Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 11 hónapja #3833 Írta: Witzleben
Magyar rendszámmal Németországban téma létrehozva Witzleben által

Sziasztok!

Németországban lakunk, de a biztosítás miatt a magyar autónkat használjuk, magyar rendszámmal (itt a kötelező 80 euro lett volna havonta, otthon éves szinten kerül ennyibe). Úgy tudom, az egyetlen teendő, hogy a Finanzamt-nál le kell jelenteni az autót egy éven belül, és a gépjárműadót Németországban is be kell fizetni (esetünkben mivel Euro 5-ös a motor, az első két évben mentesülünk a befizetés alól). A Finanzamt-nak már írtam levelet, de nem válaszoltak. A rendőrségen is megkérdeztem, de senki nem tudta a pontos választ, csak találgattak. Tudja valaki, mi a pontos eljárás?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #3840 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Én már 7 éve használom itt az automat magyar rendszámmal,még a kutya sem szolt érte,pedig már igazoltattak párszor.Régen én iis végigjártam az itteni hivatalokat,senki sem tudott pontos választ adni,azt sem tudták megmondani hogy müködik ez a dolog,söt otthon sem,ugyhogy hagytam az egészet.Gondolom két országban meg nem akarod fizetni,mivel otthon is be van jelentve,gondolom megvan a magyar lakcimed is,ugyhogy te elvileg magyar lakos vagy.Szerintem ha nem muszály ne eröltestd!Ez az én véleményem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #3842 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

§3 Nr. 13 KraftStG kimondja, hogy egy idegen rendszámú autó, mely átmenetileg Németország területén tartózkodik, Németországban egy évig adómentességet élvez.
Ez az egy év nem érvényes akkor, ha a gépjármü tartója életvitelszerüen (gewöhnlichen Wohnsitz) itt él.
Tehát ha valaki átteletepült Németországba, akkor rögtön köteles rendszámot cserélni.
A Genfi Egyezmények alapján (Genfer Abkommen) ha egy uniós állampolgár, akinek a fö lakhelye külföldön van, és a külföldi rendszámú autót Németország területén kizárólag magáncélra, és nem munkavégzéshez használja, az egy éves adómentesség minden egyes határátlépés után újból kezdödik.
Itt gondot jelenthet a „fö lakhely“ fogalma.
Aki házas, és a család nincs itt, ott ez egyértelmü.
Azon egyedülállóak akik Magyarországon nem saját jogcímem, hanem a szülökhöz bejelentve laknak, ott gond lehet emiatt.
A megfelelö törvények ismerete azért lényeges, mert a német rendör nem biztos, hogy ismeri milyen kivételes esetekben nem kell német gépjármü adót fizetni.
Ilyenkor büntet, melynek mértéke 1.000 EUR-nál kezdödik.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Witzleben, Juditka, Szilvi, Anett, szirmike07, gábsül, ilosol1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #3846 Írta: Witzleben
Witzleben válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia Laci!
Csak az adózásról van szó, ugye? Úgy tudom, arról nincs szó, hogy rendszámot kéne cserélni. Sajnos a rendszámcsere majd visszacsere azzal járna, hogy otthon újból be kéne fizetni a regadót visszatelepüléskor.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #3852 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Ha a német állam valakitöl sikeresen beszedi a német gépkocsiadót, akkor megnyugszanak a kedélyek, nem fognak büntetni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja - 12 éve 9 hónapja #4960 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

A magyar rendszámmal nem vagy tisztában?Szeretném németre cserélni,sok helyen jártam már otthon is meg itt is,kérdeztem szakembereket is de senki nem tudta megmondani pontosan mi a teendö!Otthon meg föleg,az okmányirodában elmondtam mit akarok,csak néztek rám mint a vett malacra.(Majnem megkérdeztem hogy nem érti mit kérdezek,hisz magyarul beszélek)de göze sem volt az egészröl az ügyintézönek mit akarok.Itt is azt mondták hogy nem tudják pontosan mi a teendö,kérdezzem meg otthon.Igaz még nem volt problémám belöle pedig már 7éve itt vagyok,még nem szolt érte a rendör sem pedig volt vele szerencsém egyszer-kétszer.Csak nem akarom hogy késöbb bajom legyen belöle.?Szép hétvégét!Szia!Feco:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!