Béren kívüli juttatások adózása

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33200 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Béren kívüli juttatások adózása

Athena1985 írta: Annyit röviden, hogy a mi helyzetünk adózást tekintve szép és nagy kihívás! Férjem a határ túloldalán dolgozik adatbázisfejlesztőként, én pedig könyvelőként állok alkalmazásban egy müncheni cégnél, jelenleg Elternzeit-omat töltöm...

Értem! Nem kicsit lepnek meg a hosszú lélegzetű expozék tőled, de így már értem! Tartalmilag meg sok mindent megmagyaráz.Én meg a melóból is tudok irogatni (sőt a szabi alatt Mo.-ról is)....
A férjednek szuper a melója, na ő meg soha nem lesz munaknélküli!
B)

Egyébként wow és köszönöm a személyes gif-et!

Ja, semmiség! Nem kell köszönni. Az ilyen 5 perc, ha az ember tudja, hogy hogyan kell.
Bárki elkészithetné egy 10 perces bemutatás után!


.....................Csak hecc volt, de én jól szórakoztam!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33208 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Béren kívüli juttatások adózása

Judit Nagy írta: Köszönöm. Bocs , de otthon sem nagyon ment ez a tema, - egyszer csinalta könyvelö, abban az evben hibas is lett a bevallasom, meg is büntettek...-es most meg ugy erzem, mintha kinait kellene, nemetül tanulni... Üdv.

Na, ezért csinálja az ember, 10 eurós programmal, a saját computerén. Nekünk sok sok éve centre pontosan passzol amit "kiköp", igaz, mi mindig a legújabb programmal (+aktuális update) csináljuk amiben útmutatás, tippek, segitség és az aktuális törvények is benne vannak! Persze más Ausztria, más Mo. és megint más No. Viszont németül azt tudni kell!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33212 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Béren kívüli juttatások adózása

Judit Nagy írta: Köszönöm, Athena meg azt megkerdezhetem a reagalasodra, kerdeskent, hogy akkor ezek szerint nem igenyelhetem vissza ado formajaban a 300€-s szallast, ha jol ertettem, , igy "csak 140 € -t


Komolytalan lenne tőlem bármit is írni erre hasracsapás szerűen, bérelszámolások (Lohnsteuerbescheinigung/Lohnzettel) , tartózkodásaid pontos időtartamának ismerete nélkül (az eddigiek alapján azt gondolom, hogy Ausztriában laktál túlnyomó részt).
Ha tényleg csak 1 hónapot dolgoztál Németországban és feltételezem, hogy egy hónapot töltöttél ott életvitel szerűen, akkor Ausztriában vagy elsősorban adóköteles (unbeschränkt Steuerpflichtig)... és ott kell az Arbeitnehmerveranlagung-ot kitöltened. Németben ugye ennek megfelelője az Einkommensteuererklärung. Fontos, hogy igazolásként kérd el mindkét ország munkáltatójától, ha még nem kaptad meg a kinyomtatott változatát az elektronische Lohnsteuerbescheinigung-nak, illetve Ausztriában a tárgy év Lohnzettel-jét.
Még valami... Ausztriában, ha regisztrálsz a Finanzonline-on (illetékes osztrák FA-nál kérvényezheted a regisztrációt):
finanzonline.bmf.gv.at/fon/
Láthatod, hogy munkáltatód milyen bejentéseket tett a FA felé, indíthatsz és leadhatsz elektronikusan bevallásokat, illetve fogadhatod a FA leveleit (Bescheid-ok).
A lakóhelyed szerinti illetékes Finanzamt szívesen segít neked, ha bemész és felvázolod a múlt évedet... Minden évben adnak ki egy adózási kisokost, érdemes abba is belelapoznod!
Sok sikert a bevallásokhoz! Remélem sikerül az útvesztőket kikerülnöd és hamar a végére érsz!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Judagy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33279 Írta: Judagy
Judagy válaszolt a következő témában: Béren kívüli juttatások adózása

Köszönöm Athena, gyakorlatilag megoldva a kerdes, tenyleg par papir, de azt hiszem ertem a lenyeget. Mivel atvertek,(tulorakkal), vacakolhatok a bevallassal, hatha visszakapok vmit. Minden jot kivanok, megegyszer köszönöm a hasznos tippeket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!