Jogosítvány honosítása Németországban

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36805 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Sziasztok ,
Kérdésem az lenne, hogy a lányom augusztusban 3 hétre hazamegy a B kategóriás jogsit letenni és, hogy itt elfogadják ezt majd ha német jogosítványra szeretné cserélni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36806 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Elfogadják. De nem muszáj cserélnie. Főleg a friss jogsit, majd mielőtt lejár érdemes :)
Egy dolog viszont nekem sem vilagos, erre figyeljetek oda, vagy tudakoljatok meg addig:
az en magyar jogsimmal elvileg szabad volt vontatnom (csak az első két évben nem), de a német amit kaptam szerint nem vontathatok. Nem tudom egyedi tévedés-e, vagy itt kicsit különböznek a kategóriák, mindenesetre picit bosszanto.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36807 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

keeek írta: Egy dolog viszont nekem sem vilagos, erre figyeljetek oda, vagy tudakoljatok meg addig: az en magyar jogsimmal elvileg szabad volt vontatnom (csak az első két évben nem), de a német amit kaptam szerint nem vontathatok. Nem tudom egyedi tévedés-e, vagy itt kicsit különböznek a kategóriák, mindenesetre picit bosszanto.

Hát azt ugyan nem tudom, hogy mit akartál vontatni, de a sima B kategóriájú jogosítvánnyal max. 750 kg megengedett össztömegű utánfutót vontathatsz ill. annál nagyobbat is, ha a vontatmány és a vontató autó megengedett össztömege nem haladja meg a 3,5 tonnát. Időbeli korlátozás nincs.
Persze gondolom Kati lányának ez nem is lesz szíve vágya az elején..... :chuckle:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36844 Írta: jánkri1
jánkri1 válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Üdv érdeklődnék, 3 éve dolgozok Németországban, mint gépkocsi vezető kell e honosítani a jogosítványomat. Mert eddig nekem senki nem szolt semmit csak egy két ember elkezdte hogy kell, de a magyar jogsi is uniós ha jól tudom ? Eben kérnék segítséget hogy kell vagy nem! Üdv János!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36845 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Kérdezd meg a főnököd, Neki illene tudni. Amúgy kell. Ha gépkocsivezetőként dolgozol, elvileg fél éven belül kell lecserélni. Van GKI igazolványod??? Ha nincs, akkor azt is meg kell csináltasd, 5 modulból áll, van ahol egy hét alatt lezavarják (5 x 8,45 óra) Itt nem kell vizsgázni, csak a részvételt igazolják. Egy - egy modul ca 120,- € A főnököm pályázott támogatásra, így nekünk csak 40,- €- / modulba került.Ebben benne volt a reggeli és az ebéd is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: jánkri1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37512 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

HAsonlót olvastam, de nem láttam a megoldást leírni, ezért én is érdelődöm: orvosi alkalmassági lejárt, jogsi még vagy 6 évig jó. Magyar TB-be már nincs benne, így nem tudom, otthon meg lehet-e csináltatni az orvosit az AOK igazolvánnyal (esetleg magasabb költséggel)?
Vagy német orvosi + honosítás a jobb irány? Kérek tanácsokat, aki járt már ebben a cipőben....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!