Umzugskosten - Költözési költségek

Több
10 éve 1 hónapja #35631 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Köszi én is így gondoltam, mert elolvastam a program által irt szöveget (már kellően jól tudok németül szerencsére) és én nem láttam sehol sem olyan részt, ahova bepasszírozhattuk volna a bútort, csak meglepett hogy pár embernek (nem vállalkozó!!!) sikerült mégis. Illetve autóvásárlásnál és költségeinél is vannak számomra meglepetések, hogy mennyi mindent el lehet számolni, ezért bizonytalanodtam el hogy most mit lehet-mit nem .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35632 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Kedves diablonia!

Sajnos kifutottatok az időből. A költözés évében elszámolhattátok volna a bútorokat, mint notwendige Einrichtung, ha kettős háztartásvezetés jött létre, de csak a tárgyévben, mikor a költözés/kettős háztartás létrejött. A költözést egyébként ún. Umzugspauschale (általány) lehet elszámolni adókedvezményként a költözés évében. Leadtátok 2012-re már a bevallást? Ha nem, igénybe vehetitek a Pauschal-t!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, diablonia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35633 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Olvasgattam tovább a hozzászólásokat és úgy döntöttem, akkor idézek is a hitelesség kedvéért.
Egy kis kitérő: Az ALG II vitába ne menjünk bele, mert idézgetnem kéne a Freizügigkeitsgesetz-et és nem tartozna a témához!

Szóval vissza bútorokhoz. Valóban leírhatóak a foglalkoztatás helyéhez közeli második ingatlan (Zweitwohnung) berendezéséhez szükséges tárgyak (az amortizációt figyelembevéve):

"Sonstige Kosten

Einrichtung
Neben den Kosten für die Anmietung der beruflichen Zweitwohnung bzw. der vergleichbaren Kosten für eine im Eigentum des Arbeitnehmers stehende Wohnung können auch die notwendigen Kosten für die Einrichtung der Zweitwohnung am Arbeitsort berücksichtigt werden. Unter der Voraussetzung, dass die Aufwendungen der Höhe und dem Grunde nach angemessen sind, gehören dazu die Kosten für Einrichtungsgegenständen und sonstigen Hausrat, die benötigt werden, um einen Haushalt führen zu können. Berücksichtigungsfähig sind danach:
Bett,
Bettwäsche,
Schränke,
Tische,
Stühle und andere Sitzmöbel,
Kücheneinrichtung,
Vorhänge,
Gardinen
einfache Bodenbeläge,
Geschirr,
Töpfe, Pfannen,
Besteck,
Lampen,
Staubsauger,
Putzgeräte,
Fernseh- und Rundfunkgeräte
(streitig: FG Saarland, 29.08.2001 - 1 K 120/00 und FG Köln, 05.02.1992 - 4 K 5056/87, EFG 1993, 144, )
Nicht zu berücksichtigen dürften dagegen ausgesprochen teuere Möbel, Einrichtungsgegenstände, Teppiche und Unterhaltungselektronik sein (vgl. die o.g. Urteile)"

A link hozzá:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Egyébként pont ma olvasgattam az NWB Verlag (jogi szakkönyvekkel és lapokkal foglalkozó kiadó) ehhez kapcsolódó cikkét!

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
szóval a forrásaim hitelesek:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35635 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Igen, rengeteg dolgot el lehet számolni, de csak a logika határain belül és mindenek előtt egy fontos "Faustregel" betartásával: Munkával, annak létesítésével és megtartásával összefüggésbe hozható költségeket!
Sokan gondolják úgy, hogy bármilyen dolgot be lehet nyomni és költségként elszámolni, azonban rengeteg dolog tartozik a privát életvitelhez, amire természetesen az adóhivatal is rázni fogja a fejét. Az adóprogramon keresztül lehet okosodni, de hidd el, az optimális adóvisszatérítéshez szükséges az SZJA törvény ismerete (Einkommensteuergesetz).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35636 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Oh, lassan csak kiderül , hogy mégsem kérdeztem hülyeséget és a szomszéd is jól tudta. Csak neki mákja volt, mert mi ezeket amugy is 2013-ban vettük, a költözés meg 2011-ben volt.Tehát ez már gondolom nem számít annak. Köszönöm még egyszer a választ, így már tudjuk hogy mikor mit gyűjtsünk majd :D
Ja hátha másnak viszont jól jön az info, legjobb tudomásom szerint 5 évre visszamenőleg lehet módosítani a bevalláson. (ezt is többen űzik körülöttem)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35637 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Umzugskosten - Költözési költségek

Kettős háztartásvezetés esetén tényleg el lehet számolni a bútorokat. A tévével kapcsolatban azt olvastam, hogy nem igazán szokták elfogadni.

Viszont ha kettős háztartásvezetés van, akkor az Umzugskostenpauschale-t nem fogadják el, csak a számlával alátámasztott költséget a költözéssel kapcsolatban. A Pauschale-t csak akkor lehet elszámolni, ha nincs kettős háztartásvezetés.

A költözésnél nem mindegy, hogy honnan hova és miért történik, mert beruflich veranlasst-nak kell lennie, ahhoz, hogy elszámolható legyen, aminek megvannak a maga feltételei!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!