Elveszett postai küldemény

Több
10 éve 9 hónapja #32571 Írta: Juditka
Elveszett postai küldemény téma létrehozva Juditka által

Sziasztok :)

Néhány nappal ezelőtt Németországban ajánlott küldeményként postára adtam egy levelet (vastag borítékban), melyben magyar jogosítvány, útlevél és kevéske pénz volt. A címzett ország: Anglia.
A címzett személy mindent megkapott, kivéve a jogosítványt. :whew: Annak sajnos nyoma veszett.
A postán ahol feladtam azt mondták, hogy a rendőrségre menjek. Mi tévő legyek?
Szerintetek vissza tudnak élni vele? Habár a mai digitális képek minősége olyan rossz, hogy alig-alig hasonlítunk magunkra. :(
Megköszönném, ha tudnátok tanácsot adni!
:kiss:

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32582 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Elveszett postai küldemény

Juditka írta: Sziasztok :)

Néhány nappal ezelőtt Németországban ajánlott küldeményként postára adtam egy levelet (vastag borítékban), melyben magyar jogosítvány, útlevél és kevéske pénz volt. A címzett ország: Anglia.
A címzett személy mindent megkapott, kivéve a jogosítványt. :whew: Annak sajnos nyoma veszett.
A postán ahol feladtam azt mondták, hogy a rendőrségre menjek. Mi tévő legyek?
Szerintetek vissza tudnak élni vele? Habár a mai digitális képek minősége olyan rossz, hogy alig-alig hasonlítunk magunkra. :(
Megköszönném, ha tudnátok tanácsot adni!
:kiss:

Rendorseg! Legyen bejelntes, feljelentes, kulonben ha nincs nyoma teged fognak vegzalni utana. (Ha esetleg vki visszael vele)Lehetoleg nemet rendorseg, utana nem art a magyar sem..
Szerintem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Juditka, Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32599 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elveszett postai küldemény

Juditka írta: Néhány nappal ezelőtt Németországban ajánlott küldeményként postára adtam egy levelet (vastag borítékban), melyben magyar jogosítvány, útlevél és kevéske pénz volt. A címzett ország: Anglia. A címzett személy mindent megkapott, kivéve a jogosítványt. :whew: Annak sajnos nyoma veszett. A postán ahol feladtam azt mondták, hogy a rendőrségre menjek. Mi tévő legyek? Szerintetek vissza tudnak élni vele? Habár a mai digitális képek minősége olyan rossz, hogy alig-alig hasonlítunk magunkra. Megköszönném, ha tudnátok tanácsot adni!


Az eset nekem nagyon frucsának tünik! Elöször is pénzt boritékban nem szabad küldeni. (Ajánlottan sem!) Másodszor valaki lenyúlja a jogsit, de pénzt benne hagyja a küldeményben? Harmadszor, ha megkapta az ajánlott küldeményt, de az sértetlen volt, akkor nehéz elképzelni, hogy "csak ezt vették ki" a boritékból! Ha meg a küldemény nem volt sértetlen, akkor nem szabadott volna átvenni!

Mindenesetre, azonnal jelezd a hatóságnak, hogy ilyen és ilyen számú jogositványt érvénytelenitsék és tegyék "indexre". Mivel nem derült ki a beirásodból, hogy angol vagy magyar jogsiról van szó, a legjobb ha minkét országban teszel egy rendörségi feljelentést ismertelen tettes ellen, s egyben ellenöriztessd a póstával a dolgot. (Ez utóbbi már késö lehet, mert a cimzett átvette a küldeményt, de próbálkozni nem árt.)

Sajnos az sem derül ki, hogy tudod e bizonyitani, hogy mi volt a boritékban? (Pl egy fotó a küldeményröl, a becsomagolás elött.) Mert ugyebár bárki állithat bármit utólag! A hatóság ebben az esetben azt is mondhatja, hogy a jogsi nem volt a boritékban......s az ügy lezárva!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32605 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Elveszett postai küldemény

Szia :)

Igen, magyar jogsiról van szó.
Erről a fotós dologról már én is hallottam, egy németországi postai dolgozó mondta, hogy ha nem tudom bizonyítani, hogy igenis benne volt a borítékban, akkor nem érek el semmit sem a postánál, sem a rendőrségen, de: pl. lefotózhatom én az elküldeni kívánt dolgokat, ezt, azt, amazt, aztán mégsem teszem bele a borítékba, de utána számon kérem, mert foto készült róla....? Nem tudom, hogy ezt hogyan lehet kivitelezni? Jó hogy nem már videofelvételt készítek az egészről! De mindig tanul az ember! Talán legközelebb így fogok eljárni. Közben kiderült, hogy a címzett semmit sem írt alá, be volt dobva a postaládába, mert a borítékon "priority" jelzés volt. (elsőbbségi?) Nekem viszont megvan a szelvényem, hogy ajánlott küldeményként adtam fel. Sajnos a borítékot már kidobták. Az, hogy sértetlen volt-e a boríték már nem tudni, hisz a címzett a ragasztásnál bontotta fel, és nem figyelte.
Számomra is pont ez az érthetetlen, hogy nem éppen a pénznek kellett volna eltűnnie? A logika ezt diktálná :whew:

További szép napot mindenkinek! :kiss:

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32607 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elveszett postai küldemény

Juditka írta: Erről a fotós dologról már én is hallottam, egy németországi postai dolgozó mondta, hogy ha nem tudom bizonyítani, hogy igenis benne volt a borítékban, akkor nem érek el semmit sem a postánál, sem a rendőrségen, de: pl. lefotózhatom én az elküldeni kívánt dolgokat, ezt, azt, amazt, aztán mégsem teszem bele a borítékba, de utána számon kérem, mert foto készült róla....?

Nem kérhetsz semmit számon, de ezzel növelheted az esélyedet, mivel a többi dolog megérkezett, nem nagyon fogják gondolni, hogy a jogsit nem tetted bele! Különben is, ne foglalkozz azzal, hogy ki mit hisz el, hanem és mi hogyan nem megy. ha van fotó az segit hidd el! Gondolom jó magas "értékkel" adtad fel és kötöttél biztositást is a csomagra. Igy nem lesz gond......

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32617 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Elveszett postai küldemény

Szerintem teljesen mindegy milyen bizonyitas kellene. A karterites, ha akarsz egy kulon dolog..
A legfontosabb a rendorseg, mert ha valaki vissza akar elni a jogsival akkor teged fognak vegzalni mert nem jelentetted be az eltunest. A rendornek tok mindegy, hol loptak el v. hagytad el. Nincs nalad, eltunest be kell jelenteni.

A postaval a korok kulon tema, nem sok esely van karteritesre. Egyebkent siman lehet, hogy megserul a boritek es nem loptak. Amugy jo tanulopenz, hivatalos iratokat min. futarral kuldunk, penzt meg utalunk..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!