bribug esélyei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #37023 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: bribug esélyei

Kedves Bribug!
Ügyelj arra, hogy a "párod" a férjed legyen! Ennek nézz feltételenül utána, mert az élettérsi kapcsolat Németországban NEM SZÁMIT semminek, igy a gyereknek és neked is külön kell biztositás és minden. Külön személyeknek számitotok, mindegy, hogy ki kenek az apja, s a barátnője!! Ha azonban ez rendezve akkor a férjed jogán, a gyermekeid is biztositva vannak még akkor is ha nem ö az apuka!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37024 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: bribug esélyei

bribug írta: A kérdésem az lenne,hogy a kicsi szeptember végén tölti be a 6 évét,itthon most nagycsoportos ovis lenne,de mi a helyzet Németországban? ott iskolába kell íratnom?


Azok a gyerekek, akik szeptemberben töltik a 6. életévüket, még éppen iskolakötelesek itt, az októberiek már nem.
Azt, hogy vissza lehet-e esetleg tartani még egy évet, nektek kellene megérdeklődnötök, ha nem akarjátok még iskolába adni, de állítólag nem egyszerű elintézni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bribug

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37036 Írta: bribug
bribug válaszolt a következő témában: bribug esélyei

A párom nem a férjem,neki privát biztosítása van,a kicsi nem lesz biztosított,általa? ha nekem 8 órás munkám lesz,akkor viszont mindketten ,a kislány és én is biztosítottak leszünk,,,ugye ?!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37037 Írta: bribug
bribug válaszolt a következő témában: bribug esélyei

A kislány szeptember 23-án tölti a 6. évét...utána fogunk érdeklődni,augusztusban is megyünk 2 hétre,próbálok majd minden szükséges infót begyűjteni ezzel kapcsolatosan is,hogy ne akkor érjen meglepetés amikor kiköltöztünk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja #37040 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: bribug esélyei

bribug írta: A párom nem a férjem,neki privát biztosítása van,a kicsi nem lesz biztosított,általa? ha nekem 8 órás munkám lesz,akkor viszont mindketten ,a kislány és én is biztosítottak leszünk,,,ugye ?!

Senki nem lesz a barátod által biztositva! Ha a gyermek az övé és ö a gyámja is akkor viszont igen! Lehet hogy erre elég egy apasági nyilatkozat. (Ezt nyomozd ki mert nem tudom!) Ha neked bármilyen munkád lesz akkor az összes gyermeked biztositott lesz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bribug

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37041 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: bribug esélyei

bribug írta: A párom nem a férjem,neki privát biztosítása van,a kicsi nem lesz biztosított,általa? ha nekem 8 órás munkám lesz,akkor viszont mindketten ,a kislány és én is biztosítottak leszünk,,,ugye ?!


Csak úgy lesz biztosított a kicsi, ha a párod fizet utána. Privát biztosítás esetén sajnos a feleség és a gyermek után is külön kell fizetni.
Viszont ha te elmész dolgozni, és állami biztosításban leszel, akkor a gyerkőc lehet veled biztosított. Nem fontos teljes munkaidőben dolgozni hozzá, lehet részmunkaidő is, de a minijob nem elég.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bribug

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!