Cégtár

Több
10 éve 8 hónapja #33300 Írta: vava
Cégtár téma létrehozva vava által

Sziasztok!

Athena, légyszi segíts, vagy valaki más, aki szintén könyvelő Németországban.

Itt Németországban is van olyan, hogy cégtár? Ha igen, akkor a tevékenység kezdete kiolvasható belőle? A cég melyik okiratában található ez a dátum?
Légyszi németül írd meg a kulcsszavakat, hogy a munkaügyesnek meg tudjuk írni, mert nincs a helyzet magaslatán. :(

Köszönöm a segítséget előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33302 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Cégtár

Szia Vava!
Nem tudom, pontosan milyen célból szeretnél infókat megtudni és milyen jogi formájú cégről...Ha a Handelsregister-be kellett magát regisztrálnia, mint pl. OHG, KG, AG, GmbH De! Például GbR (BGB Gesellschaft), amit sok magyar "társulat" választ előszeretettel, kb. 100 tag bevételével (elnézést az iróniáért) nem.
Szóval Handelsregister online: www.handelsregister.de/rp_web/welcome.do
Ha bővebb információkat szeretnél megtudni a Firma-ról, az fizetős és regisztrálós, komoly adatokkal.
Vagy ahol vegyesen találsz mindenfélét: www.firmendb.de/
Persze alapítás dátuma, elsősorban jogi okok miatt nem derül ki...
Amúgy pedig a cég, attól függ, hangsúlyozom milyen jogi forma (Rechtsform) alapító okiratában
Einzelunternehmer: itt ugye nincs alapítóokirat, mert egy személyes játék--> Gewerbeanmeldung
GbR, UG, GmbH és a többi--> Gesellschaftsvertrag+Gewerbeanmeldung (GmbH és UG esetében kicsit már bonyolultabb a helyzet)
AG: na itt regényt kellene írnom:)
Ezekből lehet informálódni a tevékenység kezdetéről...
Visszatérve magához a cégtárhoz: a Gewerbehez kapcsolódik általában egy kamara tagság is, ami vagy szabadon választható, vagy kötelező...pl. HWK-Handwerkskammer, IHK-Industrie- u. Handelskammer, ezek szintén nyilvántartják a tagokat.
Nem akarok mélyen belebonyolódni a helyzetbe, de ami még fontos, hogy alapvetően minden Gewerbe bekerül a Gewerberegister-be (Verzeichnis, amit a Kommunalverwaltung-ok, vagy más néven Behörde-k vezetnek). Ez nem nyilvános természetesen. Infókat Sem tudhatsz meg csak úgy cégekről, ha csak nem vagy Gesellschafter. Ez esetben akár a FA is ad felvilágosítást.
Így visszaolvasva kissé szedett-vetett módon írtam le az infókat, de remélem tudok ezzel is valamennyire segíteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33305 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Cégtár

vava írta: Légyszi németül írd meg a kulcsszavakat, hogy a munkaügyesnek meg tudjuk írni, mert nincs a helyzet magaslatán.

Németországban ne a könyvelőt szapuljátok ilyennel, hanem az adószakértőt! Itt ők csinálják az ilyen dolgokat!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33729 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Cégtár

Athena1985 írta: Szia Vava!
Nem tudom, pontosan milyen célból szeretnél infókat megtudni és milyen jogi formájú cégről...Ha a Handelsregister-be kellett magát regisztrálnia, mint pl. OHG, KG, AG, GmbH De! Például GbR (BGB Gesellschaft), amit sok magyar "társulat" választ előszeretettel, kb. 100 tag bevételével (elnézést az iróniáért) nem.
Szóval Handelsregister online: www.handelsregister.de/rp_web/welcome.do


Kedves Athena!
Nagyon hálás vagyok a részletes válaszodért.
Tartozom még egy magyarázattal: Nem én szeretném megtudni az alapítás dátumát, hanem egy magyarországi bank. Egy GmbH-nál dolgozik a férjem, mint mérnök. Van egy magyarországi lakásunk, amelynél hitelkiváltást indítottunk el a jelenlegi alacsonyabb kamat kihasználása és a futamidő jelentős csökkentése céljából, ehhez kellett egy munkáltatói igazolás, amin szerepelt a cég tevékenységének kezdete rész. Ezt rontotta el egyszer már a munkaügyes figyelmetlenségből, ami azonnal feltűnt a banki ügyintézőnek, ezért javíttattuk, de abban sem vagyok biztos, hogy másodjára jót írt be a hölgy, mert nem tölt ki ilyen papírokat túl gyakran. :) A bank azt mondta, hogy a németországi cégtárból kéri majd le a dátumot, arra voltam kíváncsi, hogy az pontosan mi, hogy ha belekötnének, tudjunk szólni a munkaügyesnek, hogy melyik adatbázisban szereplő dátum kell a munkáltatói igazolásra. Olyasmire gondoltam, mint Magyarországon az Opten.
Akkor szerinted a Gewerberegister lenne az?
Jelenleg ül a bank a papírokon...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 7 hónapja #33802 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Cégtár

Olyasmire gondoltam, mint Magyarországon az Opten.
Akkor szerinted a Gewerberegister lenne az?
Jelenleg ül a bank a papírokon...

Amugy ez mind Datenschutz!!!
Amennyiben konkret adatokat akarsz lehozni egy cegröl be kell lepned pl.
a Credit Reformhoz (450 EUR az evi Mitgliedsgebühr) es mindent meg kapsz.
Ha a Bankod akarna, ha egyaltalan akarna, es komolyan venne a hitelkerelmedet,
ha egyaltalan, ök Mitgliedek es nekik minden Informatiot kiadnanak e cegröl.
Ha akarnak, mert ez nem a te kötelesseged lenne.
Szerintem :baby: -nak benneteket!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33816 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Cégtár

"Amennyiben konkret adatokat akarsz lehozni egy cegröl be kell lepned pl.
a Credit Reformhoz (450 EUR az evi Mitgliedsgebühr) es mindent meg kapsz.
Ha a Bankod akarna, ha egyaltalan akarna, es komolyan venne a hitelkerelmedet,"


Magánszemélyként is megtudhatsz a cégekröl itt is minden cégbejegyzésben szereplö adatot, ugyanis azok nyilvánosak !! Ehhez nem kell feltétlenül pl Credit Reform (azok ugyanis a "nagyfogyasztóknak", bankoknak, stb. vannak), hanem egy konkrét, adott cég adatait akár a Registergericht-töl, akár különbözö ezzef foglalkozó , jellemzöen internetes cégektöl (mint pl. M.o.-on az Opten) csekély díj (kb. 1,50-20 €) ellenében beszerezheted. Itt minden egyes lekérdezésért fizetsz, a Credit Reform-nál az éves díj pauschale, na meg az jóval több ezzel összefüggö pénzügyi szolgáltatást is nyújt.Némi infó:
www.recht-gehabt.de/ratgeber/meine-recht...inhalt-bekommen.html

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!