Német adóbevallás halasztása

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31170 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás halasztása

wondersen írta: De bizony függ a szerzödéstöl, mert ha Auslöse is van benne, illetve egyéb béren kivüli dolgok, így lehet elég korrekt fizetése, és azért azt hiszi az adott személy, hogy sok is jár neki vissza...holott a legtöbb adómentes juttatás.Az, hogy meg kinek mi ér meg mit, az mindig relatív.

Ne keverd össze!
Az adó magassága %-ban fizetendő béred után. Az "Auslőse" és egyéb ADÓMENTES juttatás (magad is írod!) nem adóköteles így ez nem is számit bele az adóalapba! A szerződésedtől nem függ az adód csak a jövedelmed! Ahogy írtam, csakis az adókategóriádtól függ, hogy mennyi adód fizetsz! Az adómentes juttatásoktól függ a havi jövedelmed s nem az adód! Az adómentesen kapott összegek a nettó (már adózott) fizetésedre jönnek rá, s ezzel együtt kapod a havi keresetedet! Ilyen juttatásokat paknak pl. a kamionosok!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31179 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Német adóbevallás halasztása

Kedves Decotext!

Pont ez az amiröl beszélek. Adott egy munkavállaló, akinek teszem fel 1800 nettója van, amiböl mondjuk 500 Auslöse. Mivel nyelvtudása hiányos így ö azt sem tudja, miböl tevödik össze a jövedelme.
Találkozik egy másik emberkével, akinek hasonló fizuja van, és ez a bácsi mondja, neki: csinálj adóbevallást mert én is ennyit keresek és a tavaly visszakaptam 1500-at.
Erre bemegy emberkénk a Lohnsteuerhilfe-hez, kifizet 100 Eurót, és jóesetben valamennyit visszakap. Erre kérdezi miért ennyi???

Szóval függ attól, hogy mi van szerzödésben, bár sokat ezt nem is olvassák el, csak kérdezik: mennyi nettóm marad??? Persze a béren kívüli juttatások mindig külön megállapodásban vannak, és abban igazad van, hogy nem képezik az alap - munkaszerzödés részét, és ez bármikor változtatható.
...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31181 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás halasztása

wondersen írta: Pont ez az amiröl beszélek. Adott egy munkavállaló, akinek teszem fel 1800 nettója van, amiböl mondjuk 500 Auslöse. Mivel nyelvtudása hiányos így ö azt sem tudja, miböl tevödik össze a jövedelme.
Ez lehetséeges, de ez nem befolyásolja az adó magasságát vagy mennyiségét eseteleg százalékát! Ez információhiány személyes butságból eredően! (Szerintem ugyanis lehet találni olyan kolegákat aki lefordít mindent, vagy a neten a google-trans-ba is be lehet pötyögni a dolgokat!)

Találkozik egy másik emberkével, akinek hasonló fizuja van, és ez a bácsi mondja, neki: csinálj adóbevallást mert én is ennyit keresek és a tavaly visszakaptam 1500-at. Erre bemegy emberkénk a Lohnsteuerhilfe-hez, kifizet 100 Eurót, és jóesetben valamennyit visszakap. Erre kérdezi miért ennyi???
Erre azt a vászat fogja kapni, hogy az "Aoslöse" nem adóköteles ezéer ő keveset fizetett be! A másik emberke akinek tisztán ennyi a nettója (Auslöse nélkül) annak bruttó jóval magasabb volt a fizetése, ezért többet is fizetett be! (
Jegyzem, szeretném ha közönéd velem, hogy az az "embereke" mit csinál, hogy ilyen magas a nettója??!)

Én ezért ajánlom mindenknek a 10 eurós KONZ adóprogramot, ami nagyon egyszerű, kézenfekvő s rengeteg magyarázatot ad.(+mindig az aktuális törvények vannak benne, amit nem biztos, hogy az adószakrtő ismer!

Szóval függ attól, hogy mi van szerzödésben, bár sokat ezt nem is olvassák el, csak kérdezik: mennyi nettóm marad?
Még egyszer (utoljára!) nem a szerződésedtől függ az adód, hanem az adócsoportodtól! Azonos bruttónál, azonos adócsoportnál mindenki azonos adót fizet! Az adómentes dolgokat ebbe NE KEVERD BELE!! A havi jövedelmed függhet az adómentes juttatásoktól, de nem az adód!!!

Persze a béren kívüli juttatások mindig külön megállapodásban vannak, és abban igazad van, hogy nem képezik az alap - munkaszerzödés részét, és ez bármikor változtatható.
Akkor sem adóköteles, ha a szerződésedben benne van! Nem feltétlenül külön megállapodás!


Nem kicsit kevered a fogalmakat! Van egy adócsoport, ami a családi állapottól (is) függ.Van egy bruttó kereset. Ebből a két elsőből lesz a nettó kereset! Van különböző adómentes juttatás, pl "Auslöse" ami erre a netóra jön rá! A X Pista elmegy az adószakértőhöz, akkor az a bruttó keresetével fog foglalkozni, s nem azzal, hogy mi van a bércetlid alján: "kifizetendő" 1800 euron, mert ebben nem csak a nettód van benne! Ezt kell megértened.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31183 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Német adóbevallás halasztása

Decotext!

Hmmm lássuk csak. Kint élö, saját német céggel rendelkezöként /nem mellékesen cégalapítással, munkaközvetítéssel, adótanácsadással foglalkozva/ hidd el, van fogalmam a dolgokról. Nekem nem kell elmagyarázd, mi az adócsoport, mi az Auslöse WMA, Fahrgeld etc etc. :)

Itt arról van szó, hogy attól, hogy valakinek sok a nettója, még nem biztos, hogy sok adót is fizet.
Idézet:
"Szóval függ attól, hogy mi van szerzödésben, bár sokat ezt nem is olvassák el, csak kérdezik: mennyi nettóm marad?

Még egyszer (utoljára!) nem a szerződésedtől függ az adód, hanem az adócsoportodtól! Azonos bruttónál, azonos adócsoportnál mindenki azonos adót fizet! Az adómentes dolgokat ebbe NE KEVERD BELE!! A havi jövedelmed függhet az adómentes juttatásoktól, de nem az adód!!! "

Ez a kettö most hogy függ össze ? :)

újfent idézet:
"Persze a béren kívüli juttatások mindig külön megállapodásban vannak, és abban igazad van, hogy nem képezik az alap - munkaszerzödés részét, és ez bármikor változtatható.

Akkor sem adóköteles, ha a szerződésedben benne van! Nem feltétlenül külön megállapodás! "
Ezek teljesen egyértelmü dolgok ezt tudjuk.

Szóval itt most senki sem arra volt kíváncsi, hogy te milyen tájékozott vagy :)
Ez nem jött össze :) Csak azt írtad le, amit már én is :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31190 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás halasztása

wondersen írta: Szóval itt most senki sem arra volt kíváncsi, hogy te milyen tájékozott vagy. Ez nem jött össze. Csak azt írtad le, amit már én is.

Csak röviden, s én ezt lezárom:
1./ Van egy bruttó fizetésed! (Nincs levonás, nincs adómentes pótlék!)
2./ Van egy nettó fizetésed! (Levonva a járulék, nincs pótlék!)
3./ Van egy havi jövedelmed! -Fizetendő-
(Levonva a járulék, + adómentes PÓTLÉKOK)


Ez a 3. pontban tehát, nem a nettó fizetésed hanem az az összeg, amit a munkaadó kifizet a számládra! (Pl. : ha más beosztásba kerülsz (iroda) akkor a pótlékok erre nem jönnek rá, de a fizetésed nem változik!) A nettó fizetésed a 2. pontban van! Remélem így most kezd derengeni! Részemről a dolog lezárva, nézz utána mert abszolult fogalomzavarban vagy!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!