Költségtérítés adózása

  • Leonidas
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 11 hónapja #36428 Írta: Leonidas
Leonidas válaszolt a következő témában: Költségtérítés adózása

a havi fizetései papíromon rajta van, általában 120€/hó
Nyilván amikor ünnep vagy szabadság volt akkor kevesebb!
Belinkelem szívesen ide is, ha lehet, csak a személyes adatokat kiretusálom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36429 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Költségtérítés adózása

Felesleges. Elhisszük. ;)
Athena amúgy már válaszolt itt: Költségtérítés adózása
és mindegy hol van feltüntetve, ahogy DCR is írta már és természetesen az adótanácsadód is jól mondta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36435 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Költségtérítés adózása

Én úgy tudom, hogy tavaly még el lehetett számolni az oda-vissza utat Zeitarbeiterként. Éppen 2014-től változott meg a törvény, és mostantól már Zeitarbeitban is csak egy utat lehet elszámolni, ha egy céghez vagy egész évben kiküldve, de ez majd a jövő évi adóbevallást érinti csak.
Itt van pl. egy cikk a témáról:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36437 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Költségtérítés adózása

Ez így igaz, ha a Leiharbeitnehmer szerződés szerint nem egy konkrét céghez van kiközvetítve. (mint írtam is korábban)

Felcsaptam biztonságképpen a könyvemet is: Anhang 25 II Lohnsteuerhandbuch 2013, de nem találom online a szöveget hozzá.:(

Bemásolom manuálisan:
Amtliches Lohnsteuerhandbuch 2013 Anhang 25, II:

"Regelmäßige Arbeitsstätte in einer außerbetrieblichen Einrichtung

Etwas anderes gilt, wenn ein Arbeitnehmer von einem Arbeitnehmerverleiher (Arbeitgeber) für die geasamte Dauer seines Arbeitsverhältnisses zum Verleiher
- dem Entleiher (zur Tätigkeit in dessen betrieblicher Einrichtung) überlassen oder
- mit dem Ziel der späteren Anstellung beim Entleiher (Kunden) eingestellt wird."

Szóval a Zeitarbeit keretein belül végzett munka a cégeknél tipikusan "keine regelmäßige Tätigkeitsstätte", ami alapján eldől, hogy oda-vissza (gefahrene Km) vagy vagy csak oda (Entfernungskilometer) lehet elszámolni az útiköltségeket. Ha a szerződésben nincs kikötve, hogy a kiközvetíés csak egy konkrét céghez történik, akkor igazat adok, el lehet számolni a "gefahrene Kilometer"-t. Akkor is, ha aztán a cég átveszi a dolgozót...
A Finanzgericht ezt a kérdést döntéseiben nyitva hagyta, de 2014-gyel lezárul az ügy, mert módosultak a Reisekosten-re vonatkozó jogszabályok, pontosabban a fogalmakat tisztázták újra: erste Tätigkeitsstätte statt regelmäßige Tätigeitsstätte.

Végre találtam egy jó oldalt példákkal is.:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

A 3-as Beispiel az ide vonatkozó példa...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36438 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Költségtérítés adózása

Akkor a Leiharbeitsfirma-val kötött munkaszerződését kell megnéznie, hogy benne van-e a konkrét cég neve, ill. hogy határozott idejű-e.

Mindenesetre én biztos megkérdezném a Leiharbeitsfirma-t is, hogy miért fizették ki az oda-vissza utat, nekik tudniuk kell(ene), hogy mi jár a munkavállalónak és mi nem.

Akiket én ismerek, azok el tudták számolni az oda-vissza utat eddig, pedig több évig ugyanahhoz a céghez voltak kiközvetítve. Ezek szerint akkor a munkaszerződés volt eddig a döntő.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!