Lakás, megélhetés kezdetekkor

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9426 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

pokimoki írta: Sziasztok! A kérdésem a következő lenne lakást szeretnénk bérelni dél Németországban (München stb.).
1 Mi kell hozzá.
2 Magán személytől érdemes vagy közvetítőtől.

1 Sok pénzt hozzál!. Átlagosan 700-1200 euróért már vannak elfogadható kisebb lakások + rezsi!

2 Is, is. Attól függ, hogy van e idöd magad kersni. A közvetitö is kasziroz. Belvárosban nehéz megfizethetö lakást szerezni. (Sokszor még sorsolnak is) Minél kijjebb keresel annál nagyobbak az esélyek. Nézegess újságokat és a WEB-en.


Ha sok pénzed van, akkor azonnal is lehet kérót szerezni. Tudok 3000€-ért úgy nevezett "penthaus" lakást (rezsi nélkül). (A legfelsö emeleten tetöteraszos.) Én speciel 20-30 km-re falun keresnél valamit, s bejárnék!

;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9471 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Az immobilienscout-nál regisztráltam magam, és e-mailben kértem a keresési feltételeknek megfelelő új ajánlatokat. Azóta is kapok átlagosan 2-t naponta. Deggendorfról tudni kell, hogy mivel kvázi egyetemi város viszonylag nehéz albérletet, bérlakást találni és relatív drága is. Persze nem annyira, mint München. Ennek ellenére 2 szobás lakás 3-500 euro között rengeteget kínálnak. Én újsághirdetésben is találtam bőven. Telefonáltam is. Persze volt amit már kiadtak, de volt ami szabad volt. Amiért nekem egyik sem felelt meg, az volt, hogy mind bútorozatlan volt.
Ha Gergoo végre egyszer nem moderálja ki a konkrétumot a hozzászólásomból . legyen itt egy lakás linkje példának.
www.immobilienscout24.de/62842296?naviga...PXXUA&PID=M-55444775
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992, monika843

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9476 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Ambrusch írta: Amiért nekem egyik sem felelt meg, az volt, hogy mind bútorozatlan volt.

Bútorozottan nem fogsz ennyiért kapni! Miért rossz a butorozatlan! Gyakori a lomtalanitás, ahol szuper, még használható cuccokat szedhetsz össze addig, amig nincs sajátra pénzed! (nekem még mindig van egy kisasztalom ilyen. Igaz ez törlgyfa és faragott, s mint kiderült ma 3000 eurót ér. Ezt ey este, az ehyik háztömb előtt találtam 2002-ben. Akkor a nejem azt mondta, hogy minek szedek össze minen sz@rt az utcán. ma meg nem akarja eladni sem!
:whistle:

UI: vannak **"Haushaltsauflösung"-ból számozó áruk boltja, (amolyan bizományi féle) ahol pár száz euróért komplett lakást butorozhatsz be! Szuper dolgok fillérekért.

**Háztartásfelszámolás

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: monika843

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9477 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szerintem sokan olyan problémával állunk szembe, hogy a lakás tulajdonosa 3 havi fizetéskimutatást kér, nekem pl most november végén lesz az első fizetésem,. és teszem azt sok már régen Münchenben illetve Németországban élő lakos előnyt elvez mert mar regóta dolgozik.
Pl egy lakas megpályázásához szukseges iratok:
- Selbstauskunft - Kopie der Personalausweise - die letzten 3 Gehaltsnachweise (in Kopie) aller Personen, die in die Wohnung einziehen möchten - Arbeitsvertrag (in Kopie) - bei Rentner - Rentennachweise - bei Studenten/Azubis - Bürgschaftserklärung , Kopie des Personalausweises und der Gehaltsnachweise vom Bürgen Wir weisen darauf hin, dass nur VOLLSTÄNDIGE BEWERBUNGEN berücksichtigt werden!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9478 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Tizy írta: Szerintem sokan olyan problémával állunk szembe, hogy a lakás tulajdonosa 3 havi fizetéskimutatást kér, nekem pl most november végén lesz az első fizetésem,. és teszem azt sok már régen Münchenben illetve Németországban élő lakos előnyt elvez mert mar regóta dolgozik.

Éppen írni akartam Ambrusch hozzászólására, hogy az még nem jelent semmit, hogy van egy bútorozatlan lakás ennyiért vagy annyiért hirdetve, a legtöbb esetben nyerni kell a versenytársakkal szemben. Az pedig csak hab a tortán, hogy a belinkelt kecóhoz tartozik egy Provision: 2,38 ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy az emberek látókörén kívűl esik. Valamelyik nap kerestek itt 600 euróért, rezsivel, 2 embernek, Münchenben, gondolom Provision nélkül lakhatást! :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9480 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Gergoo írta: ...Valamelyik nap kerestek itt 600 euróért, rezsivel, 2 embernek, Münchenben, gondolom Provision nélkül lakhatást!


Ne legyél már ennyire kishitű és rosszmájú! Hagyd meg az emberek álmait!

;)

(Szerintem a 3 havi kaució sem volt opció!! Ejnye Gergő, ezt kihagytad!)
Majd meglátom, hogy kiváncsi leszek e a válaszodra!
:laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!