Munkásszállás, albérlet

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hete - 9 éve 1 hete #39003 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

gyömát írta: Sziasztok, talán itt lesz a legjobb helye a kérdésemnek. Céges szálláson lakom, tehát a munkáltatóm biztosít lakhatást, térítés fejében. Növelni akarja az itt lakók számát, egy szobába több embert akar elhelyezni. A kérdésem az, hogy van erre valami hatályos jogszabály, ami leírja egy embert hány négyzetméter lakóhely illet meg? Az én esetemben fenn áll az a tény is, hogy nős ember vagyok, bár a feleségem nem itt él. Mint, ha a nős embert más elbírálás illetné meg, így gondolnám.
Ha van egy link is az idevágó törvényhez, azt külön megköszönöm!!! Csak arra az esetre, hogy meg tudjam mutatni a munkaadómnak, mielőtt jogsértő magatartásba hozná magát


Keress magadnak szállást! Ha a munkaadó fizeti, akkor azt csinál amit akar. Hiába van jogszabály, ha hivatkozol, mehetsz!
Az meg, hogy nős vagy abszolult magánügy!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #39004 Írta: gyömát
gyömát válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

Szerintem egy dologról megfeledkeztél. Én fizetek a szobáért, sőt rezsit is. Képzeld el, ha bérlakásban laksz, aztán egyszer csak csöndet a bérbeadó, hogy ő itt Józsi és mától itt fog lakni. Mit mondanál?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete - 9 éve 1 hete #39008 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

Rossz hírem van. Ha egyszer arra érsz haza, hogy 3x annyi ágy van a szobában mint amikor utoljára elhagytad a szobát ebben az esetben is csak két dolgot tehetsz:
Mosolyogva üdvözlöd az új arcokat vagy keresel egy neked tetsző megoldást!
Természetesen tökmindegy, hogy ki, mit és mennyit fizet. Ez nem albérlet!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #39014 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

gyömát írta: Szerintem egy dologról megfeledkeztél. Én fizetek a szobáért, sőt rezsit is. Képzeld el, ha bérlakásban laksz, aztán egyszer csak csöndet a bérbeadó, hogy ő itt Józsi és mától itt fog lakni. Mit mondanál?

Eloszor azt mondtad, hogy a munkaltatod biztositja. Az szamomra azt jelenti, hogy ok fizetik. De vegul is mindegy. Ezt az ugyet a te munkaszerzodesednek kell szabalyozni, nincs ra jogszabaly. A munkaszerzodesedben kell leirva lenni, hogy a munkaltato biztosit ilyen es ilyen minosegu szallast, amiert te kedvezmenyesen ennyit es ennyit fizetsz. Szallasugy ha munkaado biztosit valamilyen formaban az egyfajta juttatas es a fizetes resze. Ezert ez attol fugg, hogy allapodtal meg vele az eleje.
Ha ez nincs leirva, akkor sajnos az az eset van, amit Gergoo leirt. (Az egesz valoszinuleg szurke zona..)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #39016 Írta: gyömát
gyömát válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

Akkor megfogalmazom másképp, hogy tisztán lehessen látni. A cégnek vannak a tulajdonában ingatlanok. Ezekben, a dolgozóknak lehetőséget adnak arra, hogy ott lakjanak. Ezért levonnak " Unterkunft " és " Unterkunft Nebenkosten " ,ezek szerepelnek a fizetéspapíron. Van munkaszerződésem, de abban még csak hasonló szavak sincsenek benne. Tehát úgy gondolom onnantól, hogy fizetek egy szolgáltatásért/áruért valami jog csak megillet már.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #39018 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

Ha van valami jogod arról előbb vagy utóbb úgyis ír majd valaki, én mindenesetre találtam ezt a wikipedia oldalt:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

de ami érdekes ezen az oldalon az ez a kép: :)



Szóval, sok jogszabályra ne számíts szerintem ez ügyben!
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!