtok alá, gondolom nyelvtudás nélkül ráadásul.... Ha így van ahogy leírtad, akkor sürgösen "meneküljetek", amig nem késö (ha már nem az)!!! És még egy apróság: a Finanzamt M.o.-n is megtalál a büntivel meg az elmaradt befizetésekkel, de ha nem rendezed, akkor még ca. 10 év múlva is (ha netán újból idetévedsz) bevasalják.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!