Magyar rendszámmal Németországban

Több
12 éve 5 hónapja #9827 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kedves Decotext,

8576-s beírásodat olvasva 2 dolog jutott eszembe:

1. ha iratokból, nyilvántartásból stb. ki is derül, hogy itt élek évek óta, de az autóm itt sehol nincs bejelentve, kvázi a hatóság nem tudja, hogy rendelkezem magyar nyilvántartású autóval, akkor miként számítják az egy évet ? Mi van abban az esetben, ha azt mondom ideiglenes van itt a jármű, csak átmenetileg pár hónapra, se előtte nem volt itt, és nemsokára nem is lesz ?

2. Ha banki hitellel terhelt a jármű, akkor hogyan lehet honosítani? Mi történik a magyar rendszámmal stb. Ki otthon nem vonhatom teljesen a forgalomból, hisz a jármű a bank fedezete, valamint a törzskönyv sincs nálam, a bank széfjében pihen. A mi törzskönyvünk megfelel - azt hiszem - az itteni Autobriefnek (nem biztos, hogy így hívják), ami viszont kell a honosításhoz és a későbbi eladáshoz.

Ha esetleg lenne erről infód, azt megköszönném !

Szép napot !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9828 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kedves Decotext,

még egy kérdésem lenne, mert valóban érdekel ez a téma.

Hogy értetted azt, hogy olcsóbb német rendszámos autóval járni itt kint? Gk. adó - egyenlőre - otthon olcsóbb, a biztosításról nem is beszélve. Olajcsere, alkatrészek itt olcsóbbak (nem biztos, hogy igazam van, nézegettem a netet és nekem úgy tűnt). Ha szerelő kell, akkor az itt drágább, de tökmindegy milyen rendszám van a járművön, az mindig ugyanannyi, gondolom.

Ha német rendszámos autóval befutok egy trafiba, azonnal jön a csekk, mindez magyar autóval nem gond. Természetesen kisebb mértékű sebességtúllépésre gondoltam és persze nem azt jelenti, hogy száguldozzunk a magyar rendszámos autónkkal.

Mitől olcsóbb egy német rendszámos autó ? Nem kekeckedek, tényleg érdekel !!!

Szép napot !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9830 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia trosztg!
A többihez nem tudok hozzaszolni, csak ket szempont:
Ha barmi biztositasi gond van az autoval, maceras az intezese. Nalunk, amig meg magyar autonk volt, egyszer kitört az üveg. A biztosito kiküldte a penzt kp-ben a magyar lakascimemre. Nem erdekelte öket, hogy megadtuk a szamlaszamot amire utaljak. A parom eppen otthon volt - szerencsere. Mi van, ha nincs otthon. Több, mint 100000,- Ft volt,meg ki sem adjak meghatalmazottnak.
Masik: egyszer Becsben parkoltam. Idövel jött a büntetes. Nem, usztam meg. Csak olyan kesön jött, hogy mar azt sem tudtam, tenyleg rosszul parkoltam-e, egyszerübb volt kifizetni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9836 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

trosztg12345 írta: 1. ha iratokból, nyilvántartásból stb. ki is derül, hogy itt élek évek óta, de az autóm itt sehol nincs bejelentve, kvázi a hatóság nem tudja, hogy rendelkezem magyar nyilvántartású autóval, akkor miként számítják az egy évet ? Mi van abban az esetben, ha azt mondom ideiglenes van itt a jármű, csak átmenetileg pár hónapra, se előtte nem volt itt, és nemsokára nem is lesz ?

2. Ha banki hitellel terhelt a jármű, akkor hogyan lehet honosítani? Mi történik a magyar rendszámmal stb. Ki otthon nem vonhatom teljesen a forgalomból, hisz a jármű a bank fedezete, valamint a törzskönyv sincs nálam, a bank széfjében pihen. A mi törzskönyvünk megfelel - azt hiszem - az itteni Autobriefnek (nem biztos, hogy így hívják), ami viszont kell a honosításhoz és a későbbi eladáshoz. Ha esetleg lenne erről infód, azt megköszönném !
Szép napot !


1./ Erre több lehetöségük is van. Elöször is tegyük fel megállit a rendör. Papirok, tulajdonos, stb. Ezt jelzik a nyilvátartás félé, és felszólitanak hogy mutasd be a papirokat ekkor és ekkor. Ha nem (mondjuk azt mondod, hogy nincs már itt a kocsi) akkor ez okés is, de ha mégegy ellenörzébe belefutsz akkor bibi lesz, vagy ha karambolozol,s itt elég egy horpadás is.....! Ideiglenesen nem gond 1 évig. Ha a tartozkodásod pl. munkaszerzödésed, vagy hasonló dokumentum nem tartós, akkor nincs gond! Söt akkor hosszabbitható is (úgy tududom) az 1 év, de ez megint csak a hivataloktól függ!
:whistle:
(Itt ahol a lányom egyetemre járt, a a külföldi egyetemisták vettek mindig pár száz euróért valami roncsot, és azzal jártak de német rendszámmal.)

