Felmondási idő

Több
9 éve 8 hónapja #37088 Írta: nortor
nortor válaszolt a következő témában: Felmondási idő

sziasztok!
Másfél év után úgy néz ki fel fog mondani nekem a cég, legalább is a főnököm részegen ezt mondta.
Lázasan gyakorlatilag hánytam am unkahelyemen mikor a főnököm hazaküldött, majd rá két napra mikor megtudta, hogy jövő héten már jövök, közölte kollégáimmal, hogy kirúg (vagyis 3 nap táppénzen vagyok amit ugye nem a krankenkasse fizet, hanem ő). Ez nem is lényeges, nem ezen akarok lovagolni, bajor régióban lakok, ilyen munkát valószínűleg fogok találni (nem roszak a végzettségeim se).
Kérdésem a következő: Mennyi idő a felmondási idő? Tehát, ha holnapi nap a főnököm felbontja a szerződésem meddig vagyok köteles maradni? Van ilyen?
Munkanélküli segélyre jogosult vagyok-e még nem találok mást? Ez mennyi pénzt jelent nagyságrendileg havonta?
Munkanélküli járulékból vonnak pénzt a krankenkasse-ra (fordulhatok orvoshoz)?
Eléggé tanácstalan vagyok, mert életemben nem voltam még hasonló helyzetben még otthon se.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37096 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási idő

nortor írta: Másfél év után úgy néz ki fel fog mondani nekem a cég, legalább is a főnököm részegen ezt mondta.

A fönök volt reszeg vagy Te, amikor ezt mondta? Ugyan ez a lényegen nem válatoztat de azért igy eléggé szépséghibás a dolog, mert ha Te voltál részeg, akkor az nyomós indok!

Mennyi idő a felmondási idő? Tehát, ha holnapi nap a főnököm felbontja a szerződésem meddig vagyok köteles maradni? Van ilyen?

Ez sok mindentöl függhet de föleg a szerödésedtöl. 1,5 év az nem sok idö, talán 4 hét lehet.

Munkanélküli segélyre jogosult vagyok-e még nem találok mást? Ez mennyi pénzt jelent nagyságrendileg havonta?

Jogosult vagy de nem addig ameddig nem találsz munkát hanem sokkal kevesebb ideig.
Itt kiszámolhatsz mindent:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kb a nettó béred 60%-a fog majd járni.
Ezen a linken meg pontosan kiszámolhatod, hogy Te mennyi ideig fogod ezt kapni:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Munkanélküli járulékból vonnak pénzt a krankenkasse-ra (fordulhatok orvoshoz)?

Természetesen. A munkanéküliség is munkaviszonynak számit, s beleszámit a nyugdijba. Orvoshoz is éppen úgy mehetsz mintha dolgoznál, mert biztosított vagy! Sőt. Szabadságot is kérhetsz, s ez alatt akár Németországot is elhagyhatod ha bejelentetted.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37097 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Kedves Notor!
A nejem megnézte neked. Ha esetedben minden legális volt (szerzödes, stb) akkor nálad a felmondási törvényes idő 4 hét (ha nincs más a szerösésedben) és 8 hónapig fogsz munkanélkülit kapni ami a nettód 60% lesz. Ettöl lehet minimális eltérés, ha valamilyen eltéres van a napok körül, pl. hogy nem az adott hónap 15.-ig mondanak fel hanem máshogy.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37103 Írta: nortor
nortor válaszolt a következő témában: Felmondási idő

Nagyon szépen köszönöm a választ, természetesen nem én voltam részeg, hanem a főnököm.
Eléggé gyakori állapot ez nála, de ugye amikor kijöttem dolgozni ő rögtön adott lehetőséget, úgy, hogy a hiányos németem se zavarta (az angolom haladó szintű viszont) és nem is fizetett rosszul.
Kedves DECOTEXT!

Minden be volt jelentve teljesen korrekt módon, csak ugye ez egy kis cég és a főnök a stresszt vedeléssel oldja. Ez egy ideig elnézhető volt és mindig lojális voltam, de most, ha nem rúg ki már akkor is új lehetőségek után nézek (nyilván felmondani nem szeretnék amíg nincs más).

Egy kicsit megnyugodtam ennek hírén. Nem szeretnék segélyen élni hiába jár is, mert csak elfelejtek németül és amúgy se vagyok egy tétlenkedő típus, de ha egy-két hónapig nem találok cncs vagy gépész technikusi állást akkor se szeretnék éhen halni (nyilván más is jöhet, de elsőként ez a cél).

További szép estét!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja #37110 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási idő

nortor írta: Egy kicsit megnyugodtam ennek hírén. Nem szeretnék segélyen élni hiába jár is, mert csak elfelejtek németül és amúgy se vagyok egy tétlenkedő típus, de ha egy-két hónapig nem találok cncs vagy gépész technikusi állást akkor se szeretnék éhen halni (nyilván más is jöhet, de elsőként ez a cél)!

Kedves Nortor!
CNC-re illetve a gépeszi végzettségeddel jók az esélyid. Ne ijedj meg nagy cégektöl sem s pályázz minden hova. (BNW, MERCI, VW, stb) Ne ragadj le a környéken. Pályázz országosan nagyobb ipari területeken is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!