Felmondási idő

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9054 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási idő

kisne írta: ...Itt a kőrnyékben a tapasztalatom szerint nem csőkkent hanem nőt a munkaidő...Üdv terézia

Teljesen két világról beszélünk! Te a termelési szektorról informáltál bennünket! Noha pl. a VW-nél is csökkent a szalagnál a munkaidő (néha pénteken sem dolgoznak illetve csak váltásban) 35 óra körüli munkahéttel "vannak megerőszakolva". Nálatok nem tudom miért ilyen drasztikus a helyzet, de a nejemmel mi, irodában dolgozunk, s nem fizikai munkakörünk van!
:unsure:

Valóban nekünk akkor szerencsénk lehet, mert ráadásul akkor megyünk és akkor jövünk amikor akarunk, a lényeg, hogy a mukánk meg legyen! Igaz, nejem gépészmérnök én meg grafikus vagyok! Biztos a munkánk révén van máshogy! A nejem idestova a 3. helyen van a 22 év alatt, de még sehol nem voltak hasonló problémái! Amikor 1990-ben még hegesztő voltam, nekem sem okozott gondot a túlóra. Mindent korrektül elszámoltak vagy kiadtak! Nem lehet, hogy neked van peched?
:whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9117 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Szio DECOTEX

Tudod mig én is az irodában ültem, akkor én is akkor mentem jőttem mikor csak akartam :woohoo: tudod irodisták megtehetik, akárhol ,nem fáraszto munka , és a főnők nem figyeli a teljesitményt :blush: állandoan.
Mondom te mázlista vagy .

És nem az én pechem :blush: mert ha végig olvasod a forumot itt mindenki a tul sok tulorára panaszkodik, :sick:
Háll istennek,a munkahelyemen most inkább kevés a vendég és nincs sok munka. igy ráérek utazgatni ;)
Üdv Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9133 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási idő

kisne írta: Tudod mig én is az irodában ültem, akkor én is akkor mentem jőttem mikor csak akartam , tudod irodisták megtehetik, akárhol , nem fáraszto munka , és a főnők nem figyeli a teljesitményt állandoan.Mondom te mázlista vagy ....Üdv Terézia

Na, azért nem igy van ám. Rövid ismertetö: a munkám abból áll, hogy X megrendelésre elkészitem a megfelelö grafikákat. Ez kiterjed a fotorealisztikus gépi részektöl a müszaki rajzig, mindenre. Néha powerpoint, flash animaciós ismertetöket is csinálunk, de a legtöbb az szerelési útmutató különbözö kütyükhöz. (Pl a kocidban levö kézikönyv is ilyen. A képek ehez tölünk vannak, ha a kocsid a VW csoporthoz tartozik: VW, Audi; Seat, Skoda, stb.) Minden képnek van egy "kategóriája" az az X idö, ami alatt MEG KELL csinálni. Tehát nagyon is fontos a teljesitmény, és van egy belsö rendszer ami gomnyomásra kimutatja a fönöknek, hogy hogyan állunk. (Effizienz, az az hatékonysági együttható.)

Ez a kategória úgy van megadva, hogy ha 100%os vagyok, akkor a cég semmit nem keres ezzel, az az, ezzel a képpel nullára futott ki. Nincs minusz, de nincs plusz sem! Ha 70%-os vagyok akkor 30% a cégprofit, ha 50%-ot használtam fel, akkor az X képen, 50% a haszna a cégnek! Egy projekt áll pl. 25-50 képböl, akkor mehet egy egy nehezebb illiusztráció akár 150%-ba is, ha a végén (össz!) 100% alatt vagyok, akkor minden okés! Nos, nekem azért van mázlim, (?) mert a nagy pofám ellenére, az éves átlagom már több mint 10 éve 60%-70%, mig a kolegák sokkal lassubbak, söt volt aki soha nem hozta a szintet s el is küldték!!! Ez ugyan a béremben nem látszik meg, de azt csinálok amit akarok, a fö, hogy a munkám meglegyen!! Valóban különbözünk a munkahelyen, mert mig van egy két kolega, aki görcsöl, addig páran lazán vagyunk, s könnyen hozzuk a szintet! Ez azért nem szerencse csak.... Szóval az irodai munkánál is van sokszor stressz!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36957 Írta: dísnyí
dísnyí válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Sziasztok.
Segítséget kérnénk munkahely váltással kapcsolatban.
A jelenlegi munkahelyükön a szerződésünk azt írja elő, hogy az írásbeli felmondás csak és kizárólag az adott hónap 15. napjára, vagy a hónap utolsó napjára szólhat, és legalább 4 héttel előtte kell leadni.
A mai nap lett volna az utolsó lehetőség az augusztus 15-i dátumra való felmondásra, de az új munkaadó nem küldte meg az új szerződést időben, így abba a helyzetbe kerültünk, hogy amennyiben szabályszerű felmondással akarjuk megszüntetni a jelenlegi munkaviszonyt, azt csak aug31-i dátumra tudjuk beadni. Viszont kérdéses, hogy az új munkaadó várni fog e még további 1,5 hónapot ránk.

