Német jármű magyar regisztrációja

Több
9 éve 7 hónapja #37720 Írta: mikpet
Német jármű magyar regisztrációja téma létrehozva mikpet által

Sziasztok!
Németországban élek, de a közeljövőben a munkám miatt Magyarországra költözöm.
A kérdésem, amire eddig nem találtam választ, talán valaki itt a fórumon hallott már hasonló esetről...
Mi a menete a forgalomba helyezésnek, abban az esetben ha itt is illetve otthon is én maradok a jármű tulajdonosa/ üzembentartója?
Otthon azt mondta egy ügyintéző, hogy itt ki kell jelentenem az autót, majd piros rendszámmal hazavinni, és a szokásos eljárás szerint honosítani.
Lehetséges-e elkerülni a mizériát az ideiglenes rendszámmal, és a nálam lévő papírokkal nekivágni az ügynek?
Az interneten találtam ezt az információt:
Nem szükséges az eljárást megelőzően a származási országban kivonni a forgalomból a személygépjárművet, és azt így nem kell ideiglenes rendszámtáblával sem ellátni – kivétel ez alól, ha a származási ország szabályai ezt írják elő végleges kivitel esetére! Magyarországi eljárás során először megtörténik a származási ország forgalmából való kivonás, majd a magyarországi forgalomba helyezés (ún.: „honosítás”).
Tapasztalat, vélemények?
Köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37731 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német jármű magyar regisztrációja

Még nem honosítottam kocsit Magyarországon de az 5 napos rendszám topikban érdemes körülnézned szerintem! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37732 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Német jármű magyar regisztrációja

Háát, németből nem fogsz csak forgalomból kivont járművet kivinni. Nem csak kivinni, de még németen belül sem fogsz csak kivont autót vásárolnoi.A német az nem olyan hülye,hogy a saját biztosítása terhére a kezedbe nyomja a papirokat és a kulcsot. Ennyi. Magyarul vagy sárga, vagy piros rendszám és már repülhetsz is. Ha a TÜV érvényes, azt otthon is elfogadják.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37733 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német jármű magyar regisztrációja

Háát, én mostanában kétszer is vettem autót, egyszer priváttól, egyszer kereskedötöl (de: "im Auftrag"), mindkétszer elvittem az autót a saját rendszámával. Naná, ilyenkor kell szerzödés, amin percre pontosan le van írva, hogy mikor vettem át az autót és onnantól én felelek és persze másnap reggel át is jelentettem öket. Na persze ez fellépés és nyilván szerencse kérdése is, azt én is alárom, hogy nem ez a jellemzö út/mód. Ha külföldre viszed, akkor meg pláne nem. De elméletileg lehetséges, a saját autódnál meg pláne. Hazamész a saját német rendszámoddal, ott lezongorázod a tennivalókat, majd postán az ottani hivatal küldi a Brief-et meg a Schein-t vissza a Kfz. Bundesamt-nak a megfelelö igazolással. Viszont ez nem két nap (na meg ha a bürokráciában elvész valami...), tehát az itteni biztosítás meg az adó mihamarabbi lezárása miatt talán érdemes azt a pár eurót a piros/sárga rendszámba beleinvesztálni.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37734 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német jármű magyar regisztrációja

zigeuner írta: Háát, németből nem fogsz csak forgalomból kivont járművet kivinni. Nem csak kivinni, de még németen belül sem fogsz csak kivont autót vásárolnoi.A német az nem olyan hülye,hogy a saját biztosítása terhére a kezedbe nyomja a papirokat és a kulcsot. Ennyi. Magyarul vagy sárga, vagy piros rendszám és már repülhetsz is. Ha a TÜV érvényes, azt otthon is elfogadják.


A német az nyilván nem hülye.... De itt a kolléga saját autójáról van szó. Magát meg hiába is "vágná" át, saját zsebre vitézkedik... :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zegna31
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37736 Írta: zegna31
zegna31 válaszolt a következő témában: Német jármű magyar regisztrációja

Én úgy tudom, hogy piros rendszámmal szállítható Németországból külföldre autó, ha be szeretnéd írni. A sárga nem jó, mert csak Németországon belül érvényes.
Azonban olyat is olvastam korábban, hogy nem kötelező kijelenteni az autódat, ha Magy. o.on be szeretnéd írni. Azonban logikus szerintem, ha kiíratod, majd veszel egy piros rendszámot és elhozod Magy. ra, majd 1-hónapig érvényes a piros rendszám. Nagyon kérni fogják az előző tulajdonosokat is, törzskönyvet stb....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!