Arbeitszeitkonto

Több
8 éve 9 hónapja #39541 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Arbeitszeitkonto

lukgab írta: .... lévén több mint 4 éve van munkaviszonya, a zeitkontót viszont "csak" pár hónapja vonják.

Már az erdeti kérdésed is egy kicsit zavaros volt nekem, de így aztán végképp nem értem a szitut. Most akkor benne van a szerzödésében a Zeitkonto, vagy sem ? Nem lehet, hogy valami miatt felhalmozott egy csomó mínusz órát, amivel böven túllépte a maxot, ezt esetleg egy darabig el is nézték, de valaki egyszer csak azt mondta, hogy ácsi, mert ha ezentúl napi 12 órát dolgozik akkor is x hónap lenne, mire lenullázná a Zeitkontót. Ugyanis ha túlléped a maximális mennyiségü mínuszórát (pl. az év végi zárásnál), akkor igenis joguk van a limiten felüli ú.n. Fehlzeitet a fizuból levonni, sztem. akár egyszerre is. Sok cég ezt természetesen igen rugalmasan kezeli, de úgymond mindennek van határa.... És ha így van, akkor még roppant korrektek, hogy nem azt mondták, hogy teszem azt akkor most két hónapig nem kapsz fizut, mert pl. 320 mínusz órád gyült össze... Az elsö lépés ilyenkor nyilván az, hogy megkérdezem a bérelszámolást, vagy a fönökömet, hogy hogy is van ez. Lehet, hogy ha látod az okot már nincs is több kérdésed...
Mindenkit arra kérnék, hogy mielött itt feltesz egy ilyen kérdést, próbálja már meg szabatosan összefoglalni a hátteret is, mert ugye nagyon nem mindegy pl. egy olyan kérdésnél, hogy "nem fizet a fönököm, mit tegyek?", hogy a koma már két hete be sem ment dolgozni, vagy tényleg a fönök a szemét...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!