Fizetésképtelenség, insolvenz

  • Proni66
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26768 Írta: Proni66
Fizetésképtelenség, insolvenz téma létrehozva Proni66 által

Üdvözlök mindenkit!
Ha valaki tud kérem segítsen.
Négy hónapja dolgozom egy német cégnél.
Betegség miatt táppénzre kerültem (jelenleg is azon vagyok).
Egy hete voltam táppénzen, amikor a tudomásomra jutott, hogy a cég fizetésképtelenségi (Insolvenz) eljárást indított maga ellen, mert nem tudta kifizetni az elmaradt munkabéreket és az AOK-á felé is tartozása van. Tudomásom szerint a táppénz első hat hetét a munkáltató fizeti, de mivel fizetésképtelen így tőlük nem várhatók pénzt.
Van rá esély, hogy valahonnan a a táppénzemhez juthassak?
Már többféle variációt hallottam, hogy ilyenkor a munkaügyi központ, vagy az egészségpénztár fizet.
Ha valaki járt már hasonlóképpen vagy tudja helyes ügymenetet kérem írja meg.
Köszönöm!
Proni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26773 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetésképtelenség, insolvenz

Proni66 írta: Ha valaki tud kérem segítsen. Négy hónapja dolgozom egy német cégnél. Betegség miatt táppénzre kerültem (jelenleg is azon vagyok). Egy hete voltam táppénzen, amikor a tudomásomra jutott, hogy a cég fizetésképtelenségi (Insolvenz) eljárást indított maga ellen, mert nem tudta kifizetni az elmaradt munkabéreket és az AOK-á felé is tartozása van. Tudomásom szerint a táppénz első hat hetét a munkáltató fizeti, de mivel fizetésképtelen így tőlük nem várhatók pénzt. Van rá esély, hogy valahonnan a a táppénzemhez juthassak?

Mivel valószínű, hogy még próbaidős vagy, így semmi esélyed, mert először a fix állásúak kapják meg a járandóságukat (ha egyáltalán)! Külön rossz, hogy az AOK-nál is sáros a cég! Rajtad csak (esetleg) egy "Berufsunfähigkeitsversicherung" segíthetett volna, ha volna (?). Szerintem pénz az ablakban!

UI: csak úgy megemlítem, hogy itt meglehetősen zokon veszik, ha valaki ilyen
hamar táppénzre megy. Nálunk, még lógó belekkel is bejönnek az újak....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26816 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Fizetésképtelenség, insolvenz

nem tudhatod, hogy miert ment tappenzre....en amikor anno munkavallalokent dolgoztam 2 honap utan voltam 8 hetig tappenzen , mert volt egy not OP-m amit az ember nem tervez...csak jön....persze ki is rugtak 2 het tappenz utan...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26817 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Fizetésképtelenség, insolvenz

ezt mindig a munkaügy intezi, de ha probaidös voltal...hm..akkor nem tudom...ahogy Decotext irta...ha az AOK is tartoznak akkor baj van...., de ha Insolvenzet jelentett a ceg akkor kell, hogy kapjal egy hivatalos levelet amiben pontos tajekoztatast kellene, hogy kapjal...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!