Nyugdíj kérdések

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2270 Írta: dizel
Nyugdíj kérdések téma létrehozva dizel által

Sziasztok,

Most, hogy Mo.-n kicsit at akarjak keverni a jatekszabalyokat nyugdij ugyben, a tervek szerint hamarosan dontenem kell (masnak is). Megtartom e magannyugdijpenztaramat es "kiirom magam" az allami oregsegi nyugdijra jogosultak kozul a kovetkezo evekre v. teljesen visszalepek az allami "rendszerben".
A tervezett jogszabaly minden velemenyezese nelkul (ez nem az a forum), gondoltam megkerdezem, hogy mi van ha ugy dontok, hogy megtartom a manyup-om es nem erdekel Mo. Maradok itt v. az EU-ban barhol mashol, mondjuk sokaig.. Igy nem erint a kesobbi oregsegi nyugdij hianya Mo.,mert azt a tovabbiakban mar nem fizetem es az eddigi befizetesek nem vesznek el.
Mi van ha otthon nincs meg a min. 15 ledolgozott evem? A Mo-i "allami" befizetesek, hogy kerulnek majd beszamitasra mondjuk a leendo nemetorszagi nyugdijjamba? Mik az aktualis EU jogszabalyok erre?
Eleg jelentos osszeg van a kotelezo magan nyugdijpenztaramba, nem mindegy hogy dontok majd.
Lehet korai meg a kerdes, de elobb utobb nem art kepbe kerulni a kapcsolodo EU-s jogszabalyokkal.
Koszonom!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2272 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Szia Dizel!

Én nem tudom, hogy tud-e neked valaki olyan választ adni, ami érvényes lesz 5-10-20-30 év múlva is. A pillanatnyi helyzetnek utána lehet nézni, de ez holnap rég meghaladott lehet. Egész Európában változik a nyugdíjrendszer, én abban sem vagyok biztos, hogy bárhol bármi értelme van nyugdíjjárulékot fizetni. De ez tényleg nem az a fórum.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2273 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Amúgy innen szerezhetsz továbbvezetö információkat, de hogy ez milyen korrelációban áll a legújabb változásokkal... azt szerintem a saját szülöapja sem tudja megmondani.
http://goo.gl/ZXQIr

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2280 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Szia Helga,
Nagyon koszonom, ez gyors valasz volt. Hat igen ember meg nem mondja, hogy mi lesz a jovo. De azert a nemet allamban jobban bizom mint a magyarban nyugdij szempontjabol. Ez van:(Fizetni meg kotelezo a jarulekot.
A linkeden megtalaltam a keresett infot:
"A tagállami rendszerek közötti összhang megteremtését szolgálja a szerzett jogok megtartásának és a biztosítási idő összeszámításának elve. "
http://goo.gl/1KuuV
Ez azert megkonnyiti a mostani dontest ha van EU-s munka:)
udv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2298 Írta: externis
externis válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

dizel írta: Szia Helga,
Nagyon koszonom, ez gyors valasz volt. Hat igen ember meg nem mondja, hogy mi lesz a jovo. De azert a nemet allamban jobban bizom mint a magyarban nyugdij szempontjabol. Ez van:(Fizetni meg kotelezo a jarulekot.
A linkeden megtalaltam a keresett infot:
"A tagállami rendszerek közötti összhang megteremtését szolgálja a szerzett jogok megtartásának és a biztosítási idő összeszámításának elve. "

http://goo.gl/1KuuV
Ez azert megkonnyiti a mostani dontest ha van EU-s munka:)
udv.

Kedves Helga!
Szeretném megkérdezni,hogy Németországban hány éves munkaviszony kell ahhoz,hogy valaki nyugdijat kapjon?
Azt is hallottam, hogy a Magyarországon szerzet nyugdijakat, ha valaki kiköltözik végleg Németországba kiegészítik a min. nyugdijra.
Válaszod köszönöm.
üdv. externis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2301 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Nyugdíj kérdések

Externis,

A 2 linken ott van minden info, van konkret szamolasi pelda. Kicsit bonyolult, de ertheto a peldaval, hogy kapsz nyugdijjat, ha tobb EU-s orszagban dolgoztal.
De a lenyeg, hogy a jogosultsagi eveket osszaszamoljak es ez a lenyeg! Ha mondjuk 38 evet lehuzol Mo-n es csak 2-t Nemetorszagban, akkor is kapsz egy bizonyos reszt Nemetorszagbol. Ugyanez forditva, ha van Mo-n mondjuk 15 eved es 25 Nemeto.-ban, akkor megkapod a 15 evnyi reszed Mo.-rol, hiaba az kevesebb mint 20ev, ami a minimum lenne Mo.-on. Az, hogy hogy szamolodik, arra jo pelda van az en 2. linkemen, amit persze Helgatol kaptam:)

udv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!