Házak Németországban

Több
10 éve 8 hónapja #32771 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Házak Németországban

DECOTEXT írta:

mutyikoma írta: kérlek, nézzetek rá, ha van valakinek ötlete, hogy pontosan mi is ez, kérem írja már meg legyenszíves! Köszönöm! Szép estét!

Ekkora lakóterület és ekkora telek esetében az adatok
s leirások nem korrektek vagy az ára 840 ezer euron!

(Szerintem maradj csak a képek nézegetésénél, ha nem akarsz hajléktalanná valni!)


DECO nem erröl van szó !! Telek még nincs, ház sincs. A sztori: önrész nélküli bankkölcsönböl építenek Neked egy általuk közvetített telekre egy készházat (!!) az adott paraméterekkel, befejezö szakipari munkák nélkül (!!). Mindez megoldható úgy, hogy a havi törlesztörészleted lesz 840.- €, azaz kb. annyit fizetsz, mint ha bérelnél egy házat, de ez a végén (ha megéled) a Tiéd lesz. Az egész tipikus parasztvakítás: a telek rossz esetben a szemétlerakó és a cementgyár között, ráadásul akkora, hogy ha kiköpöd a szotyihéjat az ablakon :chuckle: az már a szomszéd telekre esik. A ház papundekli. A befejezö munkák se 2 fillérbe kerülnek (még akkor sem, ha Te csinálod meg, mert anyag is kell hozzá). Mindehhez kb. 30 évre eladósodsz, és önrész nélkül tényleg masszív bonitás kell hozzá, ami egy év német munkaviszony után még havi nettó (!) 3000.- rel sem igen lesz meg. A részletekröl is szemérmesen hallgat (Notar, stb.), amik újabb súlyos ezresek. Mindeközben Aidenbachban 6-7 € /m² áron vannak kiadó kéglik, a bérleti díjak lefelé mennek és pofás kis házat is lehet venni már 90.000.-€-tól. Mindez azt jelzi, hogy a helyi ingatlanpiac lefelé ível. Ergo, ha késöbb máshogy alakul az élet és el kell adni, akkor rendes plusz bukta lesz. A poszternek azt javaslom: NE (!), és óvakodjon minden hasonló bulitól (nem elfelejtendö: az ingatlanbizniszben sincs ajándék, max, céges logós golyóstoll :laugh: !!)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, mutyikoma

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32783 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Házak Németországban

gejza írta:

DECOTEXT írta:

mutyikoma írta: kérlek, nézzetek rá, ha van valakinek ötlete, hogy pontosan mi is ez, kérem írja már meg legyenszíves! Köszönöm! Szép estét!

Ekkora lakóterület és ekkora telek esetében az adatok
s leirások nem korrektek vagy az ára 840 ezer euron!

(Szerintem maradj csak a képek nézegetésénél, ha nem akarsz hajléktalanná valni!)


DECO nem erröl van szó !! Telek még nincs, ház sincs. A sztori: önrész nélküli bankkölcsönböl építenek Neked egy általuk közvetített telekre egy készházat (!!) az adott paraméterekkel, befejezö szakipari munkák nélkül (!!). Mindez megoldható úgy, hogy a havi törlesztörészleted lesz 840.- €, azaz kb. annyit fizetsz, mint ha bérelnél egy házat, de ez a végén (ha megéled) a Tiéd lesz. Az egész tipikus parasztvakítás: a telek rossz esetben a szemétlerakó és a cementgyár között, ráadásul akkora, hogy ha kiköpöd a szotyihéjat az ablakon :chuckle: az már a szomszéd telekre esik. A ház papundekli. A befejezö munkák se 2 fillérbe kerülnek (még akkor sem, ha Te csinálod meg, mert anyag is kell hozzá). Mindehhez kb. 30 évre eladósodsz, és önrész nélkül tényleg masszív bonitás kell hozzá, ami egy év német munkaviszony után még havi nettó (!) 3000.- rel sem igen lesz meg. A részletekröl is szemérmesen hallgat (Notar, stb.), amik újabb súlyos ezresek. Mindeközben Aidenbachban 6-7 € /m² áron vannak kiadó kéglik, a bérleti díjak lefelé mennek és pofás kis házat is lehet venni már 90.000.-€-tól. Mindez azt jelzi, hogy a helyi ingatlanpiac lefelé ível. Ergo, ha késöbb máshogy alakul az élet és el kell adni, akkor rendes plusz bukta lesz. A poszternek azt javaslom: NE (!), és óvakodjon minden hasonló bulitól (nem elfelejtendö: az ingatlanbizniszben sincs ajándék, max, céges logós golyóstoll :laugh: !!)

