Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24049 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Haga78 írta: Köszönöm a segítséget.A Követségről,már tegnap megkerestek.A születési anyakönyvi kivonata nála van.Biztosítása volt,a főnöke hétfőn hív,akkor tudom meg,hogy milyen.A cég Melwik GMBH.Be volt jelentve.Amíg a rendőrségi eljárás nem zárul le,addig senki nem lép sehova.

Na, ez legalább egy jó hir, ebben a tragédiában! Mots már csak azt kéne tudni, hogy a kiadott munka, egy "rendelt"munka volt, vagy feketén ment a cég részéről! Mindenképpen azonban valakit nagyon meg fognak monyozni, mert valakit felelőssé fognak tenni az elégtelen biztositás (támfal hiánya*) miatt! A helyzet viszont az estedben, ha a "párod" nem volt a férjed, akkor bizony semmire nem számíthatsz! Az élettársi viszony itt nem érvényes! Így semmilyen nyugdijra, vagy kártérítésre nem számíthatsz! Ha viszont az elhunyt, a férjed volt, akkor feltétlenül fogadj fel egy ügyvédet, mert a cég akkor is felelős, ha esetleg a halál oka súlyos gondatlanásg volt a munkavállaló részéről! ( Ügyelj arra, hogy ha a munkaadó cégtől valaki megkeres, SEMMIT NE IRJ ALÁ ügyvéd nélkül! Ne fogadj el semmit, akkor sem ha csábító!)**

* Anyagi okokból a támfalat gyakran megtakarítják kisebb épitkezéseknél, de megfelelő statikai biztosítás nélkül nem szabadna ilyen mély gödörben tartózkodni! Pláne, hogy valószínű nem is volt túl széles, csak mély!

** Gyakran tesz felelős cég egy gyors ajánlatot (pénzösszeggel), hogy elkerüljék a nagyobb összegű krátérítést! Sajnos ilyen volt 1965-ben édesapám halálakor is. A cég azonnal megjelent anyukámnál, fizették a temetést, kifizették a totálkáros motort, stb. Anyukám naivan aláírt egy "nem tartozunk semmivel" cetlit és annyi! Soha egy büdös vasat nem kapott a továbbiakban, pedig a cég teherautója 100%-ban hibás volt és hosszú évekig kellett volna tartásdijat fizetniük!!


Ez a felismerés sajnos túl késön jött anyukámnál!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24052 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

En nem tudom, hogy a befufsgenossenschafttal nem kell-efelvenni a kapcsolatot. En csak annyit tudok, hogyha ha Berufskrankheit, akkor ök fizetnek,.De hogy fizetnek-e ilyeen esetben, nem tudom. Mindenesetre en minden biztositast, mindent megneznek,mert ugye, itt nemcsak arrolvan szo, hogy balesetben meghalt, hanem munkahelyi baleesetben halt meg.Nem tudom, kapsz-e, honnan, mennyit es mennyi ideig özvegyi nyugdijat pl, es ha a csaladfenntartot veszitettetek el, lehert, gyirs segelyt is kaptok. Talan erdemes ezeknek utanajarni, en mindenütt megkerdeuznek mindent, amit lehet, es ezeket celzottan, es ugy is, hogy mik a lehetösegek. lehet, van, amiröl nem is tudtok, hoghy jarna, vagy adhato. Ha be volt jelentve, akkor minden szabalyosan törtent, mindenre jogosultak vagytok, ami adhato, csak ugye nem tudjuk, mi mindenre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24056 Írta: Haga78
Haga78 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Most terveztünk összeházasodni.Van két gyermekünk is és az előző kapcsolatomból származó lányomat is ő nevelte.Így ugye csak élettársak voltunk.

Elvileg rendelt munka volt,de nem tudom biztosan.Ma hívott a főnöke,de olyan mintha nem akarna érteni pedig magyarul is beszél.Hétfőn hívom az ügyvédet telefonon,egy kedves ismerősöm ajánlotta,hátha ő többet tud meg,mint én.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24058 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Először is részvétem !

Érdeklődnék,hogy ismertek e temetkezési vállalkozót,Berlinben.meg nem tudom,hogy a hazaszállítást,hogy oldhatjuk meg csak hivatalosan szállíthatják haza vagy esetleg egy rokon is hazahozhatja az urnát.

Az eredeti kérdéseid.
A németországi helyzetet nem tudom, de a magyar ( jogszabály ):
– Az európai országok többségében egyáltalán nem, vagy csak igen szigorú előírások teljesítése mellett vihető haza az urna. Hazánkban most semmi akadálya ennek.
- A hamvakat tartalmazó urnákat csak akkor adhatnák ki a hozzátartozóknak, ha azok be tudják mutatni az elhelyezést biztosító temető befogadó nyilatkozatát.
Ez a jelenlegi.
A tervezett:
Az elhunyt hamvainak hazavitelére vonatkozóan a jelenlegi gyakorlathoz képest némileg szigorodnának a szabályok: az urna hazavitele abban az esetben lenne lehetséges, amennyiben azt az elhunyt végrendeletében kérte, vagy a temetésre kötelezettek közjegyző előtt nyilatkoznak arról, hogy az urna hazavitelével egyetértenek.
halottszállítás

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #24067 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Haga78 írta: Most terveztünk összeházasodni.Van két gyermekünk is és az előző kapcsolatomból származó lányomat is ő nevelte.Így ugye csak élettársak voltunk..

Nem ártana a gyámhatósággal sem értekezni erről mert ők is segithetnek hivatalból. A cég főnöke azért nem akar érteni mert tudja, hogy gáz van! Ha fekete munka volt, akkor meg még nagyobb a bibi! A cég felelősége (részben) szerintem teljesen egyértelmű!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24104 Írta: Haga78
Haga78 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Hát itt nagyon nagy gubancok vannak sajnos.Egy páromnak nem volt biztosítása Németországban.Semmilyen,mert állítólag mondta neki a könyvelő,hogy kössön,de erről én nem hallottam,mivel párom nem mondta.De ha ugye mondják neki tényleg egyértelmű,hogy köt biztosítást.
Párom alvállalkozó volt,egyéni vállalkozó.Ez is most derült ki.Karlo a főnöke volt a fővállalkozó.
A rendőrség még keresi ki is volt a felelős a balesetért,de állítólag nem adnak ki semmilyen információt csak családtagoknak,vagy megbízott ügyvédnek.Jelenleg nem tudok Németországba utazni.
Kérdésem ismer valaki ügyvédet aki lehetőleg magyar nyelven is beszél és berlini?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!