Névváltozás jogosítvány

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36631 Írta: Lindi89
Névváltozás jogosítvány téma létrehozva Lindi89 által

Lehet h buta kérdés lesz, de nekem nagyon fontos.
Mi van akkor ha már német jogsim van és otthon (Mo-on) házasságot kötök, ezáltal megváltozik a nevem, új személyim lesz...stb.?? Ilyenkor elég ha bemegyek a Zulassungstelle-re az új személyimmel plusz esetleg viszem még magammal a házassági anyakönyvi kivonatot és kicserélik a jogsimat??
Vagy hogy tudom ezt a lehető legjobban és leggyorsabban megoldani???

Előre is köszönöm ha valaki tud ezzel kapcsolatban válaszolni :) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja #36643 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Névváltozás jogosítvány

Lindi89 írta: Lehet h buta kérdés lesz, de nekem nagyon fontos.Mi van akkor ha már német jogsim van és otthon (Mo-on) házasságot kötök, ezáltal megváltozik a nevem, új személyim lesz...stb.?? Ilyenkor elég ha bemegyek a Zulassungstelle-re az új személyimmel plusz esetleg viszem még magammal a házassági anyakönyvi kivonatot és kicserélik a jogsimat??Vagy hogy tudom ezt a lehető legjobban és leggyorsabban megoldani???


Nem tudom, hogy most pontosan, hogy van és van e ezen a téren változás. A lányom neve változott meg pár éve, (de ő itt ment férjhez kint) Azt hiszem a névváltozás szempontjából, az tök mindegy, hogy hol házasodsz! Ő bement az új papirokkal, a régi jogist bevontál, s adtak egy ideigleneset, majd az újért személyesen kellett bemennie és az ideigleneset leadni! (Nála akkor 4 nap volt)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!