2./ Sajnos ezt nem tudom! Csak tippelni tudok. Ha a bankké a kocsi, akkor nem megy szerintem, mert a törzskönyv nélkül, csak a forgalmival, nem tudod németesiteni, de ITT eladni sem, ez tuti! Szerintem add el otthon és vegyél itt egy másikat! Ez igy eléggé nagy rizikó az egész, mert mi van a "meggyüri" itt valaki? Komplikált lesz a biztositással a dolog.....

:S
Mi ezt mindig úgy védtük ki, hogy a hitel nem a kocsira, hanem általánosan "árúvásárlásra" vettük fel. Ezzel a banknak semmi köze a kocsihoz és az összes papir nálunk volt mindig! Igaz, mi max 1/3-nyi árra vettünk fel annak idején hitelt és itt! A legrosszabb, ha a bank veszi a kocsit, mert akkor mindenhez a bank engedélye kell, hiszen az övék addig az autó, amig ki nem fizeted!
:)
(1990-ben vettünk itt egy audi 80-at. Vadi új volt és elöbb 3 év lizing volt
rajta, majd átvettük, s a maradékra igy volt hitelünk mert naivak voltunk.
Igaz 8 évig ment alattunk s olyan volt mint a doxa, de mindig ott lebegett
a fejünk felett (jó 5 évig), hogy nem a mienk az autó! 5 év után lett a mienk!
Nagy szivás volt, mert ez iszonyúan megdrágitotta a végére!
Hitelben ilyet s igy venni egy katasztrófa, de mi is azt a hibát követtük el, hogy
alacsony törlesztéssel csináltuk....... Mára már megtanultuk a dolgokat!)
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9839 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szio trosztg!

Én leirom a kőrülőttem levőket, 15 év ota itt dolgozik a páromnak egy lengyel férfi,. azota lengyel rendszám van rajta a kocsin, most éppen cserélt autot igaz Renaultot vett :blush: ő is és itt Németországban de haza vitte és ott rendszámozta, a kutya sem kérdezte meg tőlle, még miért igy csinálja pedig itt van lakása is.
És igy csinálnak tőbben is.
Alkatrészek kb egy árban vannak, van ami olcsobb van ami drága,szerelő drága :blush:
Én példám, én itt élek és nekem is eddig magyar rendszámos autom volt, mivel már szegény 10 éves korba lépett el akartam adni, de itt a sogoromnak Renaultos szalonja van és mondta ne vigyem haza ő átveszi az autot , igy csak a rendszámot vittem haza :silly:
És vettem másik kocsit otthon, pedig vehettem volna itt is, de mivel a forint magas és itt az árakat nézve és kb 2 héten keresztül néztem az árakat kb 3000 eurot sporoltam rajta. itt ugyanaz a kocsi 10-11 ezer euro otthon megvettem 6 650 ért átszámolva, sőt még a sogorom is vett egyett és még vesz mondta mert ,itt eladni tőbbért tudja, de gondolom ez átmeneti állapot :blush: a válság miatt.
Persze a tőrőtt autok még mindig olcsobbak itt.
És természetesen magyar rendszám maradt, a biztositásom 16800 ft- egy évre és ugye nem a legolcsobbat kell választani,de mostmár a Biztositok mivel EU lettünk belekalkulálják a külfőldi kockázatot, legalábbis nekem ezt mondták mikor megkőtőttem a biztositást kb 2 hete :blush:
Az adom kb 23 ezer ft-lessz
A párom és sogorom szerint itt talán ebben az árban az egyik kereket biztositanám itt :blush: :side:
És mivel én sürün járok haza, igy vizsgálhatják mikor kezdődik az egy év nem?????
Szerintem mindenki maga dőnti el saját tapasztalata alapján mit is szeretne meg mennyit fizetne ;)
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9841 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia Kema,

a rendszámváltást nem csináltam végig, csak egy ismerösöm mesélte, ezért elnézést kérek, ha pontatlanságot írok, más fórumtársak biztos ki tudnak javítani.
A legjobb, ha elöszöris megkeresed, hol van a közeletekben egy „Kfz-Zulassunsstelle“. Ök pontosan megmondják, mi a dolog menete és költségei.
Ùgy tudom, hogy használt külföldi autók német rendszámra váltásakor kötelezö egy új német müszaki vizsgát csináltatni, attöl függetlenül, hogy esetleg 3 hónapja müszakiztattad otthon. Azt nem fogadják el, csak a német müszaki szakértö hivatalos igazolását.

Utána jön az okmányok beszerzése, erröl pl ezen a müncheni oldalon olvashatsz:
www.muenchen.de/dienstleistungsfinder/muenchen/1064078/

Ùgy tudom, a magyar rendszámot otthon le kell adni és hozni kell egy igazolást, hogy ez megtörtént, amit itt a németeknek be kell mutatni. Àltalában a német „Kfz-Zulassungsstelle“-ben müködik biztosítási ügynök is, az egyszerüség kedvéért ott rögtön megkötheted a biztosításokat. Kell még adnod egy olyan beleegyezést is, hogy az adó összegét a német bankszámládról automatikusan leemelhessék

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!