Freizügigkeitsbescheinigung

Több
12 éve 6 hónapja #9309 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

Iren írta: Mire is jó a FZB?


Kedves Irén!

Ez a FZB tényleg egy faramuci német találmány, hiszen alapvetöen mint EU-állampolgárnak jogod van Németországban tartózkodni. Nekem Münchenben a lakcímbejelentés másnapján kiadták ezt, személyesen be kellett menni, de csak útlevelet és fényképet kértek, semmi mást. Késöbb ideköltözött magyar barátnömnek még egyszerübb dolga volt: elég volt a kérvényt online kitölteni és a személyi ig másolatát PDF dokumentumban mellékelni. Ez a FZB csak arra jó, hogy igazolni tudd, hogy jogosan tartózkodhatsz No-ban, jogsértés esetén visszavonható. Igazából csak arról tudok, hogy akkor kérik, ha valaki anyagi támogatást kér a némettanfolyamához a német államtól. Egyébként nekem soha nem volt rá szükségem, rendöri igazoltatáskor sem.

A bekért dokumetumok lényege csak az, hogy azt akarják tudni, hogy el tudjátok-e tartani magatokat, ezért kell a bérpapír. A szabály kimondja, hogy nincs olyan határösszeg, ami „elég“. A szöveg szerint a helyi sajátosságokat figyelembe kell venni, tehát magasabb bevétel számít „elégnek“ Hamburgban mint mondjuk Erfurtban. Ha ezen szöröznek, akkor a megadott jövedelmet az adott tartományi szociális segély jövedelemkorlátaihoz hasonlítják, ami afölött van, az az elég.

Ha esetleg bövebben bele akarsz merülni a dologba, itt mindent megtalálsz:
www.verwaltungsvorschriften-im-internet....09_MI19371156524.htm

Ha jól értem dolgoztok, tehát a bérpapírod kiadásával kapcsolatban csak elvi fenntartásaid vannak. Részben megértelek, de azt mondom, ne akadj fenn ezen, add oda nekik. Ha belegondolsz abba, hogy tölünk lakásbérléskor a tulajdonosok meg az ingatlanirodák mindegyike bérpapírt meg bankszámlakivonatot kért…. – ehhez képest a mindezt a FZB céljából kiadni nem is olyan vészes…. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Perszike, Iren

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11388 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

Halihó!

Másfél hónapja próbáltam itt érdeklődni a Freizügigkeitsbescheinigung-al kapcsolatban,de sajnos nem tudott nekem senki válaszolni,ezért ismét írok,hááááátha valaki meglát. :blush:
Szóval még mindig érdekelne a letelepedéssel kapcsolatban,hogy van e értelme bebizonyítanom,hogy német gyökerekkel rendelkezem e?
A másik fontos kérdésem,hogy valakit utasítottak e már el Freizügigkeitsbescheinigung-kérelem beadásakor.
És mégegy :blush: kötelező ez a papírocska? Ha nincs meg egyszer csak jöhetnek a rendőrbácsik és felszólíthatnak e távozásra?

Köszönöm előre is ha valaki válaszol.
B)

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11390 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

Szia,
nekem az az érzésem, hogy az összes kérdésedre megvan valahol a válasz :)

an e értelme bebizonyítanom,hogy német gyökerekkel rendelkezem e?

Elvileg is csak akkor van értelme, ha német állampolgárságot szeretnél, akkor sem biztos, én ezt vettem ki a válaszokból.

valakit utasítottak e már el Freizügigkeitsbescheinigung-kérelem beadásakor.

Természetesen nem tudom, de az eddigi tapasztalataim, és információim szerint sem kell kérni, ugyanis ha bejelentkezel valahol, akkor a hivatal automatikusan tájékoztatja a Bevándorlási (vagy milyen) hivatalt, aki bekér néhány (esetenként különböző igazolásokat adatokat, esetleg fényképet), majd kiküldi a Freizügigkeitsbescheinigung-t.

kötelező ez a papírocska? Ha nincs meg egyszer csak jöhetnek a rendőrbácsik és felszólíthatnak e távozásra?

Az egész EU-ra vonatkozó előírások szerint egy EU állampolgár bármely EU tagállamban (elvileg) 3 hónapot tartózkodhat minden további nélkül. Az ezt meghaladó időtartam esetén (elvileg) igazolnod kell, hogy megvan a szükséges jövedelmed, el tudod magad tartani, vagy van aki ezt meg tudja tenni.
A gyakorlatban természetesen ezt nagyon nehéz ellenőrizni, hiszen ha nem jelentkezel be, akkor nagyon nehéz nyomon követni, mióta tartózkodsz az adott államban.
Viszont szinte mindenhez szükséges a bejelntett lakcím.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11394 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

Köszi kedves vagy :) ezeket tudtam én,de hiába olvastam át szinte az egész fórumot sőt hatalmas mennyiségű anyagot a világhálón,nem találtam választ (konkrétumot) rájuk.
Sajna olyant sem,aki már járt volna olyan cipőben,mi van ha nem tudom bebizonyítani .....
Saját esetünkben van bejelentett lakcímünk,biztosításunk,de sajnos papíron kevés a páromnak a bejelentett bére,hangsúlyozom papíron,megállapodtak,hogy a hamarosan órabéremelést kap és kb 1,5 év múlva be is lesz jelentve a rendes jövedelme,de addig csak a havi 60 óra.Igen megtehetik velünk,nem ugrálhatunk,örülünk,hogy van állása amiért jó fizut kap.Ezért feszegetem a témát még mindig nagy erősen,mert félek,mi lesz ha......
:(

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11398 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

Tehát jól értem, hogy mind a kettőtöknek, neked és a Párodnak is van betegbiztosításotok, és be vagytok jelentve a lakcímre?
A pároddal össze vagytok házasodva?
Annyit tudok még mondani, hogy hivatalos tájékoztatás szerint (Bundesagentur für Arbeit), ha valakinek van Krankenversicherung-ja, és nem kér segélyt, az minden további nlkül az országban maradhat.
Az ismerősömnek megszünt a munkaviszonya, ezért voltunk ott. Azt mondta a hölgy, ha kér segélyt, akkor azonnal megvonják a Freizügigkeitsbescheinigung-ot tőle, de ha nem akkor bármeddig maradhat. Ezt elég részletesen, hivatalosan fejtette ki.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Perszike, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11441 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

Köszönöm a választ :)
Igen mindegyikünknek bejelentett lakcím,biztosítás,stb. megvan, segélyt nem szeretnénk igénybe venni ,de ugye nálunk a havi egy főre jutó nettoval(papíron) van a baj,mert ez is kritérium :(
Hát majd meglátjuk mi lesz ,ha megkapjuk a papírost. :side:
Szééép napot!

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!