Van e kockázata annak, hogy a szept. 1-jétől érvényes, aláírt munkaszerződést az új munkaadó valamilyen okra hivatkozva egyoldalúan felmondja, miközben már a régi munkahelyen is beadtuk a felmondást?

Ha volt már valaki hasonló helyzetben vagy tud infót más módon történő szabályszerű felmondásról, amivel minnél előbb meg tudnánk oldani a munkahelyváltást, az légyszíves segítsen.

Valóban visszatarthat 1 havi bért a munkaadó, ha pl csak 1 nappal is elcsúszik a felmondás beadása?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Fliesenleger
  • Fliesenleger profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • das was du tust macht dich zu dem was du bist
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36964 Írta: Fliesenleger
Fliesenleger válaszolt a következő témában: Felmondási idő

dísnyí írta: Sziasztok.
Segítséget kérnénk munkahely váltással kapcsolatban.
A jelenlegi munkahelyükön a szerződésünk azt írja elő, hogy az írásbeli felmondás csak és kizárólag az adott hónap 15. napjára, vagy a hónap utolsó napjára szólhat, és legalább 4 héttel előtte kell leadni.
A mai nap lett volna az utolsó lehetőség az augusztus 15-i dátumra való felmondásra, de az új munkaadó nem küldte meg az új szerződést időben, így abba a helyzetbe kerültünk, hogy amennyiben szabályszerű felmondással akarjuk megszüntetni a jelenlegi munkaviszonyt, azt csak aug31-i dátumra tudjuk beadni. Viszont kérdéses, hogy az új munkaadó várni fog e még további 1,5 hónapot ránk.

Van e kockázata annak, hogy a szept. 1-jétől érvényes, aláírt munkaszerződést az új munkaadó valamilyen okra hivatkozva egyoldalúan felmondja, miközben már a régi munkahelyen is beadtuk a felmondást?

Ha volt már valaki hasonló helyzetben vagy tud infót más módon történő szabályszerű felmondásról, amivel minnél előbb meg tudnánk oldani a munkahelyváltást, az légyszíves segítsen.

Valóban visszatarthat 1 havi bért a munkaadó, ha pl csak 1 nappal is elcsúszik a felmondás beadása?


Szia!

A szerzödesedben benne kell lennie mennyit tarthat vissza a munkaltato "nem szabalyos felmondas" eseten... (ez lehet egy nap keses miatt is akar) A helyedben elolvasnam együtt a leendö munkaadoval a szerzödest (a regit) es ha neki annyira fontos hogy mielöbb felvedd a munkat, akkor beszelj vele. Hatha kifizeti a szabalytalan felmondas miatt felmerülö költseget... Nem eppen etikus es nem is teljesen szabalyos,de... En inkabb tartanam magam a szerz-ben foglaltakhoz.
Hogy az uj szerzödest felmondhatja e a leendö munkaado ilyen egyszerüen? Nem hinnem, de biztos nem vagyok benne. Ha velem ilyet csinalna tuti ügyvedhez fordulnek. Viszont mint minden valtas, a munkahelyvaltas is eredmenyezhet 1-2 pofáraesést. Riziko mindenben van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja #36993 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási idő

dísnyí írta: Van e kockázata annak, hogy a szept. 1-jétől érvényes, aláírt munkaszerződést az új munkaadó valamilyen okra hivatkozva egyoldalúan felmondja, miközben már a régi munkahelyen is beadtuk a felmondást?

Visszakérdezek!
Mit gondolnál arról a munkavégzöröl, aki az elözö munkahelyén KILÉPETT? Mennyire biznál meg valakiben aki egyszerüen, ott hagyja a volt munkahelyét egy jobb reményében? Esetedben nektek a törvényes felmondási idöben kellett volna felmondanotok, hogy a rizikó nálatok legyen ne a munkaadónál! (Legfeljebb 1 hónapig nincs munkahely.) Most igy szivjátok a "hosszúcicit", mert a régiröl becsületesen nem tudtok elöbb eljönni, az új helyet meg igy nem tudjátok elfoglalni! A mostani munkahely valószinü az elszámolások miatt kötött ki ilyet. (Nálunk is igy van, de lehet tárgyalni s megtehetik, hogy elenged a munkahely.)
Tanácsom, hogy ne mondjatok fel itt ahol most dolgoztok, csak a legális körülmények között. Ha az új helyeteken nagyon kelletek, akkor megvár a munkaadó és értékelni fogja, hogy törvénytisztelök vagytok! Ha nem vár (s nem hajlandó a szerzödést módositani) akkor nem is érte volna meg elmenni....... Értesitsétek irásban, hogy csúszik az érkezésetek! Ott nem buktok semmit, de itt sokat veszthettek!

Tudod, nehogy a végén a két szék között, valahol a pad alá kerüljetek......

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!