Óvodába beíratás

Több
12 éve 3 hónapja #13522 Írta: mozgatomi
mozgatomi válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Sziasztok!

Én már fél éve kintvagyok, szeretném a családot is kihozni.Két kicsi van, a lány 5 éves, a fiú 4 lesz.Kérdésem a következő:a kisfiú enyhe foku autista(orvosi papírral).Van neki külön,speciális óvoda,vagy ha nincs, akkor valamilyen támogatás az otthonmaradó szülőnek?

mozgatomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13561 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia Mozgatomi,

Vannak un. “Integrationskindergarten” nevü óvodák, ahová sérült és egészséges gyerekek járnak vegyesen, de mindig van itt speciálisan képzett gyógypedagógus, szociális munkás, szakosodott óvóvnéni, aki külön ért ezeknek a gyerekeknek a speciális neveléséhez, fejlesztéséhez is. Ès persze az egy gyerekre jutó pedagógus sokkal több mint a szokásos óvodában.
Utána kellene nézned, hogy a környéketeken van-e ilyen.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mozgatomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13597 Írta: pannaanyuja
pannaanyuja válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Németországban óvodás gyerekek anyukáinak a segítségét kérném. Tudom hogy több féle ovi van. Speciális problémám van és nem vagyok ott hogy én menjek be az óvodákba érdeklődni. Ha megtenné nekem néhány anyuka hogy helyettem megkérdezi az oviban, amikor viszi a kicsit, nagyot segítene nekem. Lenne egy általános képem arról, mit is vállalnak az ottani ovik.

A kérdés: Ha ételallergiás a gyerek, fel veszik e az oviba? Tudnak e neki ellátást ( Étel) biztosítani, vagy van arra lehetőség, hogy a szülő vigyen neki ebédet (reggelit, uzsonnát) ?
Kell e orvosi igazolás arról hogy a gyerek beteg? Ha kell akkor jó e a magyar esetleg lefordítva, vagy kell ottani orvosi papír?

Már kérdeztem itt a fórumon és kaptam is választ, de nem ennyire pontosat, csak találgatunk hogy akkor hogy is van ez ott.

Elmesélem hogy van itt: Itthon a szülő vihet be ételt a beteg gyereknek, mert az én lányom több mindenre allergiás, és azt már nem tudja vállalni a beszállító konyha. Ez nekünk jó is így. Az ANTSZ amikor megy ellenőrizni akkor kéri az orvosi igazolást ( Nem egyszerű igazolás ) hogy az a gyerek miért eszik mást és miért van idegen étel a konyhában ill. a hűtőben. Ez is rendben van.
Nekünk nem megoldás hogy felírják a falra hogy mit nem ehet a gyerek és azt nem adják neki, mert akkor semmit nem ehetne az itteni menüből. Ezt azért írom, mert van aki mondta így van abban az oviban amiről ő tud. De nekünk az nem megoldás.
Köszönöm a segítséget előre is: Gabi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13622 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Pannanyuja tul sok problémát csinálsz magadnak.
Hidd el, minden oviban, ha egésznaposra van a gyerek, kaphat diétásat is, a gyógyszert is beadják és törödnek vele. (félnaposban magávalhozott reggelit eszik, ebéd nincs)
Ha ez neked nem elég, (vannak veganerek meg egyéb különlegességek is) vihetsz be neki kaját. Minden ovinak van konyhája, hütövel - mikrohullámuval. Azt azért ne várd el, hogy a dadus odaáll fél órát fözni.
Más neked ezt nem fogja tudni lerendezni. Neked kell gyerekestül megjelenni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pannaanyuja

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13667 Írta: pannaanyuja
pannaanyuja válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Köszönöm a gyors választ meg a másik fórumban is válaszoltál, azt is köszi. Nem tudom, lehet tényleg túl bonyolítom, de kaptam már olyan választ is , hogy lehet ilyen problémával fel sem veszik oviba. Ha tudnád mennyi gond volt ez itthon...hónapokig húzódik minden évben a tortúra, valahányszor újra ( Évente ) új papír kell. Nekem meg a biztosítás miatt is jól körbe kell ezt járnom. Azért most próbálok minden információt megszerezni, mert ha kint leszek rosszul fog esni amikor valamiért mégis haza kell utazni, mert bár elintézhettük volna, nem tudtunk róla időben. Most már azért formálódik a kép és ehhez nagyban hozzájárul a fórumozás. Hivatalos formában ezeket nagyon nehéz megtudni.
Ma felhívtam az OEP-et. Körbekapcsolós a rendszer 3x próbáltam csak kapcsolgatnak és visszatérsz mindig ugyan oda. Persze csak géppel beszélsz végig :S
Jó persze nem várom a dadustól hogy főzzön én nagyon jól és szívesen főzök. Nekünk az lenne a legjobb ha bevihetném az ételt. Itthon is így csináljuk. Ha jól értem azt mondod megoldható az ebédet is bevinni a német oviba. Csak kell hozzá igazolás, vagy elég ha azt mondom: szeretném ha ezt enné a gyerek, mert allergiás?
Jó éjszakát
Gabi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13681 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia....Már régebben írtam itt a mi ovinkkal kapcsolatban....Mi Heilbronnban( Böckingenben ) vagyunk és itt jár a fiam sz egyik oviba....Városi ovi de Waldorf ovi....Itt például nem kötelező ebédet fizetni neki és nagyon kevesen is csinálják mert elég drága..:A legtöbb gyerek kis hátizsákba viszi magával az innivalóját kis kulacsba és ételdolbozba a kis reggelijét ebédjét...Persze az ovibn van tea,víz rágcsi,gyümölcs ami ki van neki téve az asztalra és amikor megszomjaznak megéheznek akkor ehetnek-ihatnak....Én otthon hagyományos ovihoz szoktam és kicsit idegenkedve fogadtam ezt a dolgot de már lassan 1 éve járunk ide és meg kell mondjam nagyon jól működik....Van pl.olyan ovi is ahol helyben főznek úgy,hogy reggel megérdezik a gyerekektől mit szeretnének ebédelni és a többség dönt alapon (de azért mindenkinek jó legyen) megfőzik amit szeretnének és nem kell a kötelező menzát enni....Szóval itt azért sok sok olyan dolog van amire otthonról nem is gondoltam....:-)) Itt sok dologban rugalmasak és minden a gyerekekről szól és ez nagyon jó....Szóval először furcsa de én örülök,hogy ilyen helyre jár a gyerekem..És persze elmondom amit mindig szoktam,hogy ahány hely annyiféle ovi és én csak a mi környékünkben lévőről tuodok infót adni..Lehet más településeken is így működnek lehet nem ...Szóval érdemes az adott helyen ahová költöztök utánajárni mindennek..:Sok sikert!Üdv:Timi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992, pannaanyuja

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!