Segítségkérés!

  • dinoka
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 7 hónapja - 13 éve 7 hónapja #1319 Írta: dinoka
dinoka válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

Sziasztok! Kérlek benneteket segítsetek,hogy csak magyarul tudók elinduljanak-e? Ápolás,gondozás,idős-beteg,fogyatékos ápolás,szakképzett vagyok,csak nem beszélem a nyelvet. Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1326 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

dinoka írta::

Sziasztok! Kérlek benneteket segítsetek,hogy csak magyarul tudók elinduljanak-e? Ápolás,gondozás,idős-beteg,fogyatékos ápolás,szakképzett vagyok,csak nem beszélem a nyelvet. Köszönöm!

Elkészült a külföldi munka cikkünk ami elsőként tér ki a nyelvtudásra. Érdemes elolvasni és természetesen senki nem tart vissza de nyelvtudás nélkül elindulni szerintem olyasmi mint négyet ikszelni a lottószelvényen. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja - 13 éve 7 hónapja #1338 Írta: stibcer
stibcer válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy van-e esélyem kint Németországban ápolónőként dolgozni. 1994-ben végeztem Ausgebildete Krankenschwesterként kint Németországban Nürnbergben, tehát német bizonyítványom van. A nyelvet is nagyon jól beszéltem akkor, hiszen ott végeztem. Mára már elég sokat felejtettem persze azért mindent megértek csak a beszéd esik nehezemre és néha keverem az angollal. Sajnos szakmai tapasztalatom egyáltalán nincs mivel ápolónőként soha sehol nem dolgoztam. Ja és nem vagyok már mai csirke sem 42 vagyok. Nem akarok hiába pályázgatni ha úgy sincs esély.
Válaszotokat előre is köszönöm
Stibcer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1340 Írta: vicim2
vicim2 válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

Szia!
Szerintem van esélyed, mert ez ha jól tudom hiányszakma, német végzettséggel meg befutó vagy :)! Merre felé szeretnél elhelyezkedni? Nézd meg az munkaügyi oldalát, bizos találsz állást, itt Stuttgartban pl sok ápolónőt keresnek kórházba, idősekotthonába. Vagy próbáld meg otthonról intézni és akkor nem veszítesz semmit, otthoni munkaügyi központ (jelentkezést leadni stb.-német nyelven ), meg itt ha találsz helyet, ahova felvesznek(ezt is írd bele, vagy kérj tőlük egy nyilatkozatot emailbe), akkor máris könnyebb, gyorsabb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1341 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

stibcer írta::

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy van-e esélyem kint Németországban ápolónőként dolgozni. 1994-ben végeztem Ausgebildete Krankenschwesterként kint Németországban Nürnbergben, tehát német bizonyítványom van. A nyelvet is nagyon jól beszéltem akkor, hiszen ott végeztem. Mára már elég sokat felejtettem persze azért mindent megértek csak a beszéd esik nehezemre és néha keverem az angollal. Sajnos szakmai tapasztalatom egyáltalán nincs mivel ápolónőként soha sehol nem dolgoztam. Ja és nem vagyok már mai csirke sem 42 vagyok. Nem akarok hiába pályázgatni ha úgy sincs esély.
Válaszotokat előre is köszönöm
Stibcer

Esélylatolgatásba nem mennék bele, nyilván a végzettség és a nyelvtudás komoly előnyt biztosítana de ez egy olyan szakma ami elhivatottság nélkül nem működik hosszabb távon és mivel nem is dolgoztál ápolóként arra következtetek, hogy ez hiányzik nálad is mint sok embernél akik semmi pénzért nem vállalnák idős, magatehetetlen emberek ápolását. De, hogy optimizmusra is adjak okot, nézz körül az Állásparadicsom menüben, sőt nézz be oda naponta többször mert ahogy vicim2 is irta, hiányszakma Németországban ezért hemzseg az ajánlatoktól. Mindegyikre jelentkezve, szerintem rövid időn belül munkához juthatsz, sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1342 Írta: stibcer
stibcer válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

Köszönöm a gyors választ.
Nem az a gond velem hogy nincs bennem elhivatottság, a tanáraim, a betegek és a nővérek a kórházban nagyon szerettek akkor nyílt meg Nürnbergben egy új kórház amikor végeztem a sulival. Csak sajnos akkor Magyarország még nem volt az EU tagja nem tudtam kint maradni azért mentem haza pedig lett volna hely a kórházban nem is egy. Én nagyon szerettem ezt a szakmát azért is tanultam. De Magyarországon megint nem volt lehetőség hogy ápolónőként dolgozzam, ahol lakom ott nincs kórház. Most Angliában vagyok próbálkozom öregotthonban elhelyezkedni, de sajnos semmi esély a német bizonyítványomat még segédápolónak sem fogadják el tapasztalat hiányra hivatkozva, mivel hogy még nem dolgoztam a szakmában.Ezért gondoltam hogy rákérdezek Németországra mivel ott a hirdetéseket olvasva nem kérnek több éves gyakorlatot.
Még egyszer köszönöm a gyors választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!