Német állampolgárság előnyei

Több
13 éve 3 hete #3783 Írta: annamk
annamk válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Szia,
en is pont ugyanigy kertem volna,-- svab nemzetiseg...stb-- de a nemet allam visszautasitott,...
Mar nem kell nekik a "salyat veruk"...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete - 13 éve 3 hete #3787 Írta: annamk
annamk válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Kedves Anett, olvastam, hogy Ti is próbálkoztok a letelepedéssel, bizonyítva a német származást. Engem is érdekelne pár infó.
Üdv. Anna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #3836 Írta: Annette
Annette válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Szia Annamk!
Sajnos nemtudok mondani semmi biztatot. Ugyanis ugy tudom ,hogy mar nem szamit a szarmazas. Ennek ellenere mi probalunk megszerezni minden iratot amivel bizonyitani lehet es osszel ha kimegyunk megerdeklodjuk ott pontosan es probalkozunk hatha megis szamit a szarmazas...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete - 13 éve 3 hete #3855 Írta: PAMACS
PAMACS válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Kedves ANETT!

Az 1985-95 közötti nagy migrációs hullámokhoz képest mára megcsappant a bevándorlók száma és a nemzetiségi összetétel is változott. (A német eredetű lengyel, cseh, magyar, román kérvényezők szinte "kifújtak", most a zöme Ural-környéki orosz ill. a 3 balti államból szivárog).
A német ősökkel rendelkezők ügyében is módosult az eljárás.

Három alapfeltételnek kell eleget tenni:
1) A kérvényező (jelen esetben a férj) szülei közül legalább az egyik szülő vonalán német kisebbséghez tartozik. (Simább ügy, ha ez az apa és anya vonalán is kimutatható.
2) A származást bizonyító papírokat (szülők, nagyszülők esetleg dédszülők születési/házassági/halotti anyakönyvi kivonatok) be kell nyújtani.
Ha férjed családjából valaki v. valakik korábban már kitelepültek és náluk elismerték a németséget, akkor kaptak speciális igazolványt, ez segíti az ügyet.
Férjed (mint kérvényező)német hovatartozására hivatkozva (melytől persze lehet magyar állampolgár!!!) maga és családtagjai befogadásáért folyamodik az illetékes hatósághoz.

Az újabb eljárás lényege, hogy ezt a kérelmezési űrlapot még Magyarországról (vagy más nemzetnél az adott országból) küldi el az illetékes hivatalhoz. Szabály, hogy az ún. befogadó határozat megküldéséig (melyet a magyarországi címre postáznak) n e m szabad a korábbi állandó lakhelyet feladni illetve Németországba kiutazni, hanem csak a befogadó határozattal!

3) A kitelepülő jelöltnek (férj), német népi hovatartozását bizonyítandó kell tudnia németül kommunikálni. Ha ez nem áll fenn és nem rendelkezik az előírásszerű nyelvvizsga bizonyítvánnyal, akkor úgy veszik, hogy nem tudja hitelesen alátámasztani a kérelmét.

Honfitársi üdvözlettel
PAMACS
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Annette

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4863 Írta: annamk
annamk válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Annette írta: Szia Annamk!
Sajnos nemtudok mondani semmi biztatot. Ugyanis ugy tudom ,hogy mar nem szamit a szarmazas. Ennek ellenere mi probalunk megszerezni minden iratot amivel bizonyitani lehet es osszel ha kimegyunk megerdeklodjuk ott pontosan es probalkozunk hatha megis szamit a szarmazas...

Sok sikert kivanok, remelem nektek sikeruli fog...Jelezz mindenkep, ha bejott a dolog!Udv,
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Annette

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4933 Írta: Christopher
Christopher válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Szia Pamacs!

Mint tartósan Németországba tartózkodni/letelepedni kívánó személyt érdekelne, a német népi származás igazolásával kapcsolatos ügymenet.
Az általad említett kérelmezési űrlapot hol kell beszerezni?
Szükséges csatolni hozzá az igazoló okmányokat, mint születési-, házassági-, halotti anyakönyv?
Ezek szerint elegendő a német eredetű családnév, mint igazolás? (bár nem tudom mi más módon tudnám még igazolni származásom:-)
Bocsánat, ha némely kérdés kissé laikus, de csak most kezdett foglalkoztatni a lehetőség.

Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!