Autó vagy nagyobb lakás?

Több
8 éve 11 hónapja #39186 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Felőlem lezárhatjuk a vitát ami azért így nem vita volt, hogy A kijelentésre B reagáltam mire C válaszod által gyakorlatilag egy teljesem más A kijelentésre módosult az eredeti A kijelentés! :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39187 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Gergoo írta: Felőlem lezárhatjuk a vitát ami azért így nem vita volt, hogy A kijelentésre B reagáltam mire C válaszod által gyakorlatilag egy teljesem más A kijelentésre módosult az eredeti A kijelentés! :chuckle:

Ezt ugy hivjak, hogy szalmabab erveles, ami egy logikai ervelesi hiba:)
LINK

Angolul „straw man”, magyarul szalmabáb érvelésnek nevezzük, amikor nem a másik fél álláspontját cáfoljuk meg, hanem annak egy szándékosan elbutított, eltorzított változatát, amit sokkal nehezebb megvédeni. Eközben persze azt a látszatot próbáljuk kelteni, hogy az eredeti érvet cáfoltuk meg.


Emiatt tartunk megint egy "kivetel" targyalasanal, mikozben az eredeti felvetes egesz mas kontextusu volt. :hyper:

A vilag meg furcsan mukodik:). Most kaptam egy projektet, 2-3 hetig, de lehet 4ig 80km-re tavol levo varosba kell atjarnom:) Vegigszamoltam, a havi uzemanyag koltseg kb. 320EUR. LEgolcsobb havi berlet 106EUR.
Autoval 1 ora az ut optimalis esetben, tomegkozlekedes 1ora30, 1ora45 perc korul.
Marha jol hangzik az autoval flexibilitas, akkor megyek es jovok amikor akarok, ellenben az 1ora menetido akkor ervenyes ha elindulok reggel 6, legkesobb 6:30 korul. Egyebkent a menetido felkuszik akar a 2ora kornyekere is (es ez nem vicc, ismerem az utat). Az nem flexibilitas, hogy autoval el kell indulnom 7elott es nem maradhatok 16:00nal tovabb:)
Hazafele du. a menetido olyan 1:15korul van optimalis esetben. Siman lehet akar plusz orakat ulni dugokban.
Ha egy ilyen bejarashoz veszek meg egy autot az siman havi 300EUR plusz az uzemanyagon kivul, meg egy kis Fiestara is. Ez igy kb. 600EUR havonta egy kis es idos autoval
Idoben az nem flexibilitas, hogy akarhogy is de utaznom kell min, 2.5orat naponta.

Ha meg a gyerkoc tema felmerult. Ha a gyerkocok kicsik es meg hozni-vinni kell oket, akkor ilyen feltetelekkel kell egy nagymama aki barmikor ugraszthato a kozelbe vagy egy babysitter aminek van rendes koltsege per ho:) Ha a gyerkocok nagyobbak es sok szol a mozgatasuk ellen, akkor talan bevallalnek egy ilyet koltozes nelkul, egyebkent kizart.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39188 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

mahlzeit írta: Most kaptam egy projektet, 2-3 hetig, de lehet 4ig 80km-re tavol levo varosba kell atjarnom:) Vegigszamoltam, a havi uzemanyag koltseg kb. 320EUR. LEgolcsobb havi berlet 106EUR.Autoval 1 ora az ut optimalis esetben, tomegkozlekedes 1ora30, 1ora45 perc korul. Marha jol hangzik az autoval flexibilitas, akkor megyek es jovok amikor akarok, ellenben az 1ora menetido akkor ervenyes ha elindulok reggel 6, legkesobb 6:30 korul. Egyebkent a menetido felkuszik akar a 2ora kornyekere is (es ez nem vicc, ismerem az utat). Az nem flexibilitas, hogy autoval el kell indulnom 7elott es nem maradhatok 16:00nal tovabb:


Ez valóban így van nálunk is. Mivel azonban mi koránkelők vagyunk legkésőbb 06:15-kor már a melóban vagyunk.
(A céges risztó 06:00-kor kapcsol ki, előbb így sajnos nem lehet bemenni!) 05:50-kor szoktunk indulni plusz-minusz
5 perc. Ha így indulunk akkor 10 per az útunk. Ha 06:00-kor vagy netán még később indulunk (ritkán de előófordul)
akkor közel fél óra ugyan az az út. A lámpánál már a 6. vagyok így már nem jutok át..., a kikanyarodásnál várnom kell
ahol nincs lámpa mert sokan jönnek...... 07 után meg egyenesen katasztrófa mert szerintem mindenki ekkor indul el.
Haza, is agy van! Mivel korán bent vagyunk, így már 14 és 15 között slussz van. Könnyen haza jutunk. Ha 15:30 vagy
még később indulunk haza, akkor a játék ugyan az ami a reggeli késői indulásnál van, FOLYAMATOS A TEMPÓVESZÉS!
Busz van 07:40.kor. Nagy kanyart csinál a falukban, mire az ipartelepre ér 08:45 van. Délután 17:45.kor van egy busz, ami
szintén nagy kört ír le ugyan arra, csak nem jön felénk hanem a vasútra megy. Onnan 2,2 km gyalog, hazáig. Jó séta, de
a napból semmi nem marad......Persze volna taxi, de akkor hol van az amit megtekerítok?? :chuckle:

(Ja a nejemnek nem volna busza sem, mert ő egy másik cég kint kirendeltségén dolgozik a szomszéd faluban!) ;)

ERGO: Korán kelünk, mint mindig, korán érünk haza mint mindig, így szuper flexibilisek vagyunk!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39211 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autó vagy nagyobb lakás?

Csibijuza írta: Ahova engem küldött ki a zeitarbeit onnan 19:50 után nem járt más, csak az OEG. Meló uzán 45 percet vártam minden nap, akár reggeles, akár délutános voltam, arra, hogy jöjjön valami szar. És nem fogok végigbicajozni azon az erdőn, amin át a biciklis útvezet mert ott mindig történik valami. És a városon át se fogok biciklizni, mert veszélyes helyeken vezet át az út. A múltkori lövöldözés után komolyan beszartam, és éjjel fél 12-re hazaérni úgy,hogy 10kor végeuték, hát na. És a bolondok szabadon mászkálnak a Pflegeheimból ki-be, kedvencem a hangosan az arcomba ok nélkül káromkodós két méteres kopasz állat, és a Hbf-en nőket kergető szatír. A magyarajkú roma kéregető hordáról meg nem is szóltam.
Nem,köszi. Nem biciklizek.


Kedves Csibi, ilyen hozzáállással legjobb, ha ki sem mozdulsz a lakásból. Gond egy szál se, mert a fizut úgyis utalják..... :hyper:
Azt azért sejted ugye, hogy évente sokkal tóbben halnak meg autóbalesetben, mint biciklivel?
Eddig szinte csak sírást hallottunk tőled. Szokott lenni néha pozitív gondolatod is?

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!