Ez a model hogy tud egyaltalan mukodni? Gondolom ha hirdetik akkor mukodik:) Feltetelezem, hogy aki 3-4eEUR nettot keres munkaviszonybol, akkor azert tud 2ig szamolni, hogy ilyen hulyesegbe ne ugorjon bele..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mutyikoma

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33119 Írta: mutyikoma
mutyikoma válaszolt a következő témában: Házak Németországban

Na, köszi a válaszokat. :) mindből okultam. Először is csak annyit szeretnék mondani, hogy kioktatásra egyáltalán nem volt szükségem, hiszen a kérdésben is benne van, hogy "egyenlőre csak a kiadókat" nézegetjük, még lakásban lakunk, házba szeretnénk menni, de kiadóba. "csak" megakadt a szemem és "érdeklődök", nem ugrottam bele semmibe és meggondolatlanul nem is szeretnék, többek között ezért "is" írtam ide, hogy a nálam okosabbak és régebbiek segítsenek a tanácsukkal, válaszukkal. Mindenesetre tényleg köszönöm, mert reálisan látjátok és ez nagy segítség.
Amúgy nincs feleségem, mert nő vagyok vannak gyerekeim, de sosem tenném ki őket még csak hasonlónak sem, mint ami otthon van a svájcis hitelek miatt.
Egyszerűen csak találtam egy hirdetést, amit nem értettem teljesen, mivel nem vagyok gyakorlott és nem élek kinn tizen éve, megkérdeztem azokat, akik tudnak.
Változatlanul látogatom ezt az oldalt, mert sok hasznos infóval lát el.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33122 Írta: mutyikoma
mutyikoma válaszolt a következő témában: Házak Németországban

Édesem! :D hát mondtam én, hogy beleesek? :) Értelmezd kérlek amit írtam, "csak" megnéztem egy hirdetést és nem értettem... :) Aműgy azt is írtam, hogy "persze egyenlőre kiadó" házakat keresgélünk. :) nem, nem vagyok tele, és csak messze-messze távlati tervek között szerepel a saját, ha lesz egyáltalán. Ja! :) Nincs asszonyom. :) Hálaistennek, kicsit sok lenne két dudás egy csárdába. Szó szerint elegek az én dudáim is, de erről kérdezd a férjemet, lehet néha örülne a duplázásnak. :) De mindenesetre igazad van, majd ha lesz a számlánkon lóvé, akkor tudunk majd komolyan foglalkozni a vásárlás gondolatával. :) minden jót!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37692 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Házak Németországban

Hallo, üdv mindenkinek!

Biztosan akadnak még páran, akik elékeznek rám:)

Nos, én néhány dolgot kicsit másként látok. Tapasztalaim szerint a legtöbb ember utál költözni, inkább utazik hosszabban is akár a munkahelyére. Decotex is írta, hogy volt amikor napi 70 km-utaztak naponta a munkahelyre, pedig bérlakásban laktak.
Most végre megtaláltam azt a céget, ahol megbecsülnek, és hosszútávon itt is fogok dolgozni. Ideje költöznöm, bármennyire is utálok.
Bérlet nálam szóba sem jöhet, mert szerintem amit kifizetnék bérletre, azt inkább törlesztésre fordítom.
A ház amit kinéztem jó állapotú, azonnal költözhető. Persze idővel esetleg modernizálom majd. 95000 euró, 10 év alatt simán kifizetem a teljes vételárat, ezalatt az idő alatt a kamat garantált(an alacsony). Amíg én még dolgozni fogok, addig már biztosan nem keresek másik munkahelyet, tehát a flexibilitásnak nincs jelentősége.
A házban 6 szoba, valamint egy teljes földszint van, amit tetszés szerint lehet használni. Még gondolkozom rajta, hogy esetleg kiadom egy részét, ebben az esetben akár hamarabb is ki tudom fizetni.
Ekkora háznak a bérlése minimum 5-600 euro lenne KM, ez áll szemben a havi 800-900 törlesztő részlettel, amivel 15% önrész mellett 10 éven belül ki van fizetve a teljes hitel.

Ahol most lakom, azt is megvettem anno, most eladom. Ha minden igaz, akkor többért mint vettem. Megtakarítottam ez idő alatt a bérleti díjat, valamint legrosszabb esetben pénzemnél maradok.

Ha bérelsz lakóingatlant, annak egyéb hátrányai is vannak.
Nem fogadhatsz be elvileg senkit a tulajdonos hozzájárulása nélkül, és nem nagyon szeretik, ráadásul egyből megemelik a költségeket, esetleg a bérleti díjat is.
Bármikor felmondhatják a szerződést, persze a kikötött feltételek mellett, akkor aztán költözhetsz.
Házi állat tartás általában tiltott. Ha nincs EBK, akkor az esetleges költözésnél komoly gondot okoz, hogy jutsz vissza a pénzedhez.

Provizió nélkül jó lakást találni nagyon nehéz, ehhez még jön a kaució, költözés költsége, butor vásárlás etc.

A proviziót biztosan bukod, a kaució egy részét is valószínűleg.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, andyca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!