Németországi munkát keresek

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #8050 Írta: lufballon
lufballon válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Sziasztok!

Én és a feleségem munkát keresnék bárhol Németországban, én agrármérnök vagyok/középfokú német/, a feleségem angol-matek szakos. Igazából a kereskedelemtől kezdve/amiben gyakorlatom van/bármi érdekel minket.
Köszönöm: Lufballon

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #8058 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

lufballon írta: Sziasztok!

Én és a feleségem munkát keresnék bárhol Németországban, én agrármérnök vagyok/középfokú német/, a feleségem angol-matek szakos. Igazából a kereskedelemtől kezdve/amiben gyakorlatom van/bármi érdekel minket.
Köszönöm: Lufballon


Szia Lufi! ;)
Mint agrármérnök nem sok az esélyed! A német gazdaság jövedelmének 1%-a szármozik mezőgazdaságból, mert ipari és nem agrár ország! A kereskedelmi gyakorlat az nagyon tág fogalom, s ha nem tudod valamivel bizonyítani, nem ér sokat az ismeret! (Munkahelyek, ajánlások, gyakorlati külföldi (!) évek, stb)
Kedves feleséged tanárként már talán jobban el tud(na) helyezkedni, mert szaktanár hiány van (általános iskolákban), de csakis nagyon jó német nyelvtudással! A probléma azonban a tanári diploma elismertetése! (Forditás nem elég!) E nélkül nem kaphat ilyen munkakörben állást!
Németszármozású ismerősőmnek kiválló biológia-földrajz felsőfokú tanári oklevele van, de mert orosz, igy nem ismerték el. 2 év különbözetit kellett volna csinálnia, egyetemen, hogy elismerjék! Most ovonő.....!

UI: ha a nejed felsőfokú oktatásban is részvehet (egyetem, főiskola)
akkor talán nem kell német, mert sok helyen angolul is megy az oktatás!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #8059 Írta: pekpista
pekpista válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Sziaszok!
Pék vagyok, szeretnék Németországban dolgozni. Már több hónapja böngészem az állásokat, jelentkeztem is négy hirdetésre. Semmi választ nem kaptam. Valamit rosszul csináltam?
A pékség minden területén tudok dolgozni. 30 év tapasztalata van bennem, szeretem a szakmám.
Rendelkezem: mestervizsgával
autóval
A, B; jogosítvánnyal

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #8073 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Itt

pekpista írta: Sziaszok!
Pék vagyok, szeretnék Németországban dolgozni. Már több hónapja böngészem az állásokat, jelentkeztem is négy hirdetésre. Semmi választ nem kaptam. Valamit rosszul csináltam?
A pékség minden területén tudok dolgozni. 30 év tapasztalata van bennem, szeretem a szakmám.
Rendelkezem: mestervizsgával
autóval
A, B; jogosítvánnyal


Itt < ma 1807 németországi péket és cukrászt keresnek!

Kitöltése az 1-es pontban:
"Más kézmüves és kapcsolódó foglalkozások"
"Élelemiszer feldolgozási...."
"Pékek, cukrászok"

Alul a 3. pontban ne felejtsd el az országot beállitani!
(Lehet minden orszára is keresni! Info: inkább a német keleti területen van nagyobb kinálat ott viszont a bérek alacsonyabbak! Ma már az ifjúság nem akar munkaigényes, nehéz szakmákat tanulni...)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #8272 Írta: Whitemyswift
Whitemyswift válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Sziasztok azt hallottam hogy a német dhl -nél sok sok magyar soför van ez a futármunka engem is érdekelne mivel kint is úgy megy hogy alvállalkozók dolgoznak be autóval ugyanúgy mint itthon. Én két napja jöttem haza Münchenből de mennék vissza mert itthon nincs munka

Üdv:Zoli

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8323 Írta: ombenza
ombenza válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Sziasztok!
A Párommal Berlinben lakunk. Ő 4 hónapja jött, én 1 hónapja érkeztem. A párom szinte mindent megért, de kevesebbet beszél. Én meg csak tanulok. Eddig közintézmények takarításával foglalkoztunk, de jelenleg a vállalkozó nem tud nekünk eleg munkát biztosítani. Ha tudtok segiteni akár egy linkkel, akár ötletekkel, azt szivesen fogadnánk. Szoba jöhet a takaritáson kivül csomagolás, rakodás, gyári munka, konyhai segédmunka. Egyelőre itteni közvetitőkkel probálkozunk, de a nyelvtudásunk még nem elégséges. Az én szakmám épület-villanyszerelő, a párom ruházati eladó. Amíg a nyelvet csak tanuljuk, a szakmánkban nem tudunk elhelyezkedni.
Köszönjük a segitségeteket!

Üdv: ombenza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!