Magyar cég németországi munkavállalás

Több
10 éve 8 hónapja #33032 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

Látom, te nem vagy tisztában az alapfogalmakkal. Azt írtam, tudom! hogy németben kell adónom (ez benne van a munkaszerződésemben), úgyhogy nyugodtan kezeld ezt Tényként. De inkább ne kezeld sehogy. Részemről nem vagyok kíváncsi a te véleményedre. Ha valaki Tényleg tud segíteni, az jó, de ha nem, akkor nem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33033 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

ancsa10 írta: Látom, te nem vagy tisztában az alapfogalmakkal. Azt írtam, tudom! hogy németben kell adónom (ez benne van a munkaszerződésemben), úgyhogy nyugodtan kezeld ezt Tényként.

Érdekes (törvényeket figyelmen kívűl hagyó) "szerződésed" lehet de minimum, hogy valami szuper okosságba csöppentél szerintem. Részemről lezártam a "vitát", az oldalon megtalálod, hogyan kell Németországban adózni, (Használd a keresőt!) az interneten pedig talán azt is, hogy mi annak a nyomtatványnak a neve/száma, aminek alapján "lesz@rom én itt fogok akkor is adót fizetni" és adózhatsz Németországban. ;) :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33034 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

ancsa10 írta: Sürgős segítséget szeretnék kérni. Mivel magyar cégnél kezdtem dolgozni Németországban, ezért az adómat nekem kell befizetni (minden mást levon és fizet a munkáltató).

Ez nem kis tévedés a részedről kedves Ancsa!!
Először is azt kellene tisztázni, hogy a magyar cégnek hol a központja, az az hol a könyvelés, hol van az adminsztráció, stb. Ez alapján fog eldőlni, hogy kiküldetésben vagy e (otthon adózol), vagy a cég Németországban van s itt adózol.
Másodszor, ha abból indulok ki, hogy itt a magyar cég, és alkalmazott vagy, akkor sem magad adózol, mert a járulékokat, s ebben az ADÓELŐLEGT is, a cég vonja, s fizeti be -igy van adószámod- Neked csak az adószámod alapján kell majd a következő év elején az adódat rendezni.
Hamradszor ha nem alkalmazott vagy, hanem mondjuk önálló bedolgozó (vállalkozó pl GbR-ben) akkor is van adószámod, s csak akkor kell majd magadnak (komplett) szintén a jövő év elején rendezned az adódat. Na, ebben a harmadik esetben jó, ha havonta valamit befizetsz (-nem kötelező-), hogy jövőre ne legyen sok amit ki kell perkálnod!!

Csakhogy nem tudom pontosan hogyan működk ez. Bemegyek az adóhivatalba és kérek egy számlaszámot ahová fizetnem kell, vagy vigyem a szerződést is és megmondják pontosan mennyit fizessek be havonta?Milyen papírok kellenek az adóosztályom megállapításához?

Mind fent a három lehetőség! Ha alkalmazott vagy, akkor már van adószámod, mert az előleget fizetik utánad. Szólj a munkaadónak, hogy mondja meg! Az adócsoport a családi állapotodtól függ. Az ehez szükséges papirok kellenek: házassági any.kiv., születési any. kiv. gyerekről. stb. s a munkaadó ezek alapján fogja az előleget vonni s befizetni.
Ha maszek vagy (vállalkozó) akkor előbb céget kell alapitanod, s ekkor valóban be kell menned egy adószámért az adóhatósághoz de ez postán is lehet intézni. Mindenképpen szükséges azonban egy lakcim és egy bankszámla előtte! A befizetés magassága az adócsoporttól s nem a keresetedtől függ! A 3. adócsoport a legjobb, s itt a legkevesebb az elvonás. A legrosszabb a 6. -pl.másodállás-, is nagy a bukta!

Vagy az adószám alapján azt már meg tudják állapítani?

Az adószám alapján semmit nem tudnak megállapitani! Ez csak olyan mint Mo.-a személyiszám volt. Ilyen számon fizeti be a munkaadó az adóelőleget utánad, s e szám alapján azonositanak be jövő év elején, amikor az adódat csinálod!** Ez csak egy regisztrációs szám! Az adóelőleget a munkaadó az adócsoprt alaján fizeti be! (1x egy évben lehet adócsoport változtatást kérni: pl. ha év közben megházasodtál vagy gyerek lett.

Ui:
A nagy gond az információ esetében, hogy csak ténytöredékeket adtál meg!
Rengeteg a variáció, így nem lehet konkrétan válszolni! A máskor valamit
kérdezel, akkor igyekezz minél több infót megadni!


** Erre vannak kiválló, s olcsó porgramok, 10 euróért!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33036 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

Deco!
Köszi, hogy próbálsz segíteni. Abban igazad van, hogy Adóelőleget kell minden hónapban fizetnem. De nem a munkáltató intézi, hanem nekem kell, és ebbe nem akarok belemenni, ez tény, fogadjátok el, hogy van ilyen, attól még hogy ti nem tudtok róla, erről nem is akartam több infót adni, mert ez nem kérdés. Nem az volt a kérdésem hogy nekem kell-e intézni, hanem hogy hogyan. Az azért segítség, hogy vigyem az anyakönyvi kivonatokat, és a lakcímigazolást, adószámom és bankszámlám már van. Ahogy én néztem, a 3. adócsoporban leszek, az adóbevallás majd jövőre lesz esedékes.
Köszi, hogy segítettél, remélem minden papírt viszek magammal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33044 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

Olyanról még tényleg nem hallottál, hogy magyar cég, hivatal Németország területén HELYI alkalmazottakat foglalkoztat? Gondolod hogy mindenhol csak kiküldöttek vannak? A "kisegítő" személyzet is? És nézz utánna jogszabályoknak, mert így a munkáltató a német jog szerint nem jogosult levonni és befizetni az adómat, csak a többi járulékot. Ez tuti, mert nem egy kis cégnél vagyok, erről én nem vitázom veled, nem is tartozik rád.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33046 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar cég németországi munkavállalás

ancsa10 írta: De nem a munkáltató intézi, hanem nekem kell, és ebbe nem akarok belemenni, ez tény, fogadjátok el, hogy van ilyen, attól még hogy ti nem tudtok róla, erről nem is akartam több infót adni, mert ez nem kérdés.

Ez bizony nagy kérdés, mert ha ezt magad intézed, akkor bizony vállalkozónak számitasz, s ez teljesen más elbirálás alá esik! Nem akarlak elszomoritani, de én 24 éve vagyok itt kint, s nem hiszem, hogy lenne más megoldás ha alkamazottként dolgozol! Ha erröl nem akarsz infót adni, azt viszont teljesen megértjük! Senki nem akarja nagydobra verni, ha feketén dolgozik..............
;)
Tanácsom: ügyelj a betegiztositásodra, hogy legyen! :wait:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!