Németországi munkaszerződés

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 1 hónapja #15697 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munkaszerződés

A munkaszerzödesek nemet nyelven vannak, olvasd el reszletesen ,lassan, meg az aprobetüket is.
Amit kernek az a szakmunkasbizonyitvany nemet nyelvü forditasa, referenclevelek, szemelyi iagzolvany.
Sok sikert.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38244 Írta: AF Recruiting
AF Recruiting válaszolt a következő témában: Németországi munkaszerződés

Kündigung, Krankenkasse, Bewerbung….már szó esett néhány témáról, most jöjjön egy kicsit tömörebb információ : Arbeitsvertrag – azaz munkaszerzödés

Mit is jelent ez a szó? Mit kell tartalmaznia a munkaszerzödésnek? Mikor kell megkapnom? Mik azok a kiegészitö megállapodások, kiegészitések? Lássuk!

Az itt következök nagy általánosságban minden munkaszerzödésre vonatkoznak, azonban nagyrészt az úgynevezet „Zeitarbeitsfirma“-k (munkaerö-kölcsönzök) munkaszerzödéseit próbálom kiemelni.

A legfontosabb mindenki számára, aki még tapasztalattal nem rendelkezik: függetlenül attól, hogy hol dolgozol a munkaszerzödésedet a közvetítö céggel kötöd. Ö lesz a munkaadód, az ö utasításait kell követni bármit is mondanak az aktuális munkahelyeden. Ö fizeti meg a járulékokat, ö csinál bérszámfejtést. Ha az aktuális munkahelyeden szólnak, hogy holnap nem kell jönni, de a céged mégis ki küld akkor ki kell menned. Ez nagyon fontos! Szabadságokat, elölegeket, fizetéssel kapcsolatos kérdéseket mindig a Zeitarbeitsfirma-val kell letisztáznod, és nem ott ahol dolgozol! Amennyiben az adott munkahelyeden beszélsz a cégedröl ezzel eleve titoktartást sértesz meg, ami miatt akár el is küldhetnek.

A munkaszerzödést rendszerint még a munkakezdést megelözöen írják alá. Vannak azonban speciális esetek, pl a munkavállaló még Magyarországon van, vasárnap este érkezik ki, de már hétfön munkába is kell állnia ( mert ugye hiába kérnek mindenkit, hogy jöjjön hamarabb, akkor is vasárnap este fog). Ebben az esetben faramuci a helyzet. Úgy gondolom, attól még a munkát el lehet kezdeni, de még aznap valahogyan meg kell oldani a szerzödés aláírását., heteket nem szabad szerzödés nélkül dolgozni. A szerzödésröl rendszerint mindenki kérhet elözetesen egy mintát, amit még otthon át nézhet.

A munkaszerzödés mindig német nyelven van! Lehet hozzá magyar ismertetö, de magyar nyelven német cégnél nem lehet kötni munkaszerzödést, bármennyire szeretném én is! Azonban gondolom ezt mindenki megérti miért van így.

A munkaszerzödésnek midig tartalmaznia kell a következöket:

- munkáltató adatai
- munkavállaló adatai
- munkakezdés idöpontja
- munkaszerzödés idötartama (határozott, határozatlan)
- munkakör megnevezése
- munkaidö megjelölése, túlórákra vontakozó rendelkezések
- fizetés megjelölése ( órabér , fix bér)
- munkabér kifizetésének idöpontja
- felmondásra vonatkozó szabályok, rendelkezések
- szabadsággal kapcsolatos adatok ( mennyi jár, hogy kell igényelni stb)
- egyéb juttatások, szabadságpénz, karácsonyi pénz
- fizetésletiltás-szabályozása ( ha ilyen kérés érkezik a munkáltatóhoz)
- felelösségi kör megnevezése ( ki és miért felel)
- károkozás esetére vonatkozó szabályok
- másodállás vállalásával kapcsolatos rendelkezések
- a szerzödés megváltoztatására irányuló szabályzás
- …és még sok mást is lehet, de ezek a legfontosabbak

A szerzödéshez még kapcsolódhatnak úgynevezett kiegészítö-szerzödések/megállapodások, pl: a szállás költsége ( ki fizeti, hogyan fizeti), esetleges kiküldetési díjak (Auslöse), valamit egyéb jegyzékek : átadott munkaruházat, szerszámok esetleges céges autó, megtartott munkavédelmi oktatás, etikai kódex-részletek, és hasonló finomságok. Ezek nem képezik az alap-munkaszerzödés részét, munkafeladatokként változhatnak, kiegészülhetnek.

Az alapigazság azonban mindig fent áll: minden módosítás csakis írásban fogadható el. A szóbeli megegyezés is csak írásban történt megerösítés esetén érvényes.

A munkaszerzödést azonban nem szabad csak úgy lobogtatni mindenki elött! Tudom, sokan azt hiszik a titoktartás-dolog mindig sok pénz megfizetése mellett válik valóra, de ez nem igaz! Van egy alaptörvény, mely már magában megtiltja, hogy a munkaszerzödésünket csak úgy megosszuk másokkal ( pl: barát , ismerös hátha tud segíteni). Kivételt képeznek ezek alól persze a hivatalok, ügyvédek, bíróság, rendörség. Èrdekes dolog azonban, hogy sok bérbeadó is szeretné ezt látni. Alapvetöen nincs joguk ehhez, de hát igen….enélkül sokszor nehéz lakást bérelni, de azt is meg lehet érteni, hogy mindenki szeretne megbizonyosodni arról, hogy megbízható embernek adja át a lakását. Szóval ezt mindenkinek magának kell eldönteni, azonban ha lehet ne engedjünk másolatot készíteni róla, nézze meg, legyen vele boldog és adja áta kulcsokat :D

Munkaszerzödésünkre mindig ügyeljünk , lehetöleg ne veszítsük el! Ha hivatalos helyekre megyünk ( pl adóhivatal, polgármesteri hivatal) mindig vigyük magunkkal! Bárki bármilyen egyéb törvényre hivatkozik elsösorban mindig a munkaszerzödés az érvényes. Amennyiben valaki a törvényt sértö pontot talál benne, azt jelentse ( feltéve ha jól ismeri a törvényt), azonban erre elég kevés az esély ( mármint, hogy törvénysértö dolog van benne, mivel azt tudom, hogy a törvényeket mindenki jól ismeri..)

Remélem sikerült megint sok rokonszenvet és ellenszenvet szereznem.Ha valamit kihagytam, szóljatok, ha hibáztam korrigáljatok, de a “hát ez nem jól tudod ecsém, ugyanis ez így van, mer én 3 diplomás vagyok” – jellegü kommenteket hát hogy is fogalmazzak “ ignorálom “ :) (“leszarni”-t akartam írni, de azt nem lehet :D )
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, landlord, halancs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38245 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkaszerződés

AF Recruiting írta: Remélem sikerült megint sok rokonszenvet és ellenszenvet szereznem.


Ellenszenvet? Miért is? Ezek a német törvények és ilyen a rendszer! Akinek nem tetszik valami az menjen haza!
Szerintem mindenkinek tisztában kell lennie azzal, hogy egy idegen országba kezdi újra az életet! Ehhez bizony nekünk KELL alkalmazkodni, s minden magyar virtust el kell felejteni! Talán egyet nem: ha valaki szorgalmas!
Na, ez és a lojalitás a munkaadóhoz meghozza előbb utóbb a gyümölcsét! Mi itteni öreg csókák tudjuk, hogy megéri a türelem és a kitartás!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: halancs, AF Recruiting

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38247 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkaszerződés

DECOTEXT írta:

AF Recruiting írta: Remélem sikerült megint sok rokonszenvet és ellenszenvet szereznem.


Ellenszenvet? Miért is?


Azt azért tudni kell, hogy AF Recruiting írásai a (balkáni, spam technikával és irreleváns userekkel felpumpált) facebook csoportokban publikálódnak (először). Írtam is neki, hogy nem értem miért pazarolja az energiáját szemétdombokon de a lényeg, hogy ezeket a hasznos információkat megosztja itt nálunk is! ;)
Szóval, az "ellenszenv" (értetlenkedés) ezekben a csoportokban "magától értetődő mert olyan felhasználói réteg a jellemző ami ilyen vagy olyan (okosban megszerzett facebook profilok által) módon felduzzasztott csoportokban jellemző.
Képzeld el amikor egy cca. 5000 (többnyire román illetve erdélyi magyar) ember ismerőse átnevezi magát "Segítünk munkát találni"-ra :laugh: és minden ismerősét 2 nap alatt hozzáadja a németországi munkalehetőségek szemétdombjához! Azért szemétdomb mert munkalehetőség (cca. 0,0001%) mellett ott aztán van minden! :chuckle:
Na, ilyen közönségtől mit várjon szegény???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38250 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Németországi munkaszerződés

@AF Recruiter
Igen a munkaszerzodesi titoktartast nagyon szigoruan veszik!! Sot meg attol is jobban. Ez legfokepp a non tariff szerzodesekre vonatkozik. Nekem is van egy zaradekom, hogy kemenyen perelheto vagyok barmilyen reszlet megosztasaert!
Kollegamtol akartam valamit kerdezni egyszer es lebaltazott, hogy egyetlen sorat se mutassam meg a szerzodesemnek:)

Egyebkent hol kapsz te negativ kritikakat, hogy mindig szabadkozol az irasaid vegen?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38251 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Németországi munkaszerződés

Ja es a lenyeg lemaradt:)
Lakas berleti szerzodeshez lehet kerni a cegek HR-tol egy igazolast a munkaviszony jellege (hatarozatlan) es keresetrol anelkul, hogy egyeb reszletek benne lennenek a munkaszerzodesbol. Legalabbis nalam ez mukodott